AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2018/2019
   
 


05.12.2018 19:25 by admin

Mikołajki w kinie

Tradycją już jest, że z okazji Mikołajek organizowany zostaje w naszej szkole wyjazd do kina. W tym roku w mikołajkowym seansie wzięły udział wszystkie klasy w szkole. Pierwsi wyjechali najmłodsi. Klasy I-II obejrzały film "Grinch - świąt nie będzie". gdzie złośliwy stwór postanawia pozbawić mieszkańców wszystkiego, co związane jest ze świętami. Starsi, czyli klasy III-VI, to historia Clary, która poszukuje klucza mogącego pomóc otworzyć jej tajemnicze pudełko - prezent od zmarłej mamy. Wreszcie najstarsi zobaczyli nową odsłonę Planety Singli 2. Miło spędzony czas był odskoczną od codziennego szkolnego życia.

 


05.12.2018 19:25 by Angelika Szulc

XIII Ekologiczny Rajd - Barbórka w Kleszczowie

W piątek 30.11.2018 r. dziesięcioro uczniów z klasy V i VI pod opieką p. Angeliki Szulc wybrało się na XIII ekologiczny rajd do Kleszczowa. Po dotarciu na miejsce uczestnicy zakwaterowali się w budynku tamtejszej szkoły podstawowej. Pobyt w najbogatszej, polskiej gminie zainicjowała wizyta w pizzerii. Rajd rozpoczął się uroczystym wyjściem pod Pomnik Niepodległości w celu złożenia kwiatów i zapaleniu zniczy. Ceremonii towarzyszył akompaniament Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Po powrocie, odbyły się rajdowe konkursy, takie jak: wiedzy o gminie Kleszczów, literacki, plastyczny, historyczny i o Polskim Towarzystwie Schronisk Młodzieżowych. Uwieńczeniem dnia była dyskoteka a po niej dłuuuuuga „cisza nocna” upływająca na wielogodzinnych rozmowach, chrupaniu chipsów i korzystaniu z zasobów telefonów komórkowych. Rankiem po małym co nieco uczestnicy wyruszyli na pieszą wycieczkę do kompleksu dydaktyczno-sportowego „Solpark”. Tam mieli możliwość wykazania się sprawnością ruchową podczas zabaw na pływalni, a także biorąc udział w turnieju pływackim. Podsumowanie imprezy oraz wręczenie nagród odbyło się w auli. Jak się okazało „nauka nie poszła w las”…, co udowodnili uczestnicy poprzez osiągnięte wyniki, i tak: Aleksandra Pełka zajęła I miejsce w konkursie wiedzy o gminie Kleszczów, Klaudia Plich II miejsce w turnieju pływackim, Kinga Kozar zajęła III miejsce w konkursie wiedzy o PTSM i Jakub Batóg zajął VI miejsce w turnieju pływackim. Gratulujemy i zapraszamy na kolejne rajdowe przygody.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


01.12.2018 12:00 by admin

Dyskoteka andrzejkowa 2018

Wróżby i zabawy to dwa najważniejsze symbole andrzejek. We wszystkich typach szkół z okazji listopadowego święta organizowane są dyskoteki. Tak było również i u nas. 30 listopada ruszyła dyskoteka andrzejkowa. Odpowiednio dobrane stroje, ułożone fryzury, szaleństwo w odnowionej szkolnej stołówce. Radość z pozalekcyjnego spotkania oraz przede wszystkim szerokie uśmiechy uczestników, to kilka dominujących cech tego wieczoru. Klasy 7a oraz 7b, które były organizatorami tegorocznej imprezy, przygotowały szereg atrakcji. Były wróżby z kart, kubeczków, nakłuwanie serduszek, czarodziejska kula oraz ogórkowe karteczki z niespodzianką xD. Był sklepik i oczywiście muza, bez której żadna dyskoteka obyś się nie może. Zabawę urozmaiciły konkursy taneczne i zręcznościowe. Jako wychowawcy klas 7 dziękujemy wszystkim rodzicom i nauczycielom za pomoc w opiece i sprzątaniu oraz jakżeby inaczej uczestnikom za miłą atmosferę i dobrą zabawę. Zapraszam do fotek.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


24.11.2018 21:20 by admin

Mistrzostwa powiatu w mini piłkę ręczną chłopców

23 listopada w Gomulnie odbyły się mistrzostwa powiatu w mini piłkę ręczną chłopców. Tym razem na zbiórce stawiło się 7 drużyn. Gra toczyła się w dwóch grupach. Po szczęśliwym losowaniu ;) w grupie A znalazły się drużyny: SP Łęczno, SP Bujny i my SP Wolbórz. W grupie B: SP Wola Kamocka, SP Straszów, SP Gorzkowice i SP Szynczyce.
Końcowe wyniki:

I m-ce SP WOLBÓRZ

II m- ce SP Straszów

III m- ce SP Bujny

Walka zacięta, wyrównana, a nerwy chyba nie do opisania, no i oczywiście zamiast w końcówce spokojniej to jeszcze na koniec w meczu finałowym dogrywka, ale ostatecznie MISTRZOSTWO POWIATU NALEŻY DO SP WOLBÓRZ!!! PANOWIE WIELKIE GRATULACJE!!!

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


24.11.2018 21:20 by admin

Mistrzostwa powiatu w mini piłkę ręczną dziewcząt

Dnia 22 listopada w Gomulinie odbyły się mistrzostwa powiatu w mini piłkę ręczną dziewcząt. Na zbiórce stawiło się osiem drużyn. Gra toczyła się w dwóch grupach. Tak oto po losowaniu w grupie A znalazły się drużyny: SP Włodzimierzów , SP Baby, SP Boryszów i my SP Wolbórz. W grupie B: SP Szynczyce, SP Straszów, SP Gorzkowice i SP Bujny. Nasze reprezentantki rozegrały świetne zawody. Świetne oprócz pierwszego meczu, w którym uległy 1:2. I tak z drugiego miejsca w grupie mogły powalczyć jedynie o III miejsce. Najlepszą zawodniczką całego turnieju była nasza szczypiornistka Klaudia Plich, która w drugim meczu swoimi umiejętnościami totalnie rozbiła przeciwniczki. Zresztą cała drużyna w każdym meczu zacięcie walczyła do samego końca. Dla Naszych dziewczyn WIELKIE GRATULACJE!!!

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


19.11.2018 21:40 by admin

Wycieczka klas IIa i IIb do Gliwic

14 listopada klasy IIa i II b pod opieką wychowawczyń p. Marioli Żerek i Teresy Werłos oraz nauczycielek p. Anny Banaszczyk i Aleksandry Stańczyk podążyły śladem swych kolegów z klas pierwszych i wybrały się do Galerii Figur Stalowych oraz Miniatur w Gliwicach. Podziwiali precyzję wykonania największej makiety kolejowej w Polsce, gdzie mogli obejrzeć świat rzeczywisty pomniejszony 25 razy. Stworzono tu miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. gliwicki dworzec kolejowy czy ratusz. Bardzo im się podobało miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice” oraz miniatura statku „Western River” pływającego po Missisipi. Niezwykłe emocje towarzyszyły im podczas zwiedzania Galerii Figur Stalowych, które powstały z recyklingu. Wszyscy nie tylko podziwiali mistrzowski kunszt wykonania w skali 1:1, ale i świetnie się bawili. Panie również. Były postaci z bajek, samochody i motory. Najważniejszą atrakcją było to, że wszystkiego można było dotknąć oraz wsiąść do aut i poczuć się jak w hollywoodzkim filmie. Na koniec równie fascynujące i ciekawe miejsce – Palmiarnia, w której rośnie ponad 5600 roślin, a najstarsze okazy mają ponad 150 lat. Mogliśmy podziwiać florę i faunę z innych stref klimatycznych. Hitem okazały się akwaria pełne egzotycznych ryb i roślin. Niektórzy zakupili nawet młode sadzonki kaktusów i agawy. Ciekawe, czy wyrosną z nich takie okazy, jak te, które podziwialiśmy w Palmiarni. To była wspaniała lekcja przyrody. Udało nam się zdobyć Certyfikat Ukończenia Ścieżki Wiedzy o Roślinach Egzotycznych. Wróciliśmy do domu pełni niezapomnianych wrażeń.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI