27.03.2018 22:10 by admin

Życzenia na święta

Wesołego królika co po stole bryka,

spokoju świętego i czasu wolnego,

życia zabawnego w jaja bogatego

i w ogóle wszystkiego kurczę

najlepszego!

tego wam życzy admin

27.03.2018 22:10 by admin

KKonkurs na Stroik i Pisankę Wielkanocną

Jak co roku w okresie przedświątecznym odbywa się w naszej szkole Konkurs na Stroik oraz Pisankę Wielkanocną. Uczniowie przygotowali wiele ciekawych, pięknych prac. KLIKNIJ na link, aby zobaczyć listę nagrodzonych i wyróżnionych.

25.03.2018 16:15 by admin

Topienie Marzanny - rajd na powitanie Wiosny

Idzie wiosna, a wraz z nią rozpoczyna się również sezon rajdowy. Pierwszy z nich to Impreza przygotowana przez PTTK w Piotrkowie Trybunalskim: "Topienie Marzanny". W tym roku Zima miała dla nas bardzo kapryśną aurę. W ferie zero śniegu na przedwiośniu zaś powiało nowym chłodem. Nic dziwnego więc, że każdy z nas ma jej już dosyć. Przygotowaliśmy marzannę jako symbol mijającej pory roku i ruszyliśmy. Szlak ze względu na pogodę został nieco zmieniony. Zamiast przejścia jeziorem Bugaj mieliśmy lekki miejski przemarsz. Ale może to i dobrze? Patrząc za okno na wspaniałą pogodę mam wrażenie, że skutecznie działaliśmy. Zapraszam do fotek.

21.03.2018 21:15 by admin

Topienie Marzanny

Spore mrozy, brak śniegu, ciemności, sezon grypowy... To tylko nieliczne z możliwych określeń na tegoroczną Zimę. Jak przyszła, tak nie chce odejść. Tu czas na słoneczko i ciepełko, a ta jak się u nas zadomowiła to... Ech!!!! Dlatego uczniowie z klas I, II i III naszej szkoły pomaszerowali by ją wreszcie pożegnać. Zabrali Marzannę symbol mrozu i ruszyli. Mocny rzut do wody miał zakończyć dzieło jednak... okazało się, że Zima tak nas pokochała, że aż strach! Zatrzymała się na brzegu. No cóż Amerykanie mają swojego świstaka, my... Marzannę. Starzy wyjadacze mówią, że Zima jeszcze potrwa. A to dlatego, że tylko młodsi mogli uczestniczyć w tej wiekopomnej chwili.

21.03.2018 21:15 by admin

Mistrzostwa Rejonu w Piłkę Koszykową Dziewcząt

Wczoraj 20 marca w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwach Rejonu w Piłkę Koszykową Dziewcząt. To była niezwykle ciężka rozgrywka. Nic dziwnego nasze zawodniczki walczyły z rówieśniczkami ze szkół sportowych tomaszowską czternastką oraz z SP Kunice. Tym razem poznały gorycz porażki i to dwa razy. Ostateczne zajęły miejsce trzecie. Mimo tych porażek gratulujemy. Tomaszowska czternastka to przecież wielokrotny mistrz województwa w tej dyscyplinie i nie tylko.

14.03.2018 20:25 by admin

Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Koszykową Chłopców

Wczoraj Dziewczęta dziś, chłopcy brali udział w Mistrzostwach Powiatu w Piłkę Koszykową. Do rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn - mistrzów etapów gminnych. Były to zespoły z Niechcic, Łęczna, Gorzkowic, Boryszowa, Moszczenicy oraz Wolborza. Poprzez losowanie zawodnicy podzieleni zostali na 2 grupy. Nasi chłopcy przegrali pierwszy i wygrali drugi mecz. Dzięki temu mogli walczyć o trzecie miejsce. Niestety, z wynikiem 4:11 uplasowali się ostatecznie na miejscu czwartym

13.03.2018 22:25 by admin

Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Koszykową Dziewcząt

Dziś, czyli 13 marca w hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Koszykową Dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn - mistrzów etapów gminnych. Były to zespoły z Niechcic, Bab, Sulejowa, Boryszowa oraz nasze przedstawicielki, czyli Wolbórz. Zawodniczki rywalizowały w 2 grupach, a zwyciężczynie grup w finałach. Nasze zawodniczki grały dzielnie. Z wynikami 16:11 oraz 12:8 zwyciężyły grupę. W meczu o finał zmierzyły się z zawodniczkami z Sulejowa. Wygrywając ten mecz i całe zawody wynikiem 26:10 uzyskały prawo do dalszej gry w etapie rejonowym. Nasz zespół prowadzili: Pani Monika Dylewska oraz Pan Hubert Nowacki.

I miejsce - Wolbórz

II miejsce - Sulejów

III miejsce Boryszów

10.03.2018 08:05 by admin

Młodzież Zapobiega Pożarom

W piątek 9 marca rozstrzygnięty został gminny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Młodzież zapobiega Pożarom". Czterdzieści cztery konkursowe prace oceniane były w 3 grupach wiekowych: przedszkolnej, klas I-III oraz klas IV-VI. Oto wyniki:

Klasy I-III

miejsce I - Martyna Mospinek - SP Wolbórz

miejsce II - Katarzyna Matejczyk - SP Wolbórz

miejsce III - Julia Lec - SP Komorniki

Klasy IV-VI

miejsce I - Aleksandra Lec - SP Komorniki

miejsce II - Kinga Krasoń - SP Wolbórz

miejsce III - Aleksandra Rogalska - SP Wolbórz

Równocześnie odbył się również konkurs wiedzowy. Tu nie osiągnęliśmy zbyt wiele. Ale napiszę tak... Pytania były tak wysublimowane, o takim zakresie znajomości tematu, że aż przekraczały poziom mojej skromnej pojmowalności xD.