04.03.2018 17:35 by admin

Dzień Patrona Szkoły

W piątek 2 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Jest to jedna z najważniejszych uroczystości szkolnych gdyż na patrona wybiera się osoby szczególnie zasłużone dla kraju czy danej społeczności. Naszym patronem jest król Władysław Jagiełło. Z okazji 49 rocznicy nadania szkole patrona uczniowie klas 4C, 4A, 4D i 7A pod czujnym okiem pań: Bożeny Walaszkiewicz, Agnieszki Justyny, Barbary Bartosik, Moniki Dylewskiej oraz Wojciecha Jędrzejca, przygotowali akademię poświęconą najważniejszym wydarzeniom z życia tej postaci. Hmmmm... ale, ale... Zaraz, zaraz Jagiełło i Jadwiga z komórką? W tańcu dyskotekowym? Coś chyba mi się tu nie zgadza! Ufff... są i krzyżacy, Grunwald są i tańce z epoki i Bogurodzica. Zarys historii jako nauka dla nas współczesnych o tym co istotne i ważne w życiu. Podsumowaniem było wręczenie odznak wzorowego ucznia oraz nagród i wyróżnień zdobytych przez uczniów podczas konkursów realizowanych w I półroczu.

27.02.2018 19:35 by admin

Gminne Mistrzostwa w Piłce Koszykowej Dz. i Chł.

Dziś 27 lutego na hali sportowej odbyły się Gminne Mistrzostwa w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie trzech szkół: Komornik, Golesz oraz Wolborza. Oto wyniki:

I miejsce - SP Wolbórz

II miejsce - SP Golesze

III miejsce - SP Komorniki

Ponieważ otrzymałem tylko te rezultaty więc domyślam się, że i dziewczęta i chłopcy wywalczyli podobne lokaty na podium. Gratulacje dla naszych reprezentantów i życzenia równie pomyślnych wyników w powiecie.

27.02.2018 17:25 by admin

Zadbaj o swoje płuca - wyniki konkursu

W dniu 24.02.2018 zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne "zadbaj o swoje płuca" oraz "Nie pal przy mnie proszę", zorganizowane dla pierwszoklasistów przez szkolnego koordynatora programów edukacyjnych Henrykę Szost. W jego wyniku Jury wybrało i oceniło następujące prace:

Konkurs: "Nie pal przy mnie proszę"

I miejsce - Justyna Stępień kl. Ib - KLIKNIJ

II miejsce - Julia Czapla kl. Ia - KLIKNIJ

III miejsce - Wiktoria Świątek kl. Ia - KLIKNIJ

Konkurs: "Zadbaj o swoje płuca"

I miejsce - Joanna Spik kl. Ib - KLIKNIJ

II miejsce - Otylia Latocha kl. Ib - KLIKNIJ

III miejsce - Mateusz Bojarczuk kl. Ia - KLIKNIJ

27.02.2018 6:15 by admin

UWAGA RODZICE DZIECI URODZONYCH W 2011 ROKU

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wolborzu informuje, że do 30 marca 2018 r. będą prowadzone zapisy dzieci do szkoły do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

1. Obowiązek szkolny z dniem 1 września 2018 r. rozpoczynają dzieci, które w roku kalendarzowym 2018 kończą 7 lat.

2. Na wniosek rodziców obowiązek szkolny może podjąć dziecko 6-letnie, które korzystało z wychowania przedszkolnego w roku poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej lub uzyskało opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia edukacji w szkole (jeżeli nie było objęte wychowaniem przedszkolnym)

W załączeniu regulamin rekrutacji oraz karta zgłoszenia dziecka do szkoły, którą należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Wolborzu w terminie do 30 marca 2018r.

Karta zgłoszenia dz. do szkoły - KLIKNIJ | Regulamin rekrutacji - KLIKNIJ |

Uwaga Rodzice - zebranie

Już w środę 7 marca, odbędą się w szkole śródroczne konsultacje z rodzicami. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w godzinach:

25.02.2018 19:35 by admin

Statut szkoły po zmianach związanych z reformą

Jednym z najważniejszych dokumentów regulujących pracę szkoły jest STATUT. W załączonym linku znajdą Państwo uaktualniony akt prawy przyjęty uchwałą Rady Pedagogicznej 29 listopada 2017r. Zawiera on min:

- dane o placówce i akty prawne w oparciu, o które funkcjonuje

- główne cele i zadania szkoły

- zasady wewnątrzszkolnego oceniania

- prawa i obowiązki uczniów

- wszystkie inne zasady regulujące życie szkoły.

STATUT PDF -

25.02.2018 19:35 by admin

Spotkania z muzyką - instrumenty strunowe szarpane

Spotkania z muzyką mają na celu przybliżyć nam świat dźwięków, instrumentów muzycznych, różnych sposobów grania. W piątek miało miejsce kolejne z takich spotkań. Tym razem poznawaliśmy instrumenty z grupy strunowych szarpanych. Dość dziwne i egzotyczne. Były to Mandolina, Charango i Banjo. Naszą lekcję zaczęliśmy od Mandoliny. Instrument ten prawdopodobnie wywodzi się od miniaturowej lutni, a swój współczesny kształt zawdzięcza Orville H. Gibsonowi. Cztery pary podwójnych strun i charakterystyczny sposób grania zwany tremolo inspirowały takich kompozytorów jak Ludwig van Beethoven. Jedne z najstarszych zachowanych do dziś mandolin wyszły spod ręki Stradivariusa w późnym XVII wieku. Z kolei Banjo przypomina troszkę tamburyn z rączka eee… gryfem ;-D. Do dziś jest powszechnie stosowany w muzyce country. Ostatnim poznanym instrumentem było Charango. Pierwotnie pudło wyrabiane ze skorupy pancernika mięsożernego ssaka zamieszkującego tereny Ameryki Południowej. Jest to niewielki andyjski instrument strunowy, podobny do mandoliny. Zazwyczaj posiada 10 strun.