23.12.2017 08:10 by admin

Jasełka 2017

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Jest takki dzień, w którym gasną wszelkie spory… To słowa piosenki - kolędy śpiewanej przez „Czerwone gitary” i przez nas zwykłych zjadaczy dla upamiętnienia narodzenia Jezusa. Jest taki dzień, w którym na scenie wolborskiego MOKu pojawiają się aktorzy – nasi koledzy i koleżanki w świątecznym Jasełkowym przedstawieniu. W tym roku dźwięki kolędy przyniosły nam słowa: „Europo nie możesz żyć bez Boga”. W wigilijną opowieść wprowadził nas młody cieśla - Józef, który w pocie czoła ogromnym strugiem formował deskę. Wraz z Maryją rozważając o otaczającym świecie, pełnym głodu, trosk i niepokoju, postanawiają zaprosić do Betlejem wszystkich głodnych i cierpiących by ponownie przeżyli czas jedności, spokoju i radości. I tak się dzieje. Przy dźwiękach "Ody do Radości" aniołowie docierają do przedstawicieli państw UE niosąc jasełkowe przesłanie. Piękne stroje młodych aktorów. Scenariusz dopięty na ostatni guzik. Trzonem spektaklu byli młodzi artyści z klasy IIIa. Były kolędy, był Zorba i Polonez. Przedstawienie swą obecnością i uczestnictwem uświetniła wolborska orkiestra dęta, uczniowie starszych klas w układach tanecznych i gimnastycznych oraz pani Rybińska-Rosiak wraz z córką i tatą w kolędzie. Gwoździem przedstawienia okazał się walc wykonany przez nauczycieli, rodziców, radnych oraz… samego Burmistrza Wolborza. Spektakl przygotowali: Ewa Andrzejewska, Lucyna Dąbrowska, Paulina Rybińska-Rosiak, Dylewska Monika, Wojciech Jędrzejec. Świetlica szkolna przygotowała dekoracje. Dziękujemy wolborskiej orkiestrze dętej oraz instruktorowi tańca za przygotowanie układów tanecznych. Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Jest takki dzień, w którym gasną wszelkie spory. W którym gasną... wszelkie spory. czego i państwu na te święta życzę. Zapraszam do fotek i filmików.

23.12.2017 21:10 by admin

Konkurs na stroik oraz kartkę świąteczną

Jak co roku w naszej szkole Świetlica Szkolna organizuje konkurs na stroik oraz kartkę świąteczną. W galerii zobaczycie Państwo efekty, czyli liczne zgromadzone prace. Nie znam wyników rozstrzygających, ale ponieważ święta tuż tuż przedstawiam galerię z tymi wspaniałym świątecznymi cudeńkami. Zapraszam.

21.12.2017 08:05 by admin

Klasa IIIb w Jasełkowym przedstawieniu dla pracowników MOPSu

Dnia 19 grudnia w "Białym Dworku" odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników oraz podopiecznych wolborskiego MOPS-u. W spotkaniu tym wzięli również udział uczniowie klasy IIIb, którzy pod czujnym okiem pani wychowawczyni Henryki Szost oraz rodziców przedstawili dla zebranych jasełkową inscenizację wydarzeń z narodzin Jezuska. Tym razem zdjęcia wykonali sami rodzice. Zapraszam.

19.12.2017 08:00 by admin

Wycieczka klas IVB i IVD do Warszawy

Dnia 12.12.2017r z samego rańca klasy IVb i IVd wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszy przystanek Niewidzialna wystawa "Niech Cię wiodą Twoje zmysły…", na której czekały na nas unikalne doznania…wyjątkowa, interaktywna wyprawa w świat CAŁKOWITEJ CIEMNOŚCI…po której oprowadzały nas osoby niewidome i niedowidzące. Mieliśmy możliwość przetrwać w świecie pozbawionym wzroku, za pomocą którego odbieramy najwięcej informacji, wyostrzyć swoje pozostałe zmysły dotyk, słuch, zapach. Zadanie nie łatwe, ale do wykonania. Kolejny przystanek wjazd windą na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki (największą atrakcją był widok na apartament, w którym pomieszkuje Robert Lewandowski). No i w końcu, po krótkiej objazdówce po starym mieście, docieramy do ostatniego przystanku, najbardziej wyczekiwanego przez dzieciaków, a mianowicie do parku trampolin (HANGAR646). Szybka rejestracja, wskoczenie w stroje sportowe i super świąteczne skarpetasy no i godzinne szaleństwo pod czujnym okiem trenerów. Zdjęcia: pani Katarzyna Gruszczyńska.

17.12.2017 12:35 by admin

Jasełka kl. IIIb dla Kół Gospodyń Wiejskich

W sobotę 16 grudnia w sali wolborskiej straży odbyło się Spotkanie Wigilijne Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Wolbórz. Wyobraźcie sobie 150 znamienitych gości, członków kół z Gminy Wolbórz, Wójta Przewodniczącego Rady, przedstawicieli województwa, powiatu i byłych posłów na Sejm. Wyobraźcie sobie wśród tych wszystkich osób nas - uczniów klasy IIIb w jasełkowym przedstawieniu. Wszystko było tak jak trzeba. Stroje i nastroje na najwyższym poziomie. Był mały wigilijny poczęstunek. Były też elementy humorystyczne. Bo jak byście nazwali sytuację gdy aniołowie głoszą nadejście Jezuska, a tu nagle… Dymy jak w piekielnych czeluściach???? Całość przygotowana została pod czujnym okiem pani Henryki Szost. Zapraszam do fotek.

17.12.2017 12:35 by admin

Na lodowisku

W piątek 15 grudnia, zaraz po pierwszej lekcji grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami pojechała na wycieczkę do Bełchatowa na lodowisko. Po dotarciu na miejsce szybkie zdjęcie butów i wskoczenie w łyżwy a potem na taflę lodu. Przez dobrą godzinę cieszyliśmy się możliwością oderwania się od nauki. Całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Każdy jeździł jak umiał: niektórzy częściej leżeli na lodzie niż przyjmowali postawę pionową, ale z czasem było coraz lepiej ;) Niestety nadszedł czas by zakończyć naszą wspólną zabawę. Zrelaksowani i odprężeni odzyskaliśmy siły do dalszej nauki. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele wychowania fizycznego.