02.01.2017 18:50 by admin

Konkurs na stroik oraz kartkę świąteczną - wyniki

Znamy już wyniki konkursów na kartkę i stroik świąteczny. Oto one:

Kartka świąteczna - nagrody otrzymują (kolejność wg podanej listy):

Radosław Gruszczyński IVD, Rytych Oliwier IIIC, Krasoń Kinga VB, Chycka Martyna IA, Misztela Zofia II, Sitarz Ada IVB, Goworek Kamil IVD

Stroik świąteczny - nagrody otrzymują:

Klasa IVD, klasa VB,

Klasa IIIA, Klasa IVB,

Klasa IA, Klasa IB

23.12.2017 11:00 by ADMIN

Życzenia na Święta i Nowy Rok 2018

Śniegu po pachy,

Smacznej kiełbachy,

Prezentów kupę,

Różdżki na dupę,

Do nieba choinki

Oraz szczęśliwego wyskoku

Do Nowego Roku.

Tego Wam życzy... ADMIN

23.12.2017 08:10 by admin

Jasełka 2017

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Jest takki dzień, w którym gasną wszelkie spory… To słowa piosenki - kolędy śpiewanej przez „Czerwone gitary” i przez nas zwykłych zjadaczy dla upamiętnienia narodzenia Jezusa. Jest taki dzień, w którym na scenie wolborskiego MOKu pojawiają się aktorzy – nasi koledzy i koleżanki w świątecznym Jasełkowym przedstawieniu. W tym roku dźwięki kolędy przyniosły nam słowa: „Europo nie możesz żyć bez Boga”. W wigilijną opowieść wprowadził nas młody cieśla - Józef, który w pocie czoła ogromnym strugiem formował deskę. Wraz z Maryją rozważając o otaczającym świecie, pełnym głodu, trosk i niepokoju, postanawiają zaprosić do Betlejem wszystkich głodnych i cierpiących by ponownie przeżyli czas jedności, spokoju i radości. I tak się dzieje. Przy dźwiękach "Ody do Radości" aniołowie docierają do przedstawicieli państw UE niosąc jasełkowe przesłanie. Piękne stroje młodych aktorów. Scenariusz dopięty na ostatni guzik. Trzonem spektaklu byli młodzi artyści z klasy IIIa. Były kolędy, był Zorba i Polonez. Przedstawienie swą obecnością i uczestnictwem uświetniła wolborska orkiestra dęta, uczniowie starszych klas w układach tanecznych i gimnastycznych oraz pani Rybińska-Rosiak wraz z córką i tatą w kolędzie. Gwoździem przedstawienia okazał się walc wykonany przez nauczycieli, rodziców, radnych oraz… samego Burmistrza Wolborza. Spektakl przygotowali: Ewa Andrzejewska, Lucyna Dąbrowska, Paulina Rybińska-Rosiak, Dylewska Monika, Wojciech Jędrzejec. Świetlica szkolna przygotowała dekoracje. Dziękujemy wolborskiej orkiestrze dętej oraz instruktorowi tańca za przygotowanie układów tanecznych. Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Jest takki dzień, w którym gasną wszelkie spory. W którym gasną... wszelkie spory. czego i państwu na te święta życzę. Zapraszam do fotek i filmików.

23.12.2017 21:10 by admin

Konkurs na stroik oraz kartkę świąteczną

Jak co roku w naszej szkole Świetlica Szkolna organizuje konkurs na stroik oraz kartkę świąteczną. W galerii zobaczycie Państwo efekty, czyli liczne zgromadzone prace. Nie znam wyników rozstrzygających, ale ponieważ święta tuż tuż przedstawiam galerię z tymi wspaniałym świątecznymi cudeńkami. Zapraszam.

21.12.2017 08:05 by admin

Klasa IIIb w Jasełkowym przedstawieniu dla pracowników MOPSu

Dnia 19 grudnia w "Białym Dworku" odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników oraz podopiecznych wolborskiego MOPS-u. W spotkaniu tym wzięli również udział uczniowie klasy IIIb, którzy pod czujnym okiem pani wychowawczyni Henryki Szost oraz rodziców przedstawili dla zebranych jasełkową inscenizację wydarzeń z narodzin Jezuska. Tym razem zdjęcia wykonali sami rodzice. Zapraszam.

19.12.2017 08:00 by admin

Wycieczka klas IVB i IVD do Warszawy

Dnia 12.12.2017r z samego rańca klasy IVb i IVd wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszy przystanek Niewidzialna wystawa "Niech Cię wiodą Twoje zmysły…", na której czekały na nas unikalne doznania…wyjątkowa, interaktywna wyprawa w świat CAŁKOWITEJ CIEMNOŚCI…po której oprowadzały nas osoby niewidome i niedowidzące. Mieliśmy możliwość przetrwać w świecie pozbawionym wzroku, za pomocą którego odbieramy najwięcej informacji, wyostrzyć swoje pozostałe zmysły dotyk, słuch, zapach. Zadanie nie łatwe, ale do wykonania. Kolejny przystanek wjazd windą na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki (największą atrakcją był widok na apartament, w którym pomieszkuje Robert Lewandowski). No i w końcu, po krótkiej objazdówce po starym mieście, docieramy do ostatniego przystanku, najbardziej wyczekiwanego przez dzieciaków, a mianowicie do parku trampolin (HANGAR646). Szybka rejestracja, wskoczenie w stroje sportowe i super świąteczne skarpetasy no i godzinne szaleństwo pod czujnym okiem trenerów. Zdjęcia: pani Katarzyna Gruszczyńska.