14.05.2018 6:50 by admin

Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe Dz. i Chł.

Dnia 11.05.2018 r. w Moszczenicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu W Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Reprezentacja naszej szkoły grupa starsza dziewcząt, rocznik 2005-2006 w składzie: Klaudia Plich, Milena Kołodziejczyk, Sylwia Dziubałtowska, Marysia Szymczak, Amelia Pipińska i Weronika Szafirska wywalczyły I miejsce i tym samym zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 17.05.2018r. w Zgierzu. W kategorii chłopców, rocznik 2007 i młodsi chłopcy w składzie: Marcel Kozar, Hubert Raczkowski, Szymon Biniek, Mikołaj Batóg, Filip Kiełb i Mateusz Bąbol zajęli II miejscce.

10.05.2018 19:30 by admin

Powiatowe mistrzostwa w piłkę nożną dziewcząt i Chłopców

Dnia 8 maja w Sulejowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Nożną Dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiło się 5 drużyn. Były to reprezentacje ze szkół: SP Wolbórz, SP Baby, SP Sulejów, SP Boryszów, SP Straszów. Jak to mówią nie ważne co się dzieje i tak zawsze mamy I miejsce. No... I tylko kartkę trzeba odwrócić xD.

Dnia 9 maja w Gorzkowicach odbyły się inne zawody. Tym razem o palmę najlepszych w powiecie rywalizowali chłopcy. Tu zgłosiło się 8 drużyn, a rozgrywki odbywały się w 2 grupach. W rezultacie nasi reprezentanci zajęli III miejsce.

06.05.2018 07:20 by admin

Paczka dla polskiego kombatanta na kresach

W roku 2018 żyje jeszcze na Kresach Wschodnich około stu żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Rozsiani po całych Kresach, porozdzielani wieloma granicami. Żyjący w różnych państwach, w różnych systemach politycznych, będący w różnej sytuacji ekonomicznej. To dla tych ludzi, Kresowych Weteranów stworzony został projekt pod nazwą RODACY-BOHATEROM. Jednym z zadań jest wysłanie „świątecznej paczki pamięci”. Do akcji przystąpił również nasza szkoła wysyłając paczkę świąteczną.

Zobacz podziękowanie - kliknij na przycisk -

30.04.2018 22:50 by admin

XXIX Gminny Konkurs Recytatorski

W piątek 27 kwietnia w Wolborskim Centrum Kultury odbył się XXIX Gminny Konkurs Recytatorski. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie dowolnie wybranych dwóch tekstów poetyckich, w tym jednego o tematyce patriotycznej. W sali kinowej MOKu w Wolborzu zgromadziło się 80 uczestników ze szkół w Komornikach, Proszenia, Golesz oraz Wolborza. Szkołę naszą reprezentowało czternaścioro dzieci występujących w dwóch grupach wiekowych: klas I-III (6 osób) oraz IV-VI (8 osób). Jury w osobach Lucyny Jakubczyk i Dominiki Jakubczyk dokonało następującego wyboru najlepiej recytujących:

KLASY I-III KLASY IV-VI

1 miejsce: Lena Pełka IIIa (SP Wolbórz)
2 miejsce: Amelia Wyrębska – (SP Golesze)

2 miejsce: Otylia Latocha Ib (SP Wolbórz)

3 miejsce: Oliwier Rytych (SP Proszenie)

3 miejsce: Aleksander Klewin (SP Golesze)

1 miejsce: Anastazja Plich IVb (Wolbórz)

2 miejsce: Aleksandra Pełka IVd (SP Wolbórz)

2 miejsce: Wiktor Pełka Vb (SP Wolbórz)

3 miejsce: Jakub Łaski kl. Vb (SP Wolbórz)

3 miejsce: Jakub Osuch VIa (SP Wolbórz)

30.04.2018 20:20 by admin

Nasza mała ojczyzna - SONDA

W związku z przypadającą w obecnym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ogłoszeniem przez MEN roku szkolnego 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”, postanowiliśmy przeprowadzić wśród mieszkańców Wolborza sodę o tym: „Czego życzyliby Polsce na 100 lecie niepodległości” oraz „Z czego są dumni jako Polacy”. Godziny nagrań i wywiadów, przycinania i obróbki, dodawania efektów, podkładów dźwiękowych pozwoliły na uzyskanie 6-cio minutowego materiału. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy, którzy zgodzili się na udział w sondzie. KLIKNIJ - aby ją zobaczyć lub na obrazek obok opisu. Sondę przygotowali: Angelika Szulc, Adam Boras, Michał Cichosz

30.04.2018 20:20 by admin

Akademia z okazji 227 rocznicy Konstytucji 3 Maja

W poniedziałek 30 kwietnia na hali sportowej odbyła się uroczysta akademia poświęcona 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Gospodarzem uroczystości byli uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja Publicznego Gimnazjum. Krótki rys historyczny majowych dni przybliżył nam zarówno 1 Maja, czyli święto ludzi pracy jak i 2 Maja – Dzień Flagi oraz oczywiście datę 3 Maja, kiedy to uchwalono przełomową i rewolucyjną jak na owe czasy Konstytucję. A uchwalono ją w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Była pierwszą taka w Europie, a drugą na świecie. Zapisana w 11 artykułach. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Gwarantowała prawo powszechnej wolności dla szlachty i mieszczaństwa. Choć krótko po uchwaleniu ustawy zasadniczej Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie, to Konstytucja 3 Maja była przez lata symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu. Jej ideały: praworządność, równość, trójpodział władzy winny przyświecać nam wszystkim i być wzorcem do naśladowania.

26.04.2018 20:30 by admin

Gminne mistrzostwa w piłkę nożną dziewcząt i chłopców

W czwartek 26 kwietnia na wolborskim Orliku odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. W eliminacjach chłopców wzięły udział 4 zespoły ze Szkół Podstawowych w Goleszach, Komornikach, Proszeniu oraz z Wolborza. Wśród dziewcząt pojawiły się dwa zespoły z Komornik oraz Wolborza. Oto Wyniki:

Chłopcy: Dziewczęta:

I miejsce: SP Wolbórz