27.11.2017 17:35 by admin

XII Rajd Ekologiczny "Barbórka w Kleszczowie"

24.11 - 25.11.2017 piątek-sobota rozpoczynamy kolejną przygodę rajdową. Tym razem jedziemy do Kleszczowa. Odbywa się tu jeden z nielicznych rajdów dwudniowych jaki pozostał jeszcze na mapie imprez PTSM, to XII Rajd Ekologiczny "Barbórka w Kleszczowie". Tradycją już jest, że rajd rozpoczyna się ekologicznym przedstawieniem. Tym razem tematem przewodnim jest woda. Rozkładamy się na sali gimnastycznej i zaraz wędrujemy na posiłek. Ktoś rzuca, że ryba. Mam popłoch w drużynie. Ja nie jem, ja też... Ale nie... to zupa... gulaszowa. Pychotka! Zaraz po ruszamy na konkursy, a później zwiedzamy. Solpark z główną atrakcją, czyli pizzą oraz taras widokowy na kopalnię i elektrownię Bełchatów. Wieczorem dyskoteka. W trakcie otrzęsiny dla "nowych", czyli rewia mody papierowo toaletowej, test na odwagę, golenie trapera i taniec połamaniec. Wrescie kładziemy się lulu. He, he, he... LULU ;-D xD... Lulu to było tak około 3:00 dla młodszych i 4:00 dla starszych. Ranek bywa ciężki, ale nic to. Jest basen. Zmęczeni, ale zadowoleni wracamy do Wolborza. Zapraszam do fotek.

26.11.2017 12:35 by admin

Wycieczka klas Va, Vb i IIIc w Tarnowskie Góry

22 listopada uczniowie klas II i III wyruszyli na wyprawę w Tarnowskie Góry. Odkrywanie skarbów ziemi śląskiej rozpoczęli od zwiedzania Sztolni Czarnego Pstrąga. Podziemia zabytkowej kopalni rud srebra, cynku i ołowiu oglądali płynąc łódkami przez ponad 600 metrowy korytarz, jednocześnie słuchając opowieści przewodnika o historii tarnogórskiego górnictwa. Przechodząc od sztolni do sztolni trafili na główną atrakcję wycieczki, którą była Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, uznana za pomnik historii. Wspomnieć należy, że w bieżącym roku kopalnia została wpisana na światową listę zabytków UNESCO.
Końcowym punktem programu wycieczki było Muzeum Chleba w Radzionkowie, będące jedynym takim obiektem na obszarze Europy Wschodniej. Tam nasi uczniowie, w formie warsztatów, poznali proces wypieku chleba.

26.11.2017 10:35 by admin

Konkurs plastyczny "Barwy jesieni"

W minionym miesiącu odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny "Barwy jesieni". Do komisji wpłynęło kilkadziesiąt prac plastycznych z klas IV - VII, wykonanych różnymi technikami. PO burzliwych obradach jury przyznało:

I miejsce: Zuzia Kusideł VIIa, Oliwia Sońta VIa

II miejsce: Krystyna Podkomórka VIb, Klaudia Plich Va

III miejsce: Ola Rogalska Vb, Zuzia Zdulska IVC

wyróżnienie:

Bartek Łaski VIIB, Zuzia Kusideł VIIA, Krzysztof Szczepanik VIIA, Milena Kołodziejczyk VIIB, Zuzanna Jarek IVC, Małgorzata Mazurkiewicz VA

26.11.2017 10:35 by admin

Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną Dziewcząt

Wczoraj, 23.11.2017r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Wśród 6 zespołów, zwycięzców rozgrywek gminnych były również nasze zawodniczki. Dziewczyny walczyły bardzo dzielnie, wygrywając z drużynami z Niechcic, Gomulina, Boryszowa, Bab i Sulejowa ostatecznie zajęły I miejsce i awansowały do kolejnego etapu -rejonowego. Gratulujemy.

22.11.2017 21:30 by admin

Uwaga Rodzice - zebranie

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wolborzu zaprasza wszystkich rodziców na indywidualne konsultacje z nauczycielami, które odbędą się 29 listopada 2017 (środa) roku w godzinach 17.00-19.00. W ich trakcie będą mogli Państwo uzyskać szczegółowe informacje nt. postępów edukacyjnych oraz zachowania Waszych dzieci. Chcąc zapewnić w miarę komfortowe warunki spotkania ustalono następujący przydział sal i pomieszczeń, w których nauczyciele będą na Państwa oczekiwać: KLIKNIJ - plik PDF

16.11.2017 17:15 by admin

Gminne Rozgrywki w Piłkę RęcznąDz. i Chł.

Wczoraj, czyli 15 listopada w gościnnej hali sportowej odbyły się Gminne Rozgrywki w Piłkę Ręczną Dziewcząt i Chłopców. W szranki stanęli zawodnicy z czterech szkół: Proszenia, Golesz, Komornik i Wolborza. Chłopcy pomimo starań tym razem ulegli drużynie z Golesz i zajęli miejsce II, natomiast dziewczęta wygrały wszystkie spotkania i z miejscem I awansowały do kolejnego etapu - rozgrywek powiatowych.

11.11.2017 11:45 by admin

99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości. Na początku była... sonda. We wszystkich klasach padały pytania o symbole narodowe, święta państwowe. O to, czym jest patriotyzm. Skojarzenia były różne. A to, że święto narodowe, a to że 99 rocznica, a to że walka z okupantem, że dzień wolny. Niektórzy tak zwane "wolne elektrony" wymieniały Boże Narodzenie i Wigilię, a Dzień Niepodległości kojarzyły z wizytą u babci lub jazdą na kładzie. Nikt jednak nie wspomniał o mowie. O naszej pięknej polszczyźnie. A przecież to właśnie mowa i tradycje były tym, co scalało nasz naród przez wieki niewoli. I właśnie to Mowie Ojczystej poświęcona została tegoroczna akademia. By nie spłycać tego co piękne, kwieciste, wieloznaczne wyrazami, fajna, fajnie i spoko. Tegoroczną akademię przygotowywali uczniowie klas 4B oraz 4D. W występach gościli rodzice Państwo Barbara i Piotr Duda, Ilona i Roman Plichowie oraz Pan Dawid Sońta, którzy zaprezentowali nam interpretacje słowno-muzyczne wierszy Jasturna, , Norwida, Mickiewicza oraz "Syberiady". Gościnnie słuchaliśmy niezwykłego wykonania "Zbójnickiego" granego na akordeonach przez naszego nauczyciela muzyki pana Wojtka Jędrzejca oraz... jego nauczyciela muzyki Pana Daniela Baranowskiego. A nad wszystkim czuwały Panie Beata Justyna wraz z wychowawczyniami klas czwartych paniami Katarzyną Gruszczyńską i Moniką Dylewską. Fotki zaś wykonała dla nas Kasia Sałata z klasy VII. Zapraszam