AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2017/2018
   
 


18.10.2017 20:00 by admin

Smartfon przyjaciel, czy wróg?

„Smartfon - przyjaciel czy wróg? – czyli jak żyć w świecie nowych technologii? - to tytuł programu profilaktycznego. Ma on zachęcić dzieci do świadomego i racjonalnego korzystania ze smartfonów. Podczas zajęć poruszane są zagadnienia związane z coraz częściej występującym uzależnieniem od tego typu urządzeń. Zajęcia zwracają także uwagę na zjawisko zaniedbywania realnych kontaktów na rzecz wirtualnych. Prowadzący starają się uświadomić młodym ludziom, że rozmowa przez komunikator nie jest w stanie zastąpić spotkania z drugim człowiekiem. Program został zrealizowany przez specjalistów ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach na zaproszenie szkolnego pedagoga.

 


18.10.2017 20:00 by admin

Teatr profilaktyczny - zaczarowany świat Klary

Wczoraj w szkolnej stołówce gościliśmy aktorów Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja z Białegostoku, którzy zaprezentowali nam spektakl pod tytułem: "Zaczarowany Świat Klary". Akcja przedstawienia przenosi Klarę, uczennicę szkoły z przeszłości do czasów nam współczesnych. Dziewczynka jest zagubiona w świecie komputerów, internetu, smartfonów, telefonów komórkowych. Nie rozumie zasad ich działania, które to zasady usilnie starali się wytłumaczyć nasi uczniowie. Jednocześnie Klara pokazuje współczesnym dzieciom, że istnieją inne formy spędzania wolnego czasu oraz zabawy, które nie wymagają użycia urządzeń elektronicznych. Dzięki Klarze uczniowie dowiedzieli się, że nawet najfajniejszy „wypasiony” telefon czy komputer nie zastąpią prawdziwego kolegi a wspólne zabawy są źródłem wielu radości.

Zapraszam do fotekk - kliknij na przycisk -


13.10.2017 19:00 by admin

Dzień Edukacji Narodowej

Ucz się, ucz dziewczyno, póki na to czas,
Uroda przeminie, będziesz krowy paść.

Takimi oto słowami uczniowie klasy VB przybliżali nam trudy i z znoje nauczycielskiego i uczniowskiego żywota. W humorystycznym widowisku słowno - muzycznym młodzi aktorzy przekazali życzenia dla nauczycieli, ale również wszystkich pracowników oświaty. Bo cóż warta szkoła bez woźnej pani w bibliotece, na świetlicy czy innych pracowników oświaty. Dziękujemy za nie, za kwiaty, za uśmiech i życzenia. w trakcie uroczystości mogliśmy również zobaczyć rysunki nauczycieli. Wyniki konkursu nie są jeszcze znane, gdyż prac było wiele, a wszystkie wspaniałe! Zapraszam do fotek.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


08.10.2017 19:50 by admin

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Dnia 10 października w parku przypałacowym w Wolborzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Od tego roku w regulaminie tych rozgrywek następują pewne zmiany. Otóż w drużynowej sztafecie biorą udział roczniki 2005 i młodsze. W każdej drużynie startowało 8 zawodników. Doskonale wypadła sztafeta dziewcząt zajmując 3 miejsce - SKŁAD, tuż za Mierzynem - I oraz Trzebnicą - II. Sztafeta chłopców miała mniej szczęścia. W niej najlepszymi okazali się najmłodsi czyli Orest Tupchii, Marcel Kozar i Hubert Raczkowski, uzyskując czasy zdecydowanie lepsze niż 5 i 6 kl. - SKŁAD. Ostatecznie chłopcy uplasowali się na V miejscu

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


08.10.2017 19:50 by admin

IX Jesienny Rajd Sobota z Reymontem

IX Jesienny Rajd Sobota z Reymontem. Kolejna turystyczna impreza za nami. Tym razem gościliśmy w Będkowie. To drugi najstarszy rajd organizowany przez PTSM, czyli Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych. Nieskromnie dodam, ze najstarszy jest nasz - wolborski. Niech Was nie zmyli numer IX. Po prostu organizatorzy postanowili lekko zmodyfikować nazwę oraz schemat imprezy.  Rajd rozpoczynamy basenem w Tuszynie. Rura, jacuzzi i brodzik.  Później czekał na nas posiłek - pierogi oraz konkursy widzowie i mini sportowe zmagania. Walczyliśmy dzielnie choć ze zmiennym szczęściem. Wizyta w wolborskiej pizzerii uwieczniła dzieło. Zapraszam do fotek.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


01.10.2017 14:50 by admin

XIII Wojewódzki Zlot Młodzieży - Nocne Śpiewanie

XIII Wojewódzki Zlot Młodzieży Nocne Śpiewanie. Kolejna turystyczna impreza za nami. Tym razem był to rajd typowo muzyczny. Wyzwanie niezwykłe gdyż jednym z punktów regulaminu było napisanie własnej piosenki turystycznej. Tekst powstał szybko - KLIKNIJ, ale jak to często bywa nie mieścił się w zakresie linii melodycznej ;-D znanej "wcale nie edukacyjnej piosenki: Hera, Koka, Hasz, LSD". Startujemy. Na moje gumowe ucho poziom, jest wysoki. Wreszcie śpiewamy MY. Tak się zaangażowałem, że z nagrania piosenki nici ;-(. Dość rzec, że trochę nie weszliśmy na 2 zwrotkę, ale nic to! I tak jesteśmy NAJLEPSI na świecie ;-D. Wieczorem zaczyna się koncert. Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Grupa Poetycko-Muzyczna "PRZEZNACZENIE", Beata Królikiewicz i Tomek Morozowski oraz Paweł Małolepszy z zespołem. W przerwie koncertu ogłoszenie werdyktu. Wyróżnienie, drugie wyróżnienie, III nagroda. Tu powiem szczerze już zwątpiłem. Ale nie, ale nie... I miejsce... WOLBÓRZ. No mówię "szczęka opada". Śpiewamy wspólnie niegrzecznego turystę. Drąc się co sił w płucach. Świętowanie w MacDonaldzie trwa do północy. Potem otrzęsiny nowicjuszy i już jest ranek. Gra miejska i pizzeria kończą dzieło. Zapraszam do fotek

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


28.09.2017 22:30 by admin

Powiatowe indywidualne biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców

Wolborski staw to już tradycyjne miejsce rozgrywania biegów przełajowych. Z daleka od dróg i płasko i górki i szeroko i wąsko – miejsce prawie idealne. Nic dziwnego, że przyjeżdżają do nas szkoły z całego powiatu piotrkowskiego. Tak było i 26 września. Choć pogoda niespecjalna rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. W kategorii dziewcząt wystartowały 64 zawodniczki. Najlepszą z naszej szkoły okazała się uczennica klasy 6 Sylwia Dziubałtowska, która zajęła 10 miejsce. Bardzo długo w tym biegu na czołowej, medalowej pozycji plasowała się inna nasza uczennica Klaudia Plich. Jednak, tuż przed metą nogi odmówiły jej dalszej współpracy ;-D. Wśród chłopców najlepiej pobiegł Marcel Robak zajmując 7 miejsce. , a tuż za nim na 9 pozycji przybiegł Adam Mazurkiewicz. W tym biegu startowało aż 100 uczestników. Aaaa!!! Zapomniał bym o naszych najmłodszych zawodnikach. Hubert Raczkowski – 37, Orest Tupczi 49 i Marcel Kozar 51. Całkiem, całkiem jak na klasy III. Gratulacje.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI