AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2017/2018
   
 


11.04.2018 18:30 by admin

XXIX Konkurs Wiedzy o Wolborzu

Dziś, czyli 11.04.2018 r. odbył się w klasach szóstych Konkurs Wiedzy o Wolborzu. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza. Konkurs odbył się w szkolnej stołówce. W imieniu stowarzyszenia przeprowadził go p. Zenon Puchała emerytowany nauczyciel i były dyrektor naszej placówki. Wyniki już niedługo.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


11.04.2018 17:50 by admin

Wycieczka klasy IIIa i IIIb do Łodzi

Dnia 6 kwietnia 2018r klasy IIIa i IIIb pod opieką wychowawców: Lucyny Dąbrowskiej i Henryki Szost uczestniczyły w wycieczce krajoznawczej do Łodzi. Głównymi punktami było zwiedzenie Palmiarni oraz uczestnictwo w pokazie astronomicznym w Planetarium. W Palmiarni podziwialiśmy nie tylko olbrzymie palmy, ale również rośliny uprawiane w tropikach: drzewa cytrynowe, papaje, bananowce i awokado, kawę arabikę i kaktusy. W Planetarium obejrzeliśmy wspaniałą prezentację planet układu Słonecznego, odbyliśmy lot rakietą na Księżyc, a nawet mogliśmy zajrzeć do wnętrza Słońca. Wróciliśmy z wycieczki pełn wspaniałych wrażeń.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


08.04.2018 11:50 by admin

XXII Rajd Wiosna w Czarnocinie

Początek Kwietnia przynosi nam zawsze wiele zmian. Bo to i wiosna i rajdy, a jak rajdy to Czarnocin. Początkiem jest zawsze upamiętnienie poległych podczas akcji wysadzania pociągu młodych ludzi z Batalionu Zośka. Złożenie kwiatów, znicze i chwila ciszy i już jedziemy nad zalew. Tym razem spacer wokół zbiornika. Jest nawet całkiem fajnie i już ruszamy do szkoły. Rozpoczynają się konkury oraz koszykówka. Nie odpuszczamy choć łatwo nie jest. Są nagrody  i suweniry. Wreszcie zmęczeni wracamy do domu. Całkiem udana impreza.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


08.04.2018 11:50 by admin

Wyjazd na basen

We wtorkowe popołudnie, 27 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Aquaparku Fala w Łodzi. Celem wyjazdu było przede wszystkim aktywne spędzanie czasu wolnego. Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji, które na nie czekały. Zjeżdżalnie, jacuzzi, sauna i wiele, wiele innych. Po dwugodzinnym szaleństwie, głodni i zmęczeni wróciliśmy do domu. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele wychowania fizycznego.

 


 

27.03.2018 22:10 by admin

Życzenia na święta

Wesołego królika co po stole bryka,

spokoju świętego i czasu wolnego,

życia zabawnego w jaja bogatego

i w ogóle wszystkiego kurczę

najlepszego!

 

tego wam życzy admin

 


27.03.2018 22:10 by admin

Konkurs na Stroik i Pisankę Wielkanocną

Jak co roku w okresie przedświątecznym odbywa się w naszej szkole Konkurs na Stroik oraz Pisankę Wielkanocną. Uczniowie przygotowali wiele ciekawych, pięknych prac. KLIKNIJ na link, aby zobaczyć listę nagrodzonych i wyróżnionych.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


25.03.2018 16:15 by admin

Topienie Marzanny - rajd na powitanie Wiosny

Idzie wiosna, a wraz z nią rozpoczyna się również sezon rajdowy. Pierwszy z nich to Impreza przygotowana przez PTTK w Piotrkowie Trybunalskim: "Topienie Marzanny". W tym roku Zima miała dla nas bardzo kapryśną aurę. W ferie zero śniegu na przedwiośniu zaś powiało nowym chłodem. Nic dziwnego więc, że każdy z nas ma jej już dosyć. Przygotowaliśmy marzannę jako symbol mijającej pory roku i ruszyliśmy. Szlak ze względu na pogodę został nieco zmieniony. Zamiast przejścia jeziorem Bugaj mieliśmy lekki miejski przemarsz. Ale może to i dobrze? Patrząc za okno na wspaniałą pogodę mam wrażenie, że skutecznie działaliśmy. Zapraszam do fotek. 

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


21.03.2018 21:15 by admin

Topienie Marzanny

Spore mrozy, brak śniegu, ciemności, sezon grypowy... To tylko nieliczne z możliwych określeń na tegoroczną Zimę. Jak przyszła, tak nie chce odejść. Tu czas na słoneczko i ciepełko, a ta jak się u nas zadomowiła to... Ech!!!! Dlatego uczniowie z klas I, II i III naszej szkoły pomaszerowali by ją wreszcie pożegnać. Zabrali Marzannę symbol mrozu i ruszyli. Mocny rzut do wody miał zakończyć dzieło jednak... okazało się, że Zima tak nas pokochała, że aż strach! Zatrzymała się na brzegu. No cóż Amerykanie mają swojego świstaka, my... Marzannę. Starzy wyjadacze mówią, że Zima jeszcze potrwa. A to dlatego, że tylko młodsi mogli uczestniczyć w tej wiekopomnej chwili.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI