AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2018/2019
   
 


10.11.2018 7:15 by admin

Uwielbiona Łódź Ratunkowa

W ostatni piątek października nasi uczniowie klas VII - VIII ponownie wybrali się do Łodzi, by uczestniczyć w kolejnej Uwielbieniowej Łodzi Ratunkowej . Spotkanie u księży Jezuitów cieszy się wielką popularnością nie tylko wśród młodzieży naszej archidiecezji, ale także gości z różnych zakątków kraju. Tym razem uczniowie uczestniczyli w koncercie raperów chrześcijańskich tzw. Rymcerzy, którzy w swojej twórczości wykorzystują profilaktykę antynarkotykową. Jak zwykle spotkanie było dla młodzieży dobrą zabawą, sporą dawką wiedzy i ucztą duchową w jednym.

[1] | [2] | [3] | [4]

 


10.11.2018 6:36 by admin

Dzień Anioła 2018

W środę 31 października odbył się w naszej szkole Dzień Anioła. Z tej okazji uczniowie „zamienili się” w anioły, no może tylko strojem, ale i tak starali się być tego dnia szczególnie dobrymi dziećmi. Pomagali sobie wzajemnie, prześcigali się w robieniu dobrych uczynków. Dzień poprzedzony został konkursem plastycznym. O wynikach którego poinformuję niezwłocznie po uzyskaniu informacji. Dzień Anioła Przygotowywały panie: Ewa Andrzejewska oraz Patrycja Rybińska-Rosiak

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


01.11.2018 18:30 by admin

Gminne rozgrywki w piłke ręczną dziewcząt i chłopców

W minioną środę 31 października odbyły się w Wolborzu Gminne Mistrzostwa w Mini Piłkę Ręczną dziewcząt i Chłopców. Tym razem w grupach z uczniami szkół podstawowych w szranki stanęli również uczniowie gimnazjum. Nasze zespoły rywalizowały ze zmiennym szczęściem. I tak drużyna chłopców przegrała wszystkie swoje mecze i tym samym zajęła ostatnie miejsce za Publicznym Gimnazjum, Goleszami i Komornikami. Lepiej, a nawet dużo lepiej wypadły dziewczęta. Zajęły miejsce drugie tuż za reprezentacją gimnazjum. To dobry wynik, gdyż w zawodach brały udział głownie uczennice klas 7, a więc 2 lata młodsze niż zwyciężczynie grupy. Zapraszam do fotek, które wykonała dla was Kasia Sałata.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


31.10.2018 21:00 by admin

Pamiętaj, gdzie Twój Dom i Przodkowie...

Wszystkich Świętych, Zaduszki - Płoną znicze... Niektórzy pokonują wiele kilometrów, by choć na chwilę zatrzymać się nad grobami tych, którzy odeszli. Dla większości z nas listopadowe święto to przede wszystkim czas zadumy nad przemijaniem i kruchością ludzkiego życia. To także okazja, by zatrzymać się na chwilę w codziennym pędzie, powspominać i oddać cześć ludziom, którym tak wiele zawdzięczamy, a których już nie ma wśród nas. Dziadkowie, rodzeństwo, rodzice, znajomi... Święto Zmarłych jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, a kultywowanie pamięci zmarłych członków rodziny, to dobra lekcja dla najmłodszych. Tak aby kiedyś, nad naszym grobem, spotykały się dzieci, wnuki, prawnuki, kuzyni, kuzyni kuzynów... na przyszłą rzeczy pamiątkę.

Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim...


29.10.2018 20:50 by admin

Ślubowanie klas 1 - 2018

„Tropimy literki, tropimy cyferki
Tropimy przyrodę i świata urodę.
Melodie i nutki, radości i smutki.
Szukamy, aż prawdę poznamy”

Zgodnie z tradycją szkoły dnia 29 października najmłodsi przedstawiciele społeczności uczniowskiej zostali pasowani na nowych uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Wolborzu. W hali sportowej zebrali się odświętnie ubrani uczniowie klas I wraz z rodzicami, dyrekcją, zaproszonymi gośćmi oraz wychowawczyniami: p Lucyną Dąbrowską, p. Henryką Szost i p. Angeliką Szulc. Pod bacznym okiem starszych „doświadczonych” kolegów i koleżanek uczniowie klas pierwszych przystępowali do grona „szkolnej braci”. Wykazali się świetną recytacją wierszyków, znajomością przepisów ruchu drogowego, oraz pięknym śpiewaniem. Nad wszystkim czuwał prowadzący – Patryk Pełka. Po części artystycznej przy dźwiękach fanfarów wprowadzono poczet sztandarowy szkoły i wszyscy zgromadzeni odśpiewali 4 zwrotki hymnu. Teraz nastąpiło uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści obiecali, że zawsze będą godnie reprezentować szkołę, zachowywać się kulturalnie i z szacunkiem traktować kolegów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły oraz sumiennie wykonywać obowiązki ucznia. Było pasowanie wielkim ołówkiem, wręczenie licznych podarunków, a na koniec słodkie co nieco. Uroczystość dostarczyła wszystkim dużo wzruszeń i przeżyć, szczególnie dzieciom i rodzicom. Mamy nadzieję, że ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w ich pamięci.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


29.10.2018 16:30 by admin

Wolbórz najlepszy w piosence patriotycznej

W miniony piątek 26 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej „Raduje się serce…”- KLIKNIJ. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjum. Pomimo dużej rozpiętości wiekowej organizatorzy zdecydowali się oceniać wszystkich uczestników w jednej kategorii wiekowej. Nie było również podziału na solistów i zespoły. Wśród 44 wykonawców znalazła się również całkiem spora grupa uczniów naszej szkoły przygotowywana przez panią Olę Przybył. Jak na tak liczną grupę występujących wokalistów oraz jedną wiekową kategorię poszło nam całkiem, całkiem. Wyniki naszych uczniów: I miejsce – Zuzanna Kusideł (prezentowane utwory: Ojczyzna, Nadzieja), wyróżnienie: Kinga Kozar, Aleksandra Pełka (dziewczynki zaprezentowały: Warszawo ma oraz Sanitariuszkę Małgorzatkę). GRATULUJEMY!

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


27.10.2018 8:10 by admin

Muzyczne spotkania klas II - czyli musical teatru FORTE

26 października 2018 r klasy drugie wraz z wychowawcami Mariolą Żerek i Teresą Werłos wybrały się na spektakl teatralny w MOK-u w Piotrkowie Trybunalskim. Był to musical profilaktyczny pt: "Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła wystawiony przez Teatr Muzyczny FORTE z Wrocławia. Twórcy ukazali życie drobnych stworzeń, zabawnych przez swój wygląd i dziwactwa, które uświadomiły wszystkim, że „inność każdego z nas” tak naprawdę nie jest wadą. Wszyscy pięknie się różnimy, a liczy się osobowość i serce, czyli piękno wewnętrzne. Dzieciom podobały się przygody mieszkańców łąki oraz zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem. Wszyscy z przekonaniem, że wspólnymi siłami można pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś NAPRAWDĘ WIELKIEGO!

   AKTUALNOŚCI