ZOSTAŃ ZNAJOMYM SWOJEGO DZIECKA
   


Przejdź do: | Informatyka |

W którym świecie żyje Twoje dziecko???

 

Zostań znajomym swojego dziecka” to projekt adresowany do rodziców i opiekunów w celu zachęcenia ich do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu dzieci, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności.

Dzieci z roku na rok coraz więcej czasu spędzają w Internecie. Surfują po sieci korzystając z komputerów i telefonów komórkowych. Zazwyczaj biegle posługują się multimedialnymi urządzeniami. Cyfrowy świat to ich rzeczywistość. Urodzili się w świecie technologii komputerowych. Rodzicom może być często trudno nawiązać kontakt z własnym dzieckiem. Dlatego warto być z nim, kiedy stawia pierwsze kroki w Internecie. Pokazać, co można ciekawego robić w sieci, nauczyć najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Po prostu być. Hasło „Zostań znajomym swojego dziecka” ma zachęcić rodziców i opiekunów do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu dzieci, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności.

Akcja realizowana jest przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet, który NASK prowadzi wspólnie z Fundacją Dzieci Niczyje od 2005 r. jako Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).

1. Czy znasz znajomych swojego dziecka?

2. Właściwie zabezpiecz swój komputer.

3. Dbaj o zdrowie swojego dziecka.

4. Grzeczne nie znaczy bezpieczne.

5. Nie wstydź się uczyć od własnego dziecka.

Tekst i materiały pochodzą ze strony www.saferinternet.pl i są publikowane za wiedzą i zgodą autorów.