01.11.2017 6:15 by admin

Pamiętaj, gdzie Twój Dom i Przodkowie...

Wszystkich Świętych, Zaduszki - Płoną znicze... Niektórzy pokonują wiele kilometrów, by choć na chwilę zatrzymać się nad grobami tych, którzy odeszli. Dla większości z nas listopadowe święto to przede wszystkim czas zadumy nad przemijaniem i kruchością ludzkiego życia. To także okazja, by zatrzymać się na chwilę w codziennym pędzie, powspominać i oddać cześć ludziom, którym tak wiele zawdzięczamy, a których już nie ma wśród nas. Dziadkowie, rodzeństwo, rodzice, znajomi... Święto Zmarłych jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, a kultywowanie pamięci zmarłych członków rodziny, to dobra lekcja dla najmłodszych. Tak aby kiedyś, nad naszym grobem, spotykały się dzieci, wnuki, prawnuki, kuzyni, kuzyni kuzynów... na przyszłą rzeczy pamiątkę.

28.10.2017 10:36 by admin

Od ziarenka do bochenka - wycieczka klasy III C do piekarni

W piątek 20 października uczniowie klasy III C wraz z wychowawcą Angeliką Szulc wybrali się do pobliskiej piekarni. Dzięki uprzejmości właściciela pana Zbigniewa Laska dzieci mogły zwiedzić zakład oraz przyjrzeć się z bliska pracy piekarza. Uczniowie mieli okazję zaobserwować cykl produkcyjny pieczenia chleba, bułek i pączków. Wrażenie zrobiły na nich duże rozmiary maszyn służących do wyrobu ciast oraz nowoczesne piece piekarnicze. Jednak największym powodzeniem oraz największą radością okazały się pączki i słodkie bułki otrzymane od właściciela piekarni.

27.10.2017 13:36 by admin

Jesień w lesie - teatrzyk klasy IIIC

W środę 18 października klasy I-III uczestniczyły w teatrzyku pt.: „Jesień w lesie”. Przedstawienie ukazuje piękno tej pory roku. Barwy, zwierzęta i ich zachowanie jesienną porą oraz przygotowania do nadchodzącej zimy. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy. Dzieci wykazały się zdolnościami aktorskimi. Oczywiście na jakość występu miały wpływ kolorowe i oryginalne stroje przygotowane przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

26.10.2017 18:16 by admin

Ślubowanie klas I

A ja powiem Wam w sekrecie,

że bardzo jestem zdenerwowany,

bo właśnie dzisiaj, jak pewnie już wiecie

na ucznia tej szkoły, będę pasowany.

Takimi słowami rozpoczęło się ślubowanie klas I. Trema? Nerwy? Gdzie tam... Sprawnie, bez błędów szedł wierszyk za wierszykiem, piosenka za piosenką, lub tańcem. Były przyrzeczenia, był sprawdzian wiedzy i było ślubowanie. Witamy wszystkich pierwszaków wśród szkolnej braci. I mamy nadzieję, że zapadły wam w pamięć słowa przysięgi: uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, dawać powód do dumy swym nauczycielom i rodzicom oczywiście ;-D. A teraz zapraszam do fotek.

26.10.2017 18:16 by admin

Muzikal dydaktyczny, czyli o lwie, czarownicy i starej szafie

Wczoraj 25 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, uczniowie z klas IV i V obejrzeli musical pt. OPOWIEŚĆ O LWIE, CZAROWNICY I STAREJ SZAFIE. Widowisko przygotowane zostało i przedstawione przez artystów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Jest to sceniczna adaptacja książki C. S. Lewisa. Spektakl opowiada o rodzeństwie, które odnalazło drogę do niezwykłego świata Narnii. Edmund i Łucja pomogli prawdziwemu władcy tej krainy - lwu Alsanowi - pokonać Białą Czarownicę, zło i wieczną zimę. Przedstawienie skłoniło młodych widzów do refleksji i stało się kolejną wskazówką na drodze właściwych wyborów życiowych. A warto wybrać przyjaźń i dobro.

25.10.2017 18:16 by admin

Spotkania z muzyką - obój

We wtorek 24 października ponownie gościliśmy w naszej szkole muzyków w ramach lekcji pt: "Spotkania z muzyką”. Tym razem poznawaliśmy instrument należący do grupy dętych drewnianych o wdzięcznej nazwie obój. I nie chodzi tu wcale o to, że ktoś nim został „obity” choć budowa w kształcie prostej, przedłużonej rury zakończonej lejkowatym rozszerzeniem przypomina nieco kija do bejsbola, ale wyrafinowany instrument o przepięknym łagodnym brzmieniu. Za protoplastę obojów uważa się XII wieczną Szałamaję – piszczałkę z bocznymi otworami i stroikiem. Ale uczciwie trzeba przyznać, że już starożytni Egipcjanie oraz rzymianie używali piszczałek z podwójnym wibratorem czyli stroikiem z trzciny rzecznej. Muzycy często stroik strugają dzięki temu uzyskują coraz to nowe intonacje dopasowane do granego utworu. Otwór zaś, którym wylatuje powietrze jest tak mały, że nie da się doń włożyć szpilki.

22.10.2017 20:16 by admin

V Pieszy Rajd - A może by tak do... Tomaszowa

Za nami kolejna turystyczna impreza. Tym razem był to V Rajd Pieszy - "A może by tak do Tomaszowa". Choć zapowiadało się nieszczególnie, bo tuż przed wyjazdem grzmiało i lało, pogoda dopisała. Zapewne to przez naszych "Indian", którzy z mozołem przy ognisku i w autokarze zaklinali pogodę ;-D. Szybkie konkursy wiedzowe i ruszamy w trasę. Idziemy na Niebieskie Źródła szukając Rzepki. Wpierw jednak mówimy Bambo i to bez najmniejszej omyłki. Wyciągamy rzepkę. Ta jednak twardo trzyma się ziemi i puścić nie chce. Pędzimy na koleją stację. To Ptasie Radio. Po ptasiemu czytamy fragment dotyczący hydraulicznych wysiłków naprawczych. Ptaki po polsku i angielsku. Teraz Lokomotywa. Powiedzieć całą pierwszą zwrotkę? A proszę. Szarpiemy z mozołem wagony odgrywając rolę pędzącego pociągu, gwiżdżąc przy tym i sapiąc z mozołem i już ruszamy w dalszą trasę. Grześ i Pan Tallaliński. Dajemy radę. Hubert z workiem piasku wypruwa sobie żyły pędząc co sił 6 okrążeń. Przed nami strzelnica. "Wygrywają tylko wyniki powyżej 34", mówi opiekun stacji. Ajajaj! Strzelamy z różnym szczęściem. Są pudła, ale są i wyniki po 30 i więcej oczek. Przed nami ostatnie już zadanie hala sportowa. Staramy się z całego serca, ale z różnym szczęściem. Zalewajka jest super... Wygrywamy w grze II miejsce przegrywając jedynie jednym malutkim punkcikiem. Jest też II miejsce Marcela na strzelnicy oraz III Ani w konkursie o Tuwimie. Dzieła dopełnia pizza w naszej wolborskiej restauracji. Zapraszam do fotek.