AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2018/2019
   
 


03.03.2019 13:15 by Angelika Szulc

Wycieczka klasy Ic do Gliwic

W dniu 28.02.2019 r. klasa Ic wybrała się na jednodniową wycieczkę do Gliwic. Pierwszym etapem podróży było Kolejkowo – największa w Polsce stała makieta. Uczniowie mieli okazję zobaczyć fascynujący świat w miniaturze, przedstawiony w skali 1:25, a w nim: dworzec kolejowy w Gliwicach, Dziki Zachód czy podróż w czasie – od prehistorycznych dinozaurów przez wizytę w średniowiecznym zamku i krainę pełną węgla w pobliżu XIX wiecznej kopalni. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Galerii Figur Stalowych. Dzieci miały okazję zobaczyć tam wiele recyklingowych rzeźb stalowych, inspirowanych postaciami z bajek, filmów science fiction, zwierzętami… Mogły nie tylko podziwiać, ale dotknąć, a do niektórych wsiąść. Ostatnią atrakcją wycieczki była palmiarnia. Dzięki ciekawym opowieściom pani przewodnik i poruszaniu się po pięciu tematycznych pawilonach obiektu, dzieci zdobywały wiedzę o florze i faunie z innych stref klimatycznych. Oczywiście nie zabrakło czasu na wizytę w McDonald’s i zakup drobnych pamiątek. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie wsiedli do autokaru i udali się w kierunku Wolborza. Nad bezpieczeństwem podczas wycieczki czuwały panie: Angelika Szulc i Aleksandra Stańczyk.

Zobacz foto - kliknij na przycisk -


03.03.2019 13:00 by admin

Młodzież Zapobiega Pożarom etap gminny

Wczoraj 1 marca odbyły się Gminne Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega Pożarom". W klasach I - II zadaniem było wykonanie pracy plastycznej. Klasy starsze to konkurs wiedzy o straży pożarnej. Oto wyniki (wg kartki p. dyrektor):

Klasy I-III

1. Maja Izdebska IIa

2. Mateusz Bojarczuk IIb

3. Laura Latocha Ib

 Klasy IV - VI

1. Kinga Krasoń VIb

2. Radosław Gruszczyński Vb

Na liście innych nazwisk podkreślone zostało jeszcze nazwisko Klaudii Plich VIa, ale miejsce nie podane.

 


08.02.2019 12:45 by admin

Bezpiecznie ze SpongeBobem. Na drodze i w Ferie

W ciągu jednego roku, na skutek nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego i ignorowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, kilka szkolnych klas znika z powierzchni ziemi. Stąd pomysł na kampanię społeczną z wykorzystaniem popularnego bohatera kreskówki SpongeBoba Kanciastoportego, znanego widzom kanału dziecięcego Nickelodeon.
Jej celem jest ograniczenie liczby wypadków w drodze do przedszkola i szkoły. "Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba" oraz bezpieczne spędzanie czasu wolgego wpodczas ferii i wakacji. Przez zabawę i interakcję, ma wyrabiać nawyk bezpiecznego zachowania dzieci na drodze. W zależności od wieku dziecko poznaje lub utrwala zasady ruchu drogowego, które obowiązują go jako pieszego, rowerzystę, a także jako pasażera.
W związku ze zbliżającymi się feriami zawitaliśmy SpongeBoba i my. Akcję wśród uczniów wszystkich klas przeprowadził koordynator d.s. bezpieczeństwa ruchu drogowego Michał Kędziora. Foto: | 1 | 2 | 3 | 4 |

 


08.02.2019 12:45 by admin

Trampolinowe szaleństwo czyli... klasy 7 i 8 w Warszawie

We wtorek 5 stycznia klasy siódme oraz ósme uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Choć poranek powitał naszych wycieczkowiczów chłodem i mrozem, humory dopisywały. Początek zwiedzania to spotkanie ze znanymi, ale jakże ważnymi dla Polaka miejscami. Spacer po Starym Mieście, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Syrenka. Na rozgrzewkę wskoczyliśmy do MacDonalda na małe co nieco. Zaraz potem obserwowaliśmy zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza oraz złożyliśmy cześć pod pomnikiem ofiar katyńskich. Klu programu była wizyta w parku trampolin przy ulicy Domańskiej. Oj zaszaleliśmy... Zmęczeni, wróciliśmy do domu.

 


08.02.2019 12:45 by admin

Mistrzostwa Gminy w Piłkę Siatkową Dz. i Chł.

W środę odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłkę Siatkową Dziewcząt i Chłopców rocznik 2003-2005. Do rywalizacji zgłosiło się 5 reprezentacji męskich oraz 4 drużyny żeńskie ze szkół z Komornik, Golesz, Proszenia, Gimnazjum w Wolborzu oraz nasi zawodnicy, czyli wolborskiej podstawówki. Rywalizacja była bardzo zacięta, każdy mecz kończył się time-breakiem.

Oto wyniki rywalizacji:

Dziewczęta

Chłopcy

I miejsce - Gim. Wolbórz

II miejsce SP Wolbórz

III miejsce - SP Komorniki

IV miejsce - SP Proszenie

(dziewczęta z Proszenia zajęły miejsce 4 ze względów regulaminowych. Nie miały pełnego składu startowego. W rywalizacji chyba było to miejsce II)

I miejsce - Gim. Wolbórz

II miejsce - SP Golesze

III miejsce SP Wolbórz

IV miejsce - SP Komorniki

V miejsce - SP Proszenie

Zobacz foto - kliknij na przycisk -


04.02.2019 18:45 by admin

Rekrutacja dzieci do klas 1

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wolborzu informuje, że do 29 marca 2019 r. będą prowadzone zapisy dzieci do szkoły do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020.

  1. Obowiązek szkolny z dniem 1 września 2019 r. rozpoczynają dzieci, które w roku kalendarzowym 2019 kończą 7 lat.

  2. Na wniosek rodziców obowiązek szkolny może podjąć dziecko 6-letnie, które korzystało z wychowania przedszkolnego w roku poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej lub uzyskało opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia edukacji w szkole (jeżeli nie było objęte wychowaniem przedszkolnym)

W załączeniu regulamin rekrutacji oraz karta zgłoszenia dziecka do szkoły, którą należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Wolborzu w terminie do 29 marca 2019 r. W załącznikach:

  • Regulamin rekrutacji do szkoły 2019 - KLIKNIJ

  • Klauzula informacyjna do Karty zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej - KLIKNIJ

  • Karta zgłoszenia dziecka do szkoły 2019-2020 - KLIKNIJ

  • Zarządzenie Burmistrza Wolborza - KLIKNIJ

   AKTUALNOŚCI