AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2018/2019
   
 


18.11.2018 19:10 by admin

VI Rajd Pieszy "A może byśmy tak do... Tomaszowa"

W sobotę 17 listopada odbyła się kolejna juz w tym roku impreza turystyczna. Tym razem gościliśmy w Tomaszowie Mazowieckim. Po tradycyjnych powitaniach rozpoczęły się zaplanowane konkursy: ekologicznym, o twórczości i życiu Tuwima, o znajomości pieśni patriotycznych, PTSM. Zaraz po tym ruszyliśmy w trasę. Pierwsze były konkurencje sportowe. Choć najmłodsi radziliśmy sobie całkiem nieźle, później kręgielnia. Jak się później okazała nasza drużyna zdobyła tu czwarte miejsce. W międzyczasie zajrzeliśmy na nowy tor łyżwiarski. Jak się okazało odbywały się tu właśnie Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. W szkole czekały na nas konkursy związane z wierszami Tuwima i wreszcie muzeum. Po takich trudach zasiedliśmy do wspaniałej zalewajki, chociaż nie powiem, ale każdy z nas zostawił sobie ciut, ciut miejsca na MC'Donalda xD. Zapraszam do fotek.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


18.11.2018 11:10 by admin

Projekt edukacyjny: "Noc w szkole"

W nocy z 16.11 na 17.11.2018 roku miał w naszej szkole miejsce projekt edukacyjny „Noc w szkole”. Przeznaczony dla uczniów klas 7a i 7b przez ich wychowawców, czyli panią Renatę Rajską i Michała Cichosza. W programie wieczorek filmowy, gry planszowe i wreszcie gra nocna po szkole. Rozpoczęliśmy o 19:30. Każdy z uczestników mógł wybrać sobie jedną z 3 sal kinowych. Na afiszach tytuły: Planeta Singli 1, Księga ocalenia, 50 pierwszych randek. Chociaż uczciwe przyznam, niewielu było widzów. Raczej królowały pogaduchy i smartfony. Ooooo!!! to było to… „proszę Pana, proszę Pana. Wie Pan, że właśnie złamałam wszystkie reguły dotyczące telefonów??? Grałam, rozmawiałam i nagrywałam? I czuję się z tym... WYŚMIENICIE” W międzyczasie grupy organizatorów szykowały stacje na grę nocną. Oj działo się działo. Idźcie za stopkami, tradycyjna wymiana bucików, Top Model, Dzikie Pieśni, Siata Pirata, Sektatorki, NieBoskie Kuchciki, Kredkami po ścianie i wreszcie kulminacyjny punkt Tunel Kruegera i spółki. Nie będę tu opisywał wszystkich zadań lepiej sami zerknijcie na foty. Skrabem były lizaki, a grę zwyciężyła drużyna o wdzięcznej nazwie: "Świnki Malinki".

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


16.11.2018 17:00 by Paulina Rybińska-Rosiak

Spotkanie z misjonarzem w Dniu Tolerancji

Dnia 16 listopada w Światowym Dniu Tolerancji w naszej szkole odbyło się spotkanie z misjonarzem panem Michałem Jaroszem, który spędził ponad trzy lata w Peru. Dzięki jego uprzejmości zobaczyliśmy zdjęcia i filmy opowiadające o życiu w peruwiańskich slumsach. Nasi uczniowie mogli również przebrać się w stroje pochodzące z tych terenów oraz zagrać na regionalnych instrumentach. Dzięki spotkaniu dowiedzieliśmy się jak wiele posiadamy, a różnice między ludźmi nie powinny być przeszkodą, ale wezwaniem do budowania wspólnoty międzyludzkiej. Spotkanie uświetnił występ klasy Ic. która pokazała różnorodność dzieci świata, pokazując, że Bóg łączy wszystkich bez względu na pochodzenie czy kolor skóry. Spotkanie przygotowały panie Paulina Rybińska - Rosiak i Angelika Szulc. Chcesz wiedzieć więcej? KLIKNIJ.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


15.11.2018 20:30 by admin

Wycieczka klas Ia i Ib do Gliwic

W dniu 13 XI klasy I A i B pod opieką p. Lucyny Dąbrowskiej, p. Henryki Szost i p. Ewy ndrzewskiej były na jednodniowej wycieczce w Gliwicach. W programie zwiedzania było „Kolejowo”, czyli świat w miniaturze, w skali 1:25. Największa w Polsce stała makieta z wieloma niespodziankami (dworzec kolejowy w Gliwicach, Dziki Zachód, czy też podróż w czasie od prehistorycznych dinozaurów przez wizytę w średniowiecznym zamku i krainę pełną węgla w pobliżu kopalni). Drugim punktem zwiedzania była Galeria Figur Stalowych, gdzie można było podziwiać ponad 80 recyklingowych rzeźb inspirowanych postaciami z bajek, filmów i zwierząt. Ciekawostką były modele stalowych samochodów. Kulminacyjnym punktem wyprawy była palmiarnia, a w niej egzotyczne rośliny, terraria z gadami, akwaria z żółwiami, egzotyczne papugi i kanarki. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości i ciekawych wrażeń.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


14.11.2018 22:20 by admin

Mistrzostwa Gminy w Piłkę Ręczną klasy IV-VI

Dzisiaj 14 listopada odbyły się mistrzostwa gminy w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców rocznik 2006 i młodsi. Na zbiórce stawiły się reprezentacje z Golesz, Komornik i my w roli gospodarza.

W kategorii dziewcząt:

I m-ce SP Wolbórz
II m- ce SP Golesze

W kategorii chłopców:

I m-ce SP Wolbórz
II m-ce SP Golesze
III m- ce SP Komorniki

Powiat już w przyszłym tygodniu

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


10.11.2018 10:50 by admin

Uwaga Rodzice - konsultacje śródroczne

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wolborzu zaprasza wszystkich rodziców na indywidualne konsultacje z nauczycielami, które odbędą się 14 listopada 2018 roku (środa) w godzinach 17.00-18.30. W ich trakcie będą mogli Państwo uzyskać szczegółowe informacje nt. postępów edukacyjnych oraz zachowania Waszych dzieci. Chcąc zapewnić w miarę komfortowe warunki spotkania ustalono następujący przydział sal i pomieszczeń, w których nauczyciele będą na Państwa oczekiwać: KLIKNIJ - plik PDF

 


10.11.2018 10:00 by admin

Akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W piątek 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona 100-leciu Odzyskania Niepodległości. Po oficjalnym powitaniu zgromadzonych w tym dniu gości oraz przybliżeniu przez pana dyrektora Grzegorza Adamczyka najważniejszych kart i postaci, przestąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Punkt 11.11 tak jak ponad 5 milionów uczniów i nauczycieli w Polsce odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu. Po wyprowadzeniu pocztów sztandarowych rozpoczęła się część artystyczna. Była to lekcja historii gdzie szanowna głowa rodziny – dziadek opowiadał wnukom o czasach biedy i niedoli, o rozbiorach i powstaniach. Dziadek Miłosz przenosił nas w czas gdzie czarne kruki symbol zaborców rozdzierają naszą Ojczyznę. Był symboliczny marsz powstańców oraz zapalenie zniczy pod krzyżami z brzozy samotnie stojącymi w oddali. Wszystko wspaniale przeplatały pieśni patriotyczne wykonywane przez szkolny chór przygotowywany przez panią Olę Przybył. Uwieńczeniem akademii był Polonez Ogińskiego, a wszystko to na tle wspaniale, misternie wykonanych dekoracji przygotowanych przez panie Beatę Kulińską, Wiesławę Gralińską, Alinę Adamczyk oraz panią Kingę Szelkę-Błaszczyńską. Gospodarzami imprezy były w tym roku klasy 5, które pod czujnym okiem pań Anny Stachery oraz Agnieszki Justyny przygotowały program artystyczny wraz z polonezem wzbogaconym przez prezentację multimedialną wykonaną przez pana Michała Cichosza. Teraz zaś zapraszam do fotek. Kilka z nich wykonałem osobiście, ale większość to praca pani Katarzyny Gruszczyńskiej oraz Kasi Sałaty uczennicy klasy 8. Zapraszam!

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI