15.01.2018 17:00 by admin

I Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

W środę 10 stycznia w Szkole Podstawowej im. Miry i Tadeusza Sygietyńskich w Proszeniu odbył się I Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie zmierzyli swe czytelnicze umiejętności w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III - IV oraz V - VII. Zarówno młodsza jak i starsza grupa miała za zadanie przeczytanie fragmentu tekstu dostosowanego do ich wieku. Wspaniale zaprezentowali się nasi młodsi koledzy zdobywając miejsca na podium. I miejsce zajęła Pełka Aleksandra IVD. zaś III miejsce Kornelia Snopek IVD. Gratulujemy.

14.01.2018 19:10 by admin

XVI Zlot Turystyczny w Piotrkowie Trybunalskim

W miniony weekend w Piotrkowie Trybunalskim miało miejsce kolejne turystyczne wydarzenie. Tym razem gościliśmy w III Liceum Ogólnokształcącym na XVI Zlocie Turystycznym. Powitanie, okolicznościowe co nieco i rozpoczynają się "MILIARDERZY". Na gorącym krzesełku Smerfetka. Są pytania do publiczności, telefon do przyjaciela i pół na pół. Zaraz potem gorąca grochówka i ruszamy w trasę. Losujemy aniołka i zadanie. Pierwsze punkt - puzzle. Pokonujemy XIII zadań, choć nie bez trudności. Na każdej ze stacji ktoś znajomy. Tu Julia, tam Paulina, Natalka, Patrycja, Martyna. Nooo wszystkich znajomych nie wymienię bo miejsca brak, ale pozdrawiam, jeśli to czytacie. Wracamy. Rozpoczynają się konkursy. Leci karaoke. Losujemy "Kawałek do tańca" z repertuaru Poparzeni Kawą Trzy. Śpiewam... Khmmmm... Ryczę razem z moim zespołem tekst piosenki. Dobrze, że sala nam pomaga ;-D. Czas na dyskotekę. Bawimy się dobrze choć krótko. Wieczorem "otrzęsiny". Ranek jak zwykle ciężki. Krótka prelekcja o Piotrkowie podczas odzyskania niepodległości i wreszcie nagrody. Zajmujemy całe podium!!! Jest pierwsze w grze, 1 w teście i trzecie w plastycznym. Teraz tylko Mac i rajd uważam za całkiem udany.

02.01.2017 18:50 by admin

Konkurs na stroik oraz kartkę świąteczną - wyniki

Znamy już wyniki konkursów na kartkę i stroik świąteczny. Oto one:

Kartka świąteczna - nagrody otrzymują (kolejność wg podanej listy):

Radosław Gruszczyński IVD, Rytych Oliwier IIIC, Krasoń Kinga VB, Chycka Martyna IA, Misztela Zofia II, Sitarz Ada IVB, Goworek Kamil IVD

Stroik świąteczny - nagrody otrzymują:

Klasa IVD, klasa VB,

Klasa IIIA, Klasa IVB,

Klasa IA, Klasa IB

23.12.2017 11:00 by ADMIN

Życzenia na Święta i Nowy Rok 2018

Śniegu po pachy,

Smacznej kiełbachy,

Prezentów kupę,

Różdżki na dupę,

Do nieba choinki

Oraz szczęśliwego wyskoku

Do Nowego Roku.

Tego Wam życzy... ADMIN

23.12.2017 08:10 by admin

Jasełka 2017

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Jest takki dzień, w którym gasną wszelkie spory… To słowa piosenki - kolędy śpiewanej przez „Czerwone gitary” i przez nas zwykłych zjadaczy dla upamiętnienia narodzenia Jezusa. Jest taki dzień, w którym na scenie wolborskiego MOKu pojawiają się aktorzy – nasi koledzy i koleżanki w świątecznym Jasełkowym przedstawieniu. W tym roku dźwięki kolędy przyniosły nam słowa: „Europo nie możesz żyć bez Boga”. W wigilijną opowieść wprowadził nas młody cieśla - Józef, który w pocie czoła ogromnym strugiem formował deskę. Wraz z Maryją rozważając o otaczającym świecie, pełnym głodu, trosk i niepokoju, postanawiają zaprosić do Betlejem wszystkich głodnych i cierpiących by ponownie przeżyli czas jedności, spokoju i radości. I tak się dzieje. Przy dźwiękach "Ody do Radości" aniołowie docierają do przedstawicieli państw UE niosąc jasełkowe przesłanie. Piękne stroje młodych aktorów. Scenariusz dopięty na ostatni guzik. Trzonem spektaklu byli młodzi artyści z klasy IIIa. Były kolędy, był Zorba i Polonez. Przedstawienie swą obecnością i uczestnictwem uświetniła wolborska orkiestra dęta, uczniowie starszych klas w układach tanecznych i gimnastycznych oraz pani Rybińska-Rosiak wraz z córką i tatą w kolędzie. Gwoździem przedstawienia okazał się walc wykonany przez nauczycieli, rodziców, radnych oraz… samego Burmistrza Wolborza. Spektakl przygotowali: Ewa Andrzejewska, Lucyna Dąbrowska, Paulina Rybińska-Rosiak, Dylewska Monika, Wojciech Jędrzejec. Świetlica szkolna przygotowała dekoracje. Dziękujemy wolborskiej orkiestrze dętej oraz instruktorowi tańca za przygotowanie układów tanecznych. Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Jest takki dzień, w którym gasną wszelkie spory. W którym gasną... wszelkie spory. czego i państwu na te święta życzę. Zapraszam do fotek i filmików.

23.12.2017 21:10 by admin

Konkurs na stroik oraz kartkę świąteczną

Jak co roku w naszej szkole Świetlica Szkolna organizuje konkurs na stroik oraz kartkę świąteczną. W galerii zobaczycie Państwo efekty, czyli liczne zgromadzone prace. Nie znam wyników rozstrzygających, ale ponieważ święta tuż tuż przedstawiam galerię z tymi wspaniałym świątecznymi cudeńkami. Zapraszam.