27.09.2017 22:00 by admin

Barwy jesieni- konkurs plastyczny

Uwaga, Uwaga

Ogłaszamy konkurs dla uczniów klas IV - VII.

Tematyka: Barwy jesieni - praca plastyczna

Termin: do 30.10.2017r

Technika: dowolna

Format: karton A3

Podpisane prace należy składać u organizatorów, pań Aliny Adamczyk oraz Anny Banaszczyk

SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN KONKURSU -

26.09.2017 23:30 by E.Andrzejewska

Niepełnosprawny to nie tylko ten, któremu brakuje części ciała

22 września przeżyliśmy coś niesamowitego. Otóż, co miesiąc w Łodzi księża Jezuici organizują fantastyczne spotkanie młodzieżowe pod nazwą UWIELBIONA ŁÓDŹ RATUNKOWA, na które zapraszone są wyjątkowe osoby. Tym razem nie uwierzycie, ale zaproszono Janka Melę. Na pewno wiecie kto to, ale ku przypomnieniu to polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego, w ciągu jednego roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu. Założyciel fundacji „Poza Horyzonty” działającej na rzecz innych niepełnosprawnych. Janek to człowiek wielu prestiżowych nagród, ale przede wszystkim głębokiej wiary w Jezusa Chrystusa chętnie spotykający się z młodzieżą i dający świadectwo działania Jezusa w jego życiu. Stwierdził, że niepełnosprawny to nie tylko ten, komu brakuje jakiejś części ciała, ale również ten, któremu brakuje kultury osobistej, dobrych nawyków, manier, prawdomówności, życzliwości, uczciwości, chęci służenia innym itp. Niezwykłe było to, że Janek podziękował Panu Bogu za swoją niepełnosprawność i inne przykre doświadczenia, bo jak stwierdził to one miały decydujący wpływ, że pokochał Jezusa na maxa, a jego wiara stała się żywa i teraz stara się o tej miłości opowiedzieć innym co i my mogliśmy usłyszeć. Powiedział, że nie ma ludzi nieudanych i niepotrzebnych. Każdego kocha Bóg. W piątek przeżyliśmy wspaniałe chwile, a napełnieni radością wróciliśmy do domów. I na tym spotkaniu nie koniec. Już planujemy następne w październiku. Jeżeli chcecie przeżyć to co my, zapraszamy. Zgłoście się do swoich nauczycieli katechetów. Wiele się działo w kościele Ojców Jezuitów, ale co na ulicy Piotrkowskiej… Następna taka impreza już 27.10.2017. Obejrzyjcie fotki lub filmik. Tekst i fotki: Pani Ewa Andrzejewska.

23.09.2017 17:30 by admin

Świat muzyką malowany - instrumenty dęte blaszane

Instrumenty dęte blaszane są najstarszą grupą instrumentów obok perkusyjnych. Powstały około 3000 roku p.n.e. Pierwsi skonstruowali je mieszkańcy Mezopotamii. Najprawdopodobniej pierwowzorem tych instrumentów były ręce złożone wokół ust. Później zaczęto używać gałęzi drzew, bambusowych rur i rogów. Uważa się, ze to właśnie róg był protoplastą trąbki, pierwszego instrumentu dętego blaszanego. Najstarszej takie instrumenty znaleziono w grobowcach faraona Tutenchamona z okresu 1500 p.n.e. Były to trąby wykonane ze srebra oraz z brązu. Tę właśnie grupę poznawaliśmy na kolejnym spotkaniu z muzyką. No może nie całą grupę, ale wybrane instrumenty. Był to Puzon, Tuba oraz Sakshorn Barytonowy, który to prowadzący nazywali pieszczotliwie „świniakiem”. Twórcą tych dwóch ostatnich był Adolphe Sax. Postać w muzyce niezwykła. Można powiedzieć - Leonardo da Vinci - wirtuoz konstrukcji blaszanych instrumentów. Dla mnie ciekawostką było brzmienie puzonu z różnymi tłumikami oraz dźwięk samego ustnika. Brzmiał jak „pierdzenie” nikogo nie obrażając ;-D.

21.09.2017 21:30 by admin

Uwaga Rodzice - zebranie

Już w środę 27 września, odbędzie się w szkole I w tym roku zebranie z rodzicami.

HARMONOGRAM:

17:00 - zebranie ogólne

17:30 - spotkania z wychowawcami

18:15 - zebranie RR (szkolna stołówka)

17.09.2017 11:40 by admin

Grono Pedagogiczne 2017

Nowa reforma, niesie za sobą wiele zmian, również wśród grona pedagogicznego oraz prowadzonych przez nauczycieli lekcji. Pod linkiem - GRONO PEDAGOGICZNE znajdziecie Państwo aktualną listę nauczycieli, prowadzonych przez nich zajęć. Zamieściłem również informację o wychowawstwie oraz sali lekcyjnej, w której najczęściej można danego nauczyciela spotkać.

17.09.2017 8:20 by admin

46 Pieszy Rajd Prażonego Ziemniaka 2017

W minioną sobotę w Piotrkowie Trybunalskim odbył się 46 Rajd Prażonego Ziemniaka. Troszkę spóźniliśmy się na start i z tego powodu musieliśmy wędrować za całą grupą. No cóż busiki nie zawsze kursują zgodnie z rozkładem. Rajd rozpoczęliśmy pod budynkiem Piomy na ulicy Dmowskiego. Budynek szkoły i jednocześnie fabryka nierozerwalnie związane z produkcją maszyn górniczych. Zakończyliśmy pod równie legendarną budowlą, czyli dawną Hutą Hortensja na ulicy 1 Maja. Piotrkowskie PTTK przygotowała dla nas kilkunastokilometrowy przemarsz opłotkami miasta. Każda wyprawa to coś nowego. Czy wiecie, że obecna ulica Wojska Polskiego nosiła wcześniej aż 20 innych nazw? W tym Stalina i Hitlera? Ja nie! Słyszałem o Bykowskiej, Moskiewskiej czy Łęczyckiej, ale żeby ich było aż tyle? Kulminacyjnym punktem imprezy była jednak degustacja ziemniaczanej zapiekanki przygotowanej przez panie kucharki z Restauracji Odyseusz oraz rozstrzygnięcie konkursu na najdziwniejszy kształt ziemniaka.

16.09.2016 7:50 by admin

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

Uwaga uczniowie, rodzice i nauczyciele! Aktualny kalendarz roku szkolnego 2017/2018. Na stronie znajdziecie daty ferii, planowane imprezy szkolne, daty spotkań z rodzicami itp.

KLIKNIJ