AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2017/2018
   
 


21.01.2017 06:53 by admin

Kilka słów o babciach i dziadkach

21 stycznia - Dzień Babci

22 stycznia - Dzień Dziadka

Dzień Babci rozpowszechnił się w Polsce już pod koniec lat 60 ubiegłego wieku. Ktoś słusznie spostrzegł, że dziadkowie są w tej sytuacji nieco poszkodowani, dlatego pod koniec lat 80 w kalendarzu świąt pojawił się również Dzień Dziadka. W niektórych krajach na świecie obchodzi się „za jednym zamachem” Dzień Dziadków – w Stanach Zjednoczonych jest to nawet święto oficjalnie zatwierdzone przez prezydenta i Kongres. Wszystkim Babciom i Dziadkom: Zdrowia, zdrowia, zdrowia, młodzieńczej energii, pociechy z wnucząt i nadziei w to, że każdy dzień będzie lepszy.

A TY czy pamiętasz o swoich dziadkach????


19.01.2018 20:40 by admin

Uroki zimy - konkurs plastyczny

Uwaga, Uwaga

Ogłaszamy konkurs dla uczniów klas IV - VII.

Tematyka: Uroki zimy - praca plastyczna

Termin: do 16.02.2018r

Technika: dowolna  (bez materiałów sypkich)

Format: karton A3

Podpisane prace należy składać u organizatorów, pań Aliny Adamczyk oraz Anny Banaszczyk

SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN KONKURSU -


17.01.2017 22:00 by admin

Uwaga Rodzice - zebranie

Już w środę 24 stycznia, odbędzie się w szkole śródroczne spotkanie z rodzicami.

HARMONOGRAM:

17:00 - "Bezpieczeństwo dzieci w Internecie" - szkolna stołówka. Spotkanie profilaktyczne poprowadzi przedstawiciel Śląskiego Centrum Profilaktycznego z Katowic.

18:00 - spotkania profilaktyczne dla klas IA i IB (sala nr 10)

18:00 - spotkania z wychowawcami

18:30 - spotkania z wychowawcami uczniów klas IA, IB i IIIB

18:40 - zebranie RR - szkolna stołówka

ZAPRASZAMY

 


17.01.2018 15:10 by admin

Szczypta historii - "Szare Szeregi"

Wczoraj, 16 stycznia w naszej szkole gościliśmy młodzież reprezentującą grupę rekonstrukcyjną „Szarych Szeregów” z Warszawy. Jest to grupa pasjonatów historii Polski, szczególnie czasu II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. W ramach swej działalności grupa prowadzi zajęcia historyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Są one realizowane w projektach plenerowych i żywych lekcjach. Tak było i tym razem. Młodzi ludzie przebrani w mundury z epoki, wyposażeni w zrekonstruowaną, acz działającą broń przedstawiali nam scenki z życia powstańczej Warszawy. Jak wyglądała harcerska poczta, szpital polowy, punkty łączności. Po prelekcji wszyscy mogliśmy dotknąć przygotowanej ekspozycji: granatników, moździerzy, manierek i innych powstańczych akcesoriów.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


17.01.2018 15:10 by admin

Jasełka po raz drugi – dla Mai

Tekst: Ewa Andrzejewska. Zdjęcia: Marcin Zawadzki
6 stycznia 2018r. - Uroczystość Objawienia Pańskiego w Wolborskim Centrum Kultury po raz drugi i tym razem dla środowiska lokalnego i gości przybyłych spoza naszej gminy odbyły się Jasełka. Dzieci i młodzież swą grą ponownie zachwyciły publiczność, a występ Pana Burmistrza, rodziców, nauczycieli, samorządowców wzbudził podziw i uznanie, szczególnie dla aktualności tematyki – jak to podkreślił Pan Burmistrz. Wydarzenie miało charakter charytatywny. Pomogliśmy chorej uczennicy naszej szkoły. O trudzie przygotowania Jasełek nie zapomniał święty Mikołaj biskup – patron naszej parafii. Wyraził radość z miłości występujących do Jezusa i jego mamy Maryi. Wszystkim występującym, organizatorom i dzieciom przybyłym z rodzicami wręczył słodki upominek, a potem rozmawiał z dorosłymi, dziękował za przybycie. Wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu przedstawienia jasełkowego na chwałę Pana Jezusa i ku naszemu dobru składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Niech Wam Kochani Jezus we wszystkim błogosławi, wlewa w serca radość pokój i nadzieję. Ewa Andrzejewska

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


15.01.2018 21:30 by admin

Gminne Rozgrywki w Piłkę Siatkową Dziewcząt i Chłopców

W piątek 12 stycznia w hali sportowej odbyły się Gminne Rozgrywki w Piłkę Siatkową Dziewcząt i Chłopców. Oto wyniki:

 

Chłopcy:

I miejsce - Golesze,

II miejsce - Komorniki,

III miejsce Wolbórz

Dziewczęta:

I miejsce Wolbórz,

II miejsce Komorniki

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


15.01.2018 17:00 by admin

Łódzkie Hospicjum dla Dzieci dziękuje

Jedna plastikowa zakrętka nie jest w stanie nic zdziałać, ale wrzucona do pojemnika akcji "Zostań Super Zakrętakiem" staje się cennym wkładem w budowanie i realizację marzeń pacjentów Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Przez cały rok również nasi uczniowie angażowali się w pomoc i zbierali zakrętki. Udało nam się uzbierać, aż 10 worków tego cennego surowca. Za naszą pomoc na ręce dyrektora naszej szkoły otrzymaliśmy podziękowanie. KLIKNIJ! Wszystkim SUPER ZAKRĘTAKOM również dziękujemy. Jeden korek to tak niewiele, a może być spełnieniem marzeń. DZIĘKUJEMY

   AKTUALNOŚCI