13.12.2017 20:15 by admin

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Wisława Szymborska

Dzisiaj w naszej szkole odbył się KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA. Wzięli w nim udział uczniowie z klas III i IV. Uczestnicy zaprezentowali wybrane fragmenty prozy Astrid Lindgren i Romana Pisarskiego. Wyjątkowe umiejętności czytania i interpretacji tekstu literackiego pokazały ALEKSANDRA PEŁKA - kl. IVD i KORNELIA SNOPEK - kl. IVA. Te dziewczynki będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Czytania organizowanym przez SP w Proszeniu.

10.12.2017 21:45 by admin

Spotkanie z przedstawicielem Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci

W piątek 8 grudnia uczniowie klas VII i VI uczestniczyli w spotkaniu z księdzem Andrzejem. Ks. Andrzej jest opiekunem w Łódzkim Hospicjum dla Dzieci. Przedstawił nam działania tej instytucji. Problemy z jakimi borykają się podopieczni hospicjum oraz ich rodzice. Dowiedzieliśmy się również o działaniach jakie są podejmowane by ulżyć losom chorych dzieciaków. Ks. Andrzej podziękował za dotychczasową pomoc, czyli zbiórkę nakrętek. W galerii kilka fotek z odbytego spotkania.

06.12.2017 12:00 by admin

Mikołajki w szkole

Mikołajki to czas wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Bo to i prezenty i Mikołaj i radość i uśmiech. W tym roku nasi uczniowie spędzają ten czas w Kinie HELIOS w Piotrkowie Tryb. Klasy I - III biorą udział w seansie filmu "Pierwsza gwiazdka", zaś klasy IV - VII wybrały "Tarapaty". Mnie pozostaje życzyć wielu wzruszeń podczas ich oglądania oraz mocy prezentów od Mikołaja oczywiście ;-D.

06.12.2017 12:00 by admin

Klasy I w tetrze

30 XI klasy IA i IB obejrzały na scenie piotrkowskiego MOK spektakl w wykonaniu teatru ARTNES, pt. "Opowieści z naszego dzieciństwa". Przeniosły się w świat baśni mającej pozytywne i ponadczasowe przesłanie. Każda z baśni zawierała morał i naukę aktualną również w dzisiejszym świecie. Historia o szczęśliwej rodzinie uczyła, że wyimaginowane marzenia niekoniecznie są zgodne z rzeczywistością, a "Świniopas"" był pochwałą szacunku dla innych i nieulegania pustym pokusom. "Krzesiwo" wskazywało jak ważny jest wybór właściwych wartości przypominając, że "nie wszystko złoto co się świeci".

01.11.2017 15:45 by admin

Dyskoteka andrzejkowa

W listopadową ciemną noc,
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc,
mówiły mi o Tobie.

Andrzejki to ostatnia chwila na zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez uczniów i wychowawców klas VIa oraz VIb. Ulubiona muzyka sprawiła, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i świetnie się bawili. Na dyskotece Andrzejkowej oczywiście nie mogło zabraknąć również wróżb. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.

01.11.2017 15:45 by admin

Wróżby andrzejkowe w klasie Vb

W czwartek 30 listopada, w klasie Vb miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Otóż odwiedziła ich magiczna grupa wróżów, wróżbitów i wróżek. Były wróżby z butów, które dozgonnym szczęściem połączyły Igora i Paulinę. Tajemniczy wróż Michał przepowiadał rychłe zamążpójście, bogactwa i luksusy. Takie zbytki jak nowiutkie Ferrari czy otrzymanie na własność miasta Las i Vegas to też jego dzieło. Wróżka Kinga przepowiadała zło i dobro. Panowie chętnie odwiedzali salon jasnowidzącej Pauliny. Ta z igieł rozsypanych na dłoniach przepowiadała przyszłą miłość. Był też tajemniczy kuferek i czarodziejska kula władzy magicznej. Tu miłość dozgonną można było poznać, a całością kierowała przepowiadaczka Ann. Niektórzy ryzykowali poznaniem swego alter ego z "gangu świeżaka". To w kramiku mistyczki Wiktorii. Całość wieńczył poczęstunek ciasteczkami  z niespodzianką i lanie wosku.

27.11.2017 17:35 by admin

Rejonowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną Dziewcząt

Dnia 28 listopada 2017 r. na hali sportowej w Rzeczycy odbył się kolejny etap zawodów w piłkę ręczną Mistrzostwa Rejonu. Do zawodów zgłoszone zostały 4 ekipy reprezentujące szkoły: SP Rzeczyca, SP Sławno, SP Różyca i my SP Wolbórz. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym – dwie połowy po 10 minut. Nasza drużyna w składzie: Klaudia Plich, Roksana Leśniewska, Katarzyna Chwastek, Marysia Szymczak, Weronika Szafirska, Anita Sady, Milena Kołodziejczyk, Sylwia Dziubałtowska, Amelia Sipińska, Maja Siwek, Julia Lula, Paulina Szost przegrały tylko jeden mecz z gospodarzami i tym samym zajęły II miejsce. GRATULACJE I WIELKIE BRAWA DLA DZIEWCZYN