AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2017/2018
   
 


21.12.2017 08:05 by admin

Klasa IIIb w Jasełkowym przedstawieniu dla pracowników MOPSu

Dnia 19 grudnia w "Białym Dworku" odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników oraz podopiecznych wolborskiego MOPS-u. W spotkaniu tym wzięli również udział uczniowie klasy IIIb, którzy pod czujnym okiem pani wychowawczyni Henryki Szost oraz rodziców przedstawili dla zebranych jasełkową inscenizację wydarzeń z narodzin Jezuska. Tym razem zdjęcia wykonali sami rodzice. Zapraszam.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


19.12.2017 08:00 by admin

Wycieczka klas IVB i IVD do Warszawy

Dnia 12.12.2017r z samego rańca klasy IVb i IVd wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszy przystanek Niewidzialna wystawa "Niech Cię wiodą Twoje zmysły…", na której czekały na nas unikalne doznania…wyjątkowa, interaktywna wyprawa w świat CAŁKOWITEJ CIEMNOŚCI…po której oprowadzały nas osoby niewidome i niedowidzące. Mieliśmy możliwość przetrwać w świecie pozbawionym wzroku, za pomocą którego odbieramy najwięcej informacji, wyostrzyć swoje pozostałe zmysły dotyk, słuch, zapach. Zadanie nie łatwe, ale do wykonania. Kolejny przystanek wjazd windą na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki (największą atrakcją był widok na apartament, w którym pomieszkuje Robert Lewandowski). No i w końcu, po krótkiej objazdówce po starym mieście, docieramy do ostatniego przystanku, najbardziej wyczekiwanego przez dzieciaków, a mianowicie do parku trampolin (HANGAR646). Szybka rejestracja, wskoczenie w stroje sportowe i super świąteczne skarpetasy no i godzinne szaleństwo pod czujnym okiem trenerów. Zdjęcia: pani Katarzyna Gruszczyńska.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


17.12.2017 12:35 by admin

Jasełka kl. IIIb dla Kół Gospodyń Wiejskich

W sobotę 16 grudnia w sali wolborskiej straży odbyło się Spotkanie Wigilijne Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Wolbórz. Wyobraźcie sobie 150 znamienitych gości, członków kół z Gminy Wolbórz, Wójta Przewodniczącego Rady, przedstawicieli województwa, powiatu i byłych posłów na Sejm. Wyobraźcie sobie wśród tych wszystkich osób nas - uczniów klasy IIIb w jasełkowym przedstawieniu. Wszystko było tak jak trzeba. Stroje i nastroje na najwyższym poziomie. Był mały wigilijny poczęstunek. Były też elementy humorystyczne. Bo jak byście nazwali sytuację gdy aniołowie głoszą nadejście Jezuska, a tu nagle… Dymy jak w piekielnych czeluściach???? Całość przygotowana została pod czujnym okiem pani Henryki Szost. Zapraszam do fotek.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


17.12.2017 12:35 by admin

Na lodowisku

W piątek 15 grudnia, zaraz po pierwszej lekcji grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami pojechała na wycieczkę do Bełchatowa na lodowisko. Po dotarciu na miejsce szybkie zdjęcie butów i wskoczenie w łyżwy a potem na taflę lodu. Przez dobrą godzinę cieszyliśmy się możliwością oderwania się od nauki. Całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Każdy jeździł jak umiał: niektórzy częściej leżeli na lodzie niż przyjmowali postawę pionową, ale z czasem było coraz lepiej ;) Niestety nadszedł czas by zakończyć naszą wspólną zabawę. Zrelaksowani i odprężeni odzyskaliśmy siły do dalszej nauki. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele wychowania fizycznego.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


13.12.2017 20:15 by admin

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Wisława Szymborska

 

Dzisiaj w naszej szkole odbył się KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA. Wzięli w nim udział uczniowie z klas III i IV. Uczestnicy zaprezentowali wybrane fragmenty prozy Astrid Lindgren i Romana Pisarskiego. Wyjątkowe umiejętności czytania i interpretacji tekstu literackiego pokazały ALEKSANDRA PEŁKA - kl. IVD i KORNELIA SNOPEK - kl. IVA. Te dziewczynki będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Czytania organizowanym przez SP w Proszeniu.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


10.12.2017 21:45 by admin

Spotkanie z przedstawicielem Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci

W piątek 8 grudnia uczniowie klas VII i VI uczestniczyli w spotkaniu z księdzem Andrzejem. Ks. Andrzej jest opiekunem w Łódzkim Hospicjum dla Dzieci. Przedstawił nam działania tej instytucji. Problemy z jakimi borykają się podopieczni hospicjum oraz ich rodzice. Dowiedzieliśmy się również o działaniach jakie są podejmowane by ulżyć losom chorych dzieciaków. Ks. Andrzej podziękował za dotychczasową pomoc, czyli zbiórkę nakrętek. W galerii kilka fotek z odbytego spotkania.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


06.12.2017 12:00 by admin

Mikołajki w szkole

Mikołajki to czas wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Bo to i prezenty i Mikołaj i radość i uśmiech. W tym roku nasi uczniowie spędzają ten czas w Kinie HELIOS w Piotrkowie Tryb. Klasy I - III biorą udział w seansie filmu "Pierwsza gwiazdka", zaś klasy IV - VII wybrały "Tarapaty". Mnie pozostaje życzyć wielu wzruszeń podczas ich oglądania oraz mocy prezentów od Mikołaja oczywiście ;-D.

 


06.12.2017 12:00 by admin

Klasy I w tetrze

30 XI klasy IA i IB obejrzały na scenie piotrkowskiego MOK spektakl w wykonaniu teatru ARTNES, pt. "Opowieści z naszego dzieciństwa". Przeniosły się w świat baśni mającej pozytywne i ponadczasowe przesłanie. Każda z baśni zawierała morał i naukę aktualną również w dzisiejszym świecie. Historia o szczęśliwej rodzinie uczyła, że wyimaginowane marzenia niekoniecznie są zgodne z rzeczywistością, a "Świniopas"" był pochwałą szacunku dla innych i nieulegania pustym pokusom. "Krzesiwo" wskazywało jak ważny jest wybór właściwych wartości przypominając, że "nie wszystko złoto co się świeci".

   AKTUALNOŚCI