AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2018/2019

05.01.2019 8:00 by admin

Kolęda Pieśnią zgody - Eliminacje

19 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb. odbył się Festiwal "Kolęda Pieśnią Zgody", którym wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły oraz duet z Wolborskiego Centrum Kultury.  Tobiasz Krawczyński zdobył wyróżnienie, duet Zuzanna Kusideł oraz Katarzyna Ruszkiewicz reprezentując WCK zajął 2 miejsce (pierwszego jury nie przyznało), a Zuzanna Kusideł zdobyła pierwszą nagrodę. Festiwal ten był jednocześnie Rejonowymi Eliminacjami do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie i właśnie Zuzia Kusideł będzie reprezentować nasz rejon w tym festiwalu. Uczniów przygotowywała pani Aleksandra Przybył.

Jasełka na miarę stulecia!

W dniu 21 grudnia, 2018r. w tym szczególnym okresie, przygotowującym na przyjście Jezusa, społeczność Szkoły Podstawowej w Wolborzu wraz z zaproszonymi nauczycielami i uczniami wolborskiego Gimnazjum, spotkała się w Wolborskim Centrum Kultury, by przeżyć jasełka na miarę jubileuszu Niepodległej. Tematyka tegorocznych jasełek dotykała więzi, która łączy Polskę z chrześcijaństwem. Nie obyło się bez podkreślenia, jaką rolę w odzyskaniu niepodległości miała wiara naszych rodaków. Dzięki niej Polska jest krajem szczególnym. W jasełkach wzięło udział ponad 100 osób: dzieci ,młodzież i dorośli . Liczba biorących udział była równie imponująca, jak i sam jubileusz. Wśród brzmiących kolęd oraz polskich tańców narodowych, dało się czuć niezwykłą atmosferę Bożego Narodzenia, które łączyło i nadal łączy Polaków. Wszystkim biorącym udział w szkolnych jasełkach, należą się wyrazy pochwały i uznania, tym, którzy tańczyli, śpiewali, recytowali, grali i pomagali na różne sposoby. Jednak, na szczególną pochwałę, zasługuje, wyjątkowa grupa uczniów- klasa II b (wychowawca p. Mariola Żerek). Tak młodzi aktorzy, udźwignęli bardzo ambitny, jednak trudny scenariusz. Możemy być spokojni o dalsze losy Ojczyzny, mając tak solidnych i pracowitych małych uczniów-patriotów. Chcesz wiedzieć więcej? - KLIKNIJ

22.12.2018 19:20 by ADMIN

Życzenia na Święta i Nowy Rok 2019

Śniegu po pachy,

Smacznej kiełbachy,

Prezentów kupę,

Różdżki na dupę,

Do nieba choinki

Oraz szczęśliwego wyskoku

Do Nowego Roku.

Tego Wam życzy... ADMIN

20.12.2018 19:00 by admin

Policjant w klasach I

Dzisiaj, 20 grudnia 2018 roku odbyło się w szkolnej stołówce spotkanie uczniów klas I z policjantem. Jak przechodzić przez ulicę, co to są odblaski, numery alarmowe to tematyka spotkania. Uczniowie otrzymali drobne podarunki w formie odblasków.

20.12.2018 19:00 by admin

Konkurs na stroik i kartkę świąteczną

Znamy już wyniki konkursu na stroik bożonarodzeniowy. Oto one:
Stroik świąteczny - nagrodzone zostały:

Klasy I - III

miejsce I: - Ic - Mierzejewski Wojciech
miejsce II: - Ic - Tomanek Daria
miejsce III: - Ib

wyróżnienie: IIb

klasy IV - VIII

miejsce I: - VIb
miejsce II: - VIIIa
miejsce III: - Vb
wyróżnienie: VIa

Kartka świąteczna - wyniki podam jak tylko je otrzymam.

07.12.2018 11:20 by admin

Konkurs plastyczny - nagrodzony. "Ja i mój przyjaciel"

W dniu 3 grudnia 2018 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego: „Mój niepełnosprawny przyjaciel  i ja”. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych dla dzieci uczęszczających do klas I - III oraz dzieci i młodzieży klas V-VIII. Łącznie w konkursie wzięło udział 187 prac dzieci ze szkół podstawowych z terenu powiatu piotrkowskiego.

W kategorii młodzieży klas V-VIII laureatką została uczennica klasy VI-VIII Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Wolborzu – Kinga Krasoń, zajmując w konkursie

I miejsce. Brawo Kinga! GRATULUJEMY!

07.12.2018 6:35 by admin

Katar Świętego Mikołaja

W czwartek 6.12.2018 r na deskach sceny w wolborskim WCK odbył się niezwykły spektakl pt.: "Katar Świętego Mikołaja". Na widowni najbardziej wymagająca, z wymagających publiczności, czyli dzieci. Na scenie... nauczyciele ze szkół w Goleszach, Komornikach, Wolborza, zaprzyjaźnieni pracownicy Urzędu Miejskiego oraz Wolborskiego Centrum Kultury. Wszyscy starali się ratować sytuację. Bo jakże to? Mikołajki, prezenty, święta tuż, tuż, a Mikołaj... chory. Strasznie chory, okropnie chory. Katar, chrypka, kaszelek i ogromna gorączka, aż po sufit. No jednym słowem... jak to 36.6 u każdego faceta. Tylko do szpitala xD. Jakie to próby nie były podejmowane, jakie środki! Pelargonia, Piwonia i Baj i Pani Ampułka z wieeeelkim TERMOMETREM i znachorka Malwina z kotłem pełnym uroków i wreszcie Matka Natura, a tu Aaaaa-psik! Katar i już! Spektakl będzie można zobaczyć jeszcze raz. W niedzielę 16 grudnia na scenie WCK. No... w każdym razie, wyleczony już Mikołaj, jak należy rozdawał prezenty. Czyli wszystko wróciło do normy! Uuufff!!!! Zapraszam do fotek.