ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRETEK
   

 

Dyrekcja szkoły informuje, iż cały czas trwa w szkole akcja zbiórki plastikowych nakrętek. Zbiórka nakrętek jest elementem edukacyjnym, który zmierza do wprowadzenia nawyku selektywnego zbierania odpadów. Takie akcje prowadzone w ramach edukacji szkolnej uświadamiają młodym ludziom, jak ważny jest recykling i ochrona środowiska. Zbierać można wszystkie plastikowe zakrętki:

  • po napojach, sokach, wodach,

  • po mleku

  • po kawach,

  • pokrywki po margarynach, po lodach itp.

  • wszelkie plastikowe zamknięcia

  • po ketchupach, majonezach

  • po środkach chemicznych (żele do prania, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, itp.)

  • po kosmetykach (po dezodorantach, żelach pod prysznic, itp.)

Pod koniec każdego roku szkolnego wszystkie zebrane nakrętki nieodpłatnie przekazujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "HARC" w Piotrkowie Trybunalskim, które środki pochodzące z ich sprzedaży przeznacza na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.
Warto również pamiętać o aspekcie ekologicznym tej akcji. Firmy recyklingowe zakupione zakrętki przerabiają na surowiec wtórny (plastikowy granulat), który następnie jest przetwarzany przez producenta na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Zbierając nakrętki mamy pewność, że nie wylądują one na składowisku albo, co gorsza, w lesie.
 

Akcja trwa nieprzerwanie i nie przewidujemy jej zakończenia :)