05.11.2017 7:45 by admin

Wolbórz kibicuje Widzewowi Łódź

Sobotnie popołudnie - Wolbórz. To był taki spokojny, cichy dzień. Cichy, ale tylko do 15:40. O tej właśnie godzinie na placu szkolnym oraz na wolborskim rynku zaczęli gromadzić się kibice Widzewa Łódź. Łącznie 6 autokarów młodzieży szkolnej i tych starszych wytrawnych wyjadaczy boiskowych spotkań. Już na miejscu zostawiamy pod bramką całą "kibicowską amunicję". Są więc butelki z Coca-Colą, butelki z Kubusiami i wodą mineralną. Na trybunach ponad 16.000 widzów. Rozpoczyna się mecz. Widzew w ataku pozycyjnym. Goście kontratakują. Padają bramki. Śpiewamy, krzyczymy, klaszczemy. Mimo przegranej zespołu humory nas nie opuszczają. Fotki średniej jakości, ale co zrobić? Zapraszam.

05.11.2017 7:45 by admin

Komunikat dla rodziców klas I - programy edukacyjne

Szkolny koordynator programów edukacyjnych - Henryka Szost w imieniu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim i dyrekcji szkoły informuje rodziców klas pierwszych, iż w bieżącym roku szkolnym 2017/2018 pierwszoklasiści realizować będą dwa programy edukacyjne:

- "Zadbaj o swoje płuca" - poświęcony profilaktyce chorób płuc;

- "Nie pal przy mnie proszę" - o tematyce antynikotynowej. Obowiązkowe szkolenie dla rodziców odbędzie się w styczniu 2018 roku. O dokładnej dacie oraz godzinie szkolenia rodzice zostaną poinformowani odrębną wiadomością.

01.11.2017 13:15 by admin

Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa - Po prostu WIERZĘ

Co miesiąc w Łodzi księża Jezuici organizują fantastyczne spotkanie dla młodzieży pod nazwą UWIELBIENIOWA ŁÓDŹ RATUNKOWA. Jest to wydarzenie wysokonakładowe, wykonane z rozmachem. Profesjonalne w każdym tego słowa znaczeniu. Na które zapraszane są wyjątkowe osoby. Tym razem gośćmi UŁR byli ks. abp Grzegorz Ryś oraz ksiądz arcybiskup Konrad Krajewski. Wyjątkowy wieczór pełen światem, muzyki i tańców, w którym uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły, a sfotografowała dla was Kasia Sałata z kl. VIIB. FILMIK

01.11.2017 13:15 by admin

Dzień Anioła

„Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna, co (…) was, zjadacze chleba - w aniołów przerobi.” – to fragment hymnu „Testament mój” Juliusza Słowackiego. Fragment jakże aktualny w naszej szkole. Dlaczegóż to? Otóż od samego rana szkolne korytarze stały się miejscem zlotu „aniołków” wszelkiej maści ;-D. Były aniołki młodsze i były te bardziej doświadczone w anielskim dziele. Uśmiechy od ucha do ucha, białe stroje i nieodzowne skrzydełka. Była muzyka i tańce i wspólna zabawa. Aniołki miały swój zlot podczas dużej przerwy kiedy to wybierani byli ci najbardziej reprezentatywni. Wyniki tych wyborów poznamy podczas jasełek. A już teraz zapraszam do fotek. Wspomnieć jeszcze należy, że zlot ten zorganizowały panie katechetki wraz z opiekunem SU. Zdjęcia Kasia Sałata z kl. VIIB. Troszkę zamazane, ale uczciwie mówiąc  w tych warunkach i przy takim ruchu lepszych sam bym też nie zrobił.

01.11.2017 6:15 by admin

Pamiętaj, gdzie Twój Dom i Przodkowie...

Wszystkich Świętych, Zaduszki - Płoną znicze... Niektórzy pokonują wiele kilometrów, by choć na chwilę zatrzymać się nad grobami tych, którzy odeszli. Dla większości z nas listopadowe święto to przede wszystkim czas zadumy nad przemijaniem i kruchością ludzkiego życia. To także okazja, by zatrzymać się na chwilę w codziennym pędzie, powspominać i oddać cześć ludziom, którym tak wiele zawdzięczamy, a których już nie ma wśród nas. Dziadkowie, rodzeństwo, rodzice, znajomi... Święto Zmarłych jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, a kultywowanie pamięci zmarłych członków rodziny, to dobra lekcja dla najmłodszych. Tak aby kiedyś, nad naszym grobem, spotykały się dzieci, wnuki, prawnuki, kuzyni, kuzyni kuzynów... na przyszłą rzeczy pamiątkę.

28.10.2017 10:36 by admin

Od ziarenka do bochenka - wycieczka klasy III C do piekarni

W piątek 20 października uczniowie klasy III C wraz z wychowawcą Angeliką Szulc wybrali się do pobliskiej piekarni. Dzięki uprzejmości właściciela pana Zbigniewa Laska dzieci mogły zwiedzić zakład oraz przyjrzeć się z bliska pracy piekarza. Uczniowie mieli okazję zaobserwować cykl produkcyjny pieczenia chleba, bułek i pączków. Wrażenie zrobiły na nich duże rozmiary maszyn służących do wyrobu ciast oraz nowoczesne piece piekarnicze. Jednak największym powodzeniem oraz największą radością okazały się pączki i słodkie bułki otrzymane od właściciela piekarni.

27.10.2017 13:36 by admin

Jesień w lesie - teatrzyk klasy IIIC

W środę 18 października klasy I-III uczestniczyły w teatrzyku pt.: „Jesień w lesie”. Przedstawienie ukazuje piękno tej pory roku. Barwy, zwierzęta i ich zachowanie jesienną porą oraz przygotowania do nadchodzącej zimy. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy. Dzieci wykazały się zdolnościami aktorskimi. Oczywiście na jakość występu miały wpływ kolorowe i oryginalne stroje przygotowane przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy.