07.06.2018 20:15 by admin

Gminne święto matematyki 2018

W dniu 7 czerwca 2018 r. w naszej szkole spotkali się najlepsi matematycy ze szkół podstawowych Gminy Wolbórz, aby wziąć udział w V edycji Gminnego Konkursu MatematycznegoMatematyczny As” dla uczniów klas trzecich. Reprezentantów szkół mieli 60 minut na rozwiązanie testu składającego się z 9 zadań otwartych. Organizatorem przedsięwzięcia była Pani Barbara Bartosik. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych wśród dzieci, stwarzanie im możliwości sprawdzenia i porównania własnego poziomu wiedzy i umiejętności z innymi uczniami oraz dostarczenie im satysfakcji, szansy i radości z sukcesu.
Tegorocznymi laureatami Gminnego Konkursu Matematycznego zostali:

Plich Jakub uczeń SP w Wolborzu
Igor Leśniewski uczeń SP w Wolborzu
Kajetan Brodecki

Oskar Derewęda

07.06.2018 06:00 by admin

XIV Gminny Konkurs Ekologiczny

Piątego czerwca w Proszeniu, odbył się XIV Gminny Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny. W konkursie wzięły udział przedstawiciele reprezentujący wszystkie wszystkie placówki edukacyjne z naszej gminy czyli uczniowie z Golesz, Komornik, Proszenia oraz Wolborza. Znamy już wyniki. Oto one:

I miejsce - Patryk Pełka kl. VIIa
II miejsce – Zuzanna Kusideł kl. VIIa

W konkursie wziął również udział Krzysztof Szczepanik. Uczniów przygotowywała pani Bożena Walaszkiewicz.

04.06.2018 21:40 by admin

Gminny Dzień Dziecka w Magellanie

Jak wiadomo każdego pierwszego dnia czerwca wypada Dzień Dziecka. Święto szczególne. Dzień radosny dla każdego dziecka. I tego małego i tego troszkę większego. W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy je inaczej niż zwykle. Rodzice z całej gminy wspomagani przez budżet gminny zorganizowali nam prawdziwą ucztę nad Zalewem Sulejowskim w pensjonacie Magellan. Po okolicznościowych przemowach. Jakże by inaczej rozpoczęliśmy konkursem piosenek o tematyce letniej. A później... a później się zaczęło! Dmuchańce, balony, tor wspinaczkowy. Było malowanie twarzy, tatuaże, kiełbasi, lody, popcorn, wata cukrowa, rozgrywki piłki siatkowej i nożnej. Były animacje taneczne i śpiewane. Jedynym mankamentem okazały się ogromne wprost kolejki. No swoje trzeba było odstać. Słoneczko, ciepełko i brak lekcji dopełniły szale szczęścia naszej najmłodszej dziatwy. Zapraszam do fotek.

04.06.2018 17:20 by admin

Wycieczka klas III do Krynicy Morskiej

W dniu 27.05.2018 r. klasy IIIa, IIIb i IIIc wybrały się na czterodniową wycieczkę. Pierwszym etapem podróży był Szymbark, w którym uczniowie zwiedzali Centrum Edukacji i Promocji Regionu, a w nim m.in.: Dom do góry nogami, Dom Sybiraka, Dom Kaszubów z Kanady, wnętrze bunkra,... Tam też mieli okazję zobaczyć najdłuższą deskę świata. Następnego dnia dzieci udały się w rejs do Fromborka, do miasta, którego ulicami przechadzał się słynny polski astronom – Mikołaj Kopernik. To tutaj wypatrywał on gwiazd i napisał swoje dzieło „O obrotach ciał niebieskich”. W tym miejscu także zmarł i został pochowany. Kolejny dzień upłynął dzieciom na zabawach na plaży i cieszeniem się urokami lata nad morzem. Po południu udały się one na spacer w celu zwiedzenia pobliskiej latarni morskiej. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili zamek w Gniewie, stanowiący jeden z głównych w Polsce ośrodków odtwórstwa historycznego i kultywowania rzemiosła dawnego. Dzieci miały okazję zapoznać się z tajnikami poszczególnych profesji, obserwując jak dawniej wykonywało się starodruki, tkaniny, monety, jak strzelano z łuku czy kuszy. Następnie w ramach warsztatów same przystąpiły do dzieła. Nad bezpieczeństwem podczas wycieczki czuwały panie: Lucyna Dąbrowska, Henryka Szost i Angelika Szulc.

26.05.2018 22:20 by admin

XXXI Rajd A. F. Szlakiem Modrzewskiego

W sobotę 26 maja odbył się XXXI Rajd Szlakiem A. F. Modrzewskiego. W tym roku po raz pierwszy była to impreza jednodniowa. Głównym punktem programu jest od wielu już lat gra miejska. W tym roku odbyła się ona pod hasłem "W drodze ku wolności", co związane jest z obchodzoną rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości. Rajd tradycyjnie rozpoczął się od spotkania pod pomnikiem patrona imprezy Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Zaraz po okolicznościowych przemowach rozpoczęła się gra. Baczność! Spocznij! Głuchy na kozetkę! Ślepy... badanie wzroku! Obibok - LEWATYWA! Tak krzyczał personel medyczny. Był też MORDOR, czyli "ścieżka zdrowia", ułańskie perypetie na koniach ekhmmmm, właściwie to na barana ;-D. Rozbrajaliśmy miny pływając wiosłową łódką po przypałacowym stawie oraz graliśmy w SAPERA. Nawiązanie łączności telefonem na korbę. Łapanie dezertera, budowanie stanowiska ogniowego, strzelanie z moździerzy... kartoflem, zadania z kryptografią, pomoc kurierowi w napompowaniu opony  i wreszcie plac defilad z pięknymi gumowymi ciuszkami prosto z Czarnobyla xD. Czy było fajnie? Na to pytanie niech odpowiedzą sami uczestnicy. A Was zapraszam do fotek.

26.05.2018 22:20 by admin

Z wizytą w Energylandi

Dnia 22 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Zatoru. Zator to miejsce znane bardziej wszystkim, a zwłaszcza dzieciom jako Energylandia. Jest to olbrzymi park rozrywki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Karuzele, tory wodne, autodromy, rollercoastery, zjeżdżalnie i znakomita zabawa. Wyjazd ten dostarczył dzieciom niesamowitych wrażeń, była to super przygoda i odpoczynek od codziennych obowiązków szkolnych.

22.05.2018 19:15 by admin

Szkolny konkurs ortograficzny

Wczoraj 21 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z polską ortografią. Napisali dyktando o wakacyjnych planach Róży oraz rozwiązali test ortograficzny. Konkurs zorganizowano dla dwóch grup wiekowych. A oto wyniki:

KLASY IV - V KLASY VI - VII

1 miejsce:Kinga Duda - kl. IVb
2 miejsce: Daniel Pawłowski - kl.IVa
3 miejsce: Jakub Łaski - kl.Vb

1 miejsce: Kuba Rafalski - kl. VI

2 miejsce: Oliwia Ciesielska - kl. VIb

2 miejsce: Sandra Kołodziejczyk - kl. VIIa

3 miejsce: Katarzyna Malinowska - kl. VIIa.