AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2017/2018
   
 


23.04.2018 19:20 by admin

Wyniki konkursu wiedzy o Wolborzu

Jak co roku w naszej szkole odbywa się konkurs wiedzy o gminie i Wolborzu. Przeznaczony jest on dla uczniów klas VI naszej szkoły. Znamy juz wyniki. Z rozmów wiem, że poziom i wiedza uczestników okazała się w tym roku bardzo wysokie. Oto one:

I miejsce: Oliwia Sońta kl.6a, Maria Szymczak kl. 6a (27 punktów)

II miejsce: Dziubałtowska Sylwia kl. 6b, Ciesielska Oliwia kl. 6b, Jarek Karolina kl. 6b, Lula Julia kl. 6b, Robak Marcel kl. 6a (26 punktów)

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom gratulujemy!

 


22.04.2018 12:40 by admin

VII Ekologiczny Rajd po Ziemi Rokićińskiej

Kwiecień to miesiąc, który obfituje w przeróżne imprezy turystyczne. Tym razem gościliśmy na VII Rajdzie po Ziemi Rokicińskiej "O czym szumią wierzby". Każdego roku odbywa się on w innym miejscu. Tegoroczna impreza zebrała rajdową brać w Łaznowskiej Woli. Jako drużyna na W (Wolbórz) ruszamy na końcu. Mamy się udać w lewo. Taaak, ale które lewo? Czy to lewo od mapy, czy też to lewo od bramy??? Ruszamy. Dookoła magnolie, zapach kolory. Nagle... Kurownik! Co? No kurownik, kury tam są xD. Ruszamy. Pierwsze zadanie to znajomość urbanistyki. Rozróżniamy typy wiejskich zabudowań i wchodzimy w las. Naszym okrzykiem przewodnim staje się: "szyszka". Docieramy do "wiewiórek". Śpiewamy piosenkę ekologiczną. Znaczy grupa śpiewa, a ja "ryczę". Jak ekologia to ekologia. Piszemy również własną pieśń o zabarwieniu ekologicznym - KLIKNIJ. Tu wpływ człowieka na obniżenie wód gruntowych, tam rozpoznawanie nasionek u babuleńki niebogi. Trzeba zaznaczyć, że w nasionkach mylimy rzodkiewkę i brukiew. Są patroni rolnictwa, rzuty kamykami do kosza, ekhmmmm... plecaczka chyba. Wizytujemy również urokliwy choć zaniedbany cmentarz ewangelicki. Powoli zbieramy puzzle oraz literki do hasła. Rajd kończą kiełbaski i nagrody. Jest pierwsze Sylwii w PTSM i drugie Mai w ekologicznym. I tak niepostrzeżenie wracamy do domów.  

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


21.04.2018 07:30 by admin

Wycieczka klasy II do Torunia

17 kwietna o godz. 6 wyruszyliśmy na wycieczkę. Pora wczesna, ale na jazdę trzeba przeznaczyć 3 godziny, a zależało nam na tym, by jak najwcześniej dotrzeć do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Na sześciu piętrach samodzielne wykonywaliśmy eksperymenty oraz prowadziliśmy obserwację zjawisk fizycznych. Poprzez zabawę i eksperyment: NIE „patrz, ale nie dotykaj" ALE: „dotknij, sprawdź" aktywnie przyswajaliśmy wiedzę o nauce, technice, przyrodzie i kulturze. Uczestniczymy w wystawach „O obrotach", „Rzeka", „przeBUDOWA", „przeŻYCIE". Później spacer ulicami starego Torunia, Ratusz Staromiejski, Krzywa Wieża, pomnik Mikołaja Kopernika, zakup pamiątek, obiad i wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Nie chodziliśmy tu od ściany do ściany, oglądając muzealne eksponaty. Spotkaliśmy tu fantastycznych ludzi, dzięki którym mogliśmy przenieść się w czasie i poznać recepturę na prawdziwe toruńskie pierniki, a potem samodzielnie je zrobić. To była świetna zabawa. Mamy nadzieję na kolejne udane wycieczki.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


18.04.2018 20:55 by admin

Otwarcie boiska do piłki nożnej

Dziś 18 kwietnia odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie boiska do piłki nożnej. Powstało ono obok placyku zabaw na skarpie między szkołą podstawową, a budynkami ZSCKU w Wolborzu. Oficjalnego otwarcia dokonali: burmistrz Wolborza Pan Andrzej Jaros oraz Przewodniczący Rady Pan Bogdan Szulc. Z tej okazji rozegrane zostały mecze między reprezentacjami nauczycieli, dzieci oraz rodziców. Całość uwieńczyło ognisko i kiełbaski.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


15.04.2018 15:30 by admin

Niepodległościowa Gra Miejska HARC

W sobotę 14 kwietnia odbyła się w Piotrkowie Gra Miejsca pt: Legiony Polskie". Punktualnie o 10:00 pod Piotrkowskim Zamkiem, w asyście oficjeli pojawił się sam Piłsudski. Wygłosił odezwę, rozdał rozkazy i ruszyliśmy. Pierwszy punkt - Biuro Werbunkowe. Dostajemy kartę wojskową, którą własnoręcznie należy wypełnić przy pomocy inkaustu oraz gęsiego pióra. Odpowiadamy na test pamięciowy oraz gasimy pożar! Ruszamy dalej. W Tarczy Legionów żądają od nas dowodów pobytu w Koszarach i na Poligonie. No dobrze. Idziemy. Koszary witają nas alarmem przed bronią chemiczną. Zakładamy twarzowe maski oraz gumowe płaszczyki. W lewo... Zwrot! W prawo... Zwrot! W tył... Zwrot. O jej. O ile w prawo i w lewo to jeszcze poszło to w tył okazało się... No powiem, że niektórzy nie wiedzieli, o który tył chodzi xD. Idziemy na poligon. Znaleźliśmy go przy starej, nieczynnej restauracji na ulicy leśnej. Kładka, rzuty do celu, toczenie opony, przejście po linie, strzelanie, czy liana to tylko kilka z przeszkód tego toru. Czasu mało, odległości ogromne. Ruszamy na Sztab. Mieści się on obok zabytkowej Willi "Wandy" (KLIKNIJ) na ulicy Bankowej dziś Dąbrowskiego. Ta bardzo ciekawa, secesyjna budowla swą historią łączy 14 kochankę carskiego gubernatora, papieskiego szambelana, słynnego katalońskiego architekta Antonio Gaudiego, podobnie jak pewne robotnicze stowarzyszenie i... wojsko polskie. Ufff. Piszemy Test i idziemy na Tarczę Legionów. Układamy puzzle by dostać bilety na FRONT! Niestety... czas. Czas nas dogonił!!! Jazda drezyną byłaby niewątpliwie jedną z największych atrakcji, jednak... Idziemy więc na miejsce zborne mając ukończoną UNITARKĘ, czyli szkolenie podstawowe. Pozostawiając jedynie w myślach: Magazyny Frontowe w FOKUSIE, bale dobroczynne z wiedeńskim walcem, czy też kwaterę 326 na Żydowskim Cmentarzu. Zadania fajne, ale odległości okazały się dla nas zbyt duże.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


11.04.2018 18:30 by admin

Gminne Eliminacje Konkursu BRD

Dziś, 11 kwietnia 2018 r w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Wolborzu odbyły się Gminne Eliminacje BRD, czyli Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do rywalizacji zgłosiły się 3 drużyny: SP Komorniki, SP Proszenie oraz gospodarze czyli SP Wolbórz. Test i jazda po torze sprawnościowym wyłoniły zwycięzców. Oto oni:

I miejsce SP Wolbórz,
II miejsce SP Proszenie

III miejsce SP Komorniki

Drużynę przygotowywała: Monika Dylewska

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI