AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2018/2019
   
 


03.02.2019 21:15 by admin

XVII Piotrkowski Zlot Turystyczny

01.02 – 02.02.2019 – XVII Piotrkowski Zlot Turystyczny. Kolejna turystyczna impreza za nami. Tym razem gościliśmy w III Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim. Zlot rozpoczął się od mocnego ekologicznego uderzenia. „…Nie bądź dziki, nie wyrzucaj śmieci…”. Chwilę po powitaniach poszliśmy na małe co nieco i zaraz rozpoczęło się szkolenie przed grą miejską. Losujemy „Aniołka”, wybieramy nazwę drużyny "Wiewiórki w Oleju" i idziemy. Humory dopisują. Odszukujemy punkty, odpowiadamy i losujemy kolejne docelowe miejsca. maszerujemy Słowackiego. Khhhmmmm!!! Z 7, 8 razy człapiemy... No co? Szczęścia w losowaniu nam zabrakło, ale zadania wykonujemy prawie wszystkie. Nogi lekko bolą, nic to! Zaraz po ukończeniu gry idziemy "na konkursy". A jest ich bez liku. Tu ekologiczne eliminacje, tam o Piotrkowie. Budujemy szachy z recyklingowych materiałów, odgadujemy kalambury i wreszcie coś dla kreatywnych miłośników tańca, czyli wygibańce „na podłodze”. Wieczorkiem, tak po 22:00 ruszamy do Maca, by nabrać siły na dyskotekę i otrzęsiny. Oj działo się, działo… Turbany, taniec z Julianem, golenie twardzieli i tor „dreszczowiec”. Hmm, no… ogień w donicy, slalom ławkowy, całuśny Franek, gwoździe fakira i wreszcie łażące po otrząsanych żółwie. Tak około 2:00 kładziemy się lulu. Dla mnie miejsca brak. No... „ja Cię nie mogę…” jak mawiał klasyk. Nie mam gdzie spać „motyla noga”. Ranek, jak zawsze ciężki. Przed nami prelekcja o walorach Ziemi Łódzkiej. Nagrody i ruszamy z powrotem do domciu. Dla mnie bomba!

Zobacz foto - kliknij na przycisk -


31.01.2019 10:50 by admin

Apel porządkowy

Dziś 31 stycznia na hali sportowej odbył się apel porządkowy przeznaczony dla uczniów klas I - VIII. Pan dyrektor Grzegorz Adamczyk poruszał tematy ważne dla społeczności szkolnej.

1.

 

 

 

 

 

 

2.

3.

4.

5.

 

nagrodzeni zostali uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu oraz za 100% frekwencję

- najlepsi uczniowie - KLIKNIJ
- średnie klas z nauki oraz statystyki z czytelnictwa - KLIKNIJ
- uczniowie ze 100% frekwencją - KLIKNIJ

wręczono nagrody za udział w konkursach plastycznych i wiedzowych.

poruszona została sprawa dotycząca higieny

czytelnictwo wśród uczniów naszej naszej szkoły

zasady zachowania podczas nadchodzących ferii - KLIKNIJ

oraz te nieprzyjemne jak nagany na forum społeczności szkolnej za zachowanie.

 


30.01.2019 9:20 by admin

Uwaga Rodzice - zebranie

Już w środę 6 lutego, odbędzie się półroczne zebranie z rodzicami.

HARMONOGRAM:

17:00 - Klasy I - III

17:30 - Klasy IV - VIII

18:15 - zebranie RR (szkolna stołówka)

 


28.01.2019 20:05 by admin

Wyprawa na lodowisko

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły po raz drugi udali się na lodowisko do Bełchatowa, by tam uczyć się i doskonalić swoją technikę jazdy na łyżwach. Po dotarciu na miejsce szybkie zdjęcie butów i wskoczenie w łyżwy a potem na taflę lodu. Przez dobrą godzinę cieszyliśmy się możliwością oderwania się od nauki. Całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Każdy jeździł jak umiał: niektórzy częściej leżeli na lodzie niż przyjmowali postawę pionową, ale z czasem było coraz lepiej ;) Berek z możliwością natarcia śniegiem okazał się najlepszą zabawą! Niestety nadszedł czas by zakończyć naszą wspólną zabawę. Zrelaksowani i odprężeni odzyskaliśmy siły do dalszej nauki. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele wychowania fizycznego.

Zobacz foto - kliknij na przycisk -


26.01.2019 10:00 by admin

Plan lekcji na II półrocze

Uwaga Uwaga!!! Już od poniedziałku, czyli od 28 stycznia, obowiązuje nowy plan lekcji. Kliknij na link znajdujący się w stopce tej wiadomości, lub zobacz zmieniony plan w sekcji Uczniowie - Menu z lewej strony xD.

Jeśli podoba Ci się szablon planu lekcji. KLIKNIJ na miniaturkę lub link

Zobacz PLAN LEKCJI - kliknij na przycisk -


23.01.2019 12:50 by admin

Dzień Babci i Dziadka w klasie Ib

W dniu 22 stycznia 2019 r. klasa Ib pod kierunkiem wychowawczyni Henryki Szost przygotowała klasową uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły trzy inscenizacje: "Rzepkę", "Czerwonego Kapturka" oraz "Śrubki do zupki". Każde z nich mówiło coś o naszych ukochanych dziadkach i babciach, których staraliśmy się włączać do udziału w naszym przedstawieniu. W "Rzepce" tylko dzięki dziadkom udało się wyciągnąć z ziemi to ogromne, niesforne warzywo ;-). W "Czerwonym Kapturku" udało nam się schwytać wilka i przekonać go, że tylko dobro jest najważniejsze w życiu człowieka. Od tej chwili wilk obiecał nam pilnować domku babci oraz Czerwonego Kapturka, kiedy przyjdzie do babci i dziadka w odwiedziny. Trzecia inscenizacja "Śrubki do zupki" pokazywała dziadka, jako może trochę roztargnionego, ale za to jakiego mechanika! Wszystko potrafił naprawić. Nooo... "Złota Rączka". My, wnuczęta, przygotowaliśmy dziadkom niespodzianki z okazji ich święta. Każdy z nas przygotował laurkę z życzeniami oraz kwiaty. Na zakończenie odbył się koncert życzeń, a w trakcie słodki poczęstunek. Kochamy was Babciu i Dziadku - Wasze wnuki. Zdjęcia wykonała: Klaudia Plich uczennica klasy 6.

Zobacz foto - kliknij na przycisk -


22.01.2019 19:10 by admin

XVIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie - wyniki

Znamy wyniki XVIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie, który odbył się 11 stycznia 2019 roku w Gimnazjum w Szydłowie. W Przeglądzie wzięło udział ponad 300 młodych wykonawców z powiatu piotrkowskiego i bełchatowskiego. W wykonaniu młodych artystów z Wolborza jurorzy usłyszeli 12 kolęd i aż 9 z nich zostało docenionych. Oto wyniki:

Soliści klasy IV – VIII szkoły podstawowe:

I miejsce - Zuzanna Kusideł SP Wolbórz

III miejsce - Aleksandra Pełka SP Wolbórz

Wyróżnienie: Tobiasz Krawczyński SP Wolbórz

Zespoły – szkoły podstawowe:

III miejsce -Zespół „To jest to” WCK Wolbórz

Wyróżnienie: Zespół „Żelki” WCK Wolbórz

Duety - szkoły podstawowe:

Wyróżnienie: Otylia Latocha, Julia Kubacka

Wyróżnienie: Aleksandra Pełka, Lena Pełka

   AKTUALNOŚCI