AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2017/2018
   
 


21.05.2018 14:30 by admin

Uwaga Rodzice - konsultacje

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wolborzu zaprasza wszystkich rodziców na indywidualne konsultacje z nauczycielami, które odbędą się 23 maja 2018 (środa) roku w godzinach 17.00-19.00. W ich trakcie będą mogli Państwo uzyskać szczegółowe informacje nt. postępów edukacyjnych oraz zachowania Waszych dzieci.

 


20.05.2018 22:20 by admin

Długodystansowa NAGONKA

W sobotę 19 maja odbył się już po raz drugi bieg leśny NAGONKA organizowany pod patronatem Burmistrza Wolborza p. Andrzeja Jarosa. Celem głównym biegów jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia oraz poznanie walorów przyrodniczo – turystycznych Leśnej Osady Ekologicznej w Kole oraz jej najbliższych okolic. Poza biegami na poszczególnych dystansach, organizatorzy wraz z Nadleśnictwem Piotrków przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji: gry i zabawy, konkursy, loterię oraz rywalizacje sportowe. Naszą szkołę reprezentowała 24 osobowa grupa. Na starcie ponad setka dzieciaków i tak w kategorii 11-15 lat rywalizujących na dystansie 2,5 km. Oto wyniki:

I miejsce - Klaudia Plich
II miejsce- Sylwia Dziubałtowska

Tuż za podium znalazła się Amelia Pipińska zajmując IV miejsce i Marysia Szymczak V miejsce. W tej samej kategorii wiekowej w grupie chłopców najlepiej pobiegł Szymon Staniaszek zajmując IV miejsce.
PS. DLA DZIEWCZYN BYŁ TO CZWARTY DZIEŃ BIEGÓW I DAŁY RADĘ, OSIĄGNĘŁY SWÓJ CEL STAJĄC NA PODIUM I ZAJMUJĄC WYSOKIE MIEJSCA!!!

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


20.05.2018 22:20 by admin

Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny Dziewcząt i Chłopców

W Piątek 18 maja w Moszczenicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu dziewcząt i chłopców w Czwórboju LA. Do zawodów pomimo deszczowej pogody zgłosiło się aż 5 drużyn: SP Mierzyn, SP Wola Krzysztoporska, SP Rozprza, SP Moszczenica i my SP WOLBÓRZ. Nasze dziewczyny tym razem również nie zawiodły i z sumą 878 pkt. Zajęły II miejsce, tym samym z II m-ca awansowały do kolejnego etapu Mistrzostw Rejonu, które odbędą się 22 maja. Skład drużyny: Klaudia Plich, Milena Kołodziejczyk, Sylwia Dziubałtowska, Amelia Sipińska, Marysia Szymczak, Weronika Szafirska. Drużyna chłopców zajęła IV miejsce. Skład: Marcel Robak, Przemysław Wójciak, Mateusz Węgrzynowski, Wiktor Pełka, Dawid Sobczak, Mateusz Bąbol.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


20.05.2018 22:20 by admin

Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełaj. Dz.

W czwartek 17 maja żeńska reprezentacja naszej szkoły pojechała do Zgierza na Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zimno, deszcz, ale nasze dziewczyny to prawdziwe hardcory. Na starcie stawiło się 11 szkół. Dystans do pokonania - 1000 m. Początek pod górkę a potem kałuże małe i duże, ślizgi, błotko i deszcz. Wszędzie... Ostatecznie po wyczerpującej walce nasze zawodniczki zajęły VI miejsce.
Skład drużyny: Klaudia Plich, Sylwia Dziubałtowska, Milena Kołodziejczyk, Amelia Sipińska, Marysia Szymczak i Weronika Szafirska.
KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

1. SP 13 BEŁCHATÓW (powiat bełchatowski)
2. SP 3 ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI (powiat zgierski)
3. SP 12 TOMASZÓW MAZ. (powiat tomaszowski)
4. SP 3 OPOCZNO (powiat opoczyński)
5. SP 4 RAWA MAZ. (powiat rawski)
6. SP WOLBÓRZ (powiat piotrkowski)
7. SP 2 KOLUSZKI (powiat łódzki wschodni)
8. SP 5 KONSTANTYNÓW ŁÓDZ. (powiat pabianicki)
9. SP 10 SIERADZ (powiat sieradzki)
10. SP 9 KUTNO (powiat kutnowski)
11. PSP KODRĘBIE (powiat radomszczański)

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


17.05.2018 21:50 by admin

Gminny Czwórbój Lekkoatletyczny Dziewcząt i Chłopców

Dnia 16.05.2018 odbyły się Gminne Mistrzostwa w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców. Jak sama nazwa mówi jest to dyscyplina sportu, w której skład wchodzę cztery odrębne gałęzie sportowe. Jest to bieg na 60m, skok w dal lub wzwyż, rzut piłeczką palantową oraz bieg długodystansowy. Trzeba więc wszechstronności i niezłej kondycji, gdyż wszystkie te konkurencje odbywają się tego samego dnia. W zawodach uczestniczyły trzy szkoły podstawowe z Komornik, Golesz oraz Wolborza. Zarówno Dziewczęta jak i chłopcy uzyskali w nich I miejsca i z wynikami odpowiednio: 925pkt - dziewczęta oraz 749 chopcy.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


15.05.2018 20:50 by admin

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I - III

Dziś 15 maja w naszej szkole odbyła się Szkolna Edycja Konkursu Ortograficznego dla klas drugich i trzecich. W konkursie wzięło udział dwanaścioro uczestników. Oto wyniki:

 

1 miejsce - Jakub Plich klasa IIIa

2 miejsce - Filip Kawnik klasa IIIb

3 miejsce - Oliwia Jasińska klasa IIIb

 

GRATULUJEMY!!!

 


15.05.2018 20:50 by admin

Gminny Konkurs "o życiu Marszałka J. Piłsudskiego"

Dnia 11.05.2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie „Życie Marszałka Józefa Piłsudskiego” organizowanym w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pracami organizacyjnymi i merytorycznymi związanymi z przeprowadzeniem konkursu i wyłonieniem jego zwycięzców kierował pan Grzegorz Kuszewski. Uczennice naszej szkoły zajęły miejsca:

I miejsce - Aleksandra Gurdziołek kl. VIIB

II miejsce - Oliwia Sońta kl. VIA

Uczniów przygotowała pani Barbara Bartosik. Po konkursie uczestnicy mieli okazję podziwiać obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w ZSCKU w Wolborzu.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI