AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2017/2018
   
 


01.11.2017 15:45 by admin

Dyskoteka andrzejkowa

W listopadową ciemną noc,
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc,
mówiły mi o Tobie.

Andrzejki to ostatnia chwila na zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez uczniów i wychowawców klas VIa oraz VIb. Ulubiona muzyka sprawiła, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i świetnie się bawili. Na dyskotece Andrzejkowej oczywiście nie mogło zabraknąć również wróżb. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


01.11.2017 15:45 by admin

Wróżby andrzejkowe w klasie Vb

W czwartek 30 listopada, w klasie Vb miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Otóż odwiedziła ich magiczna grupa wróżów, wróżbitów i wróżek. Były wróżby z butów, które dozgonnym szczęściem połączyły Igora i Paulinę. Tajemniczy wróż Michał przepowiadał rychłe zamążpójście, bogactwa i luksusy. Takie zbytki jak nowiutkie Ferrari czy otrzymanie na własność miasta Las i Vegas to też jego dzieło. Wróżka Kinga przepowiadała zło i dobro. Panowie chętnie odwiedzali salon jasnowidzącej Pauliny. Ta z igieł rozsypanych na dłoniach przepowiadała przyszłą miłość. Był też tajemniczy kuferek i czarodziejska kula władzy magicznej. Tu miłość dozgonną można było poznać, a całością kierowała przepowiadaczka Ann. Niektórzy ryzykowali poznaniem swego alter ego z "gangu świeżaka". To w kramiku mistyczki Wiktorii. Całość wieńczył poczęstunek ciasteczkami  z niespodzianką i lanie wosku.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


27.11.2017 17:35 by admin

Rejonowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną Dziewcząt

Dnia 28 listopada 2017 r. na hali sportowej w Rzeczycy odbył się kolejny etap zawodów w piłkę ręczną Mistrzostwa Rejonu. Do zawodów zgłoszone zostały 4 ekipy reprezentujące szkoły: SP Rzeczyca, SP Sławno, SP Różyca i my SP Wolbórz. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym – dwie połowy po 10 minut. Nasza drużyna w składzie: Klaudia Plich, Roksana Leśniewska, Katarzyna Chwastek, Marysia Szymczak, Weronika Szafirska, Anita Sady, Milena Kołodziejczyk, Sylwia Dziubałtowska, Amelia Sipińska, Maja Siwek, Julia Lula, Paulina Szost przegrały tylko jeden mecz z gospodarzami i tym samym zajęły II miejsce. GRATULACJE I WIELKIE BRAWA DLA DZIEWCZYN

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


27.11.2017 17:35 by admin

XII Rajd Ekologiczny "Barbórka w Kleszczowie"

24.11 - 25.11.2017 piątek-sobota rozpoczynamy kolejną przygodę rajdową. Tym razem jedziemy do Kleszczowa. Odbywa się tu jeden z nielicznych rajdów dwudniowych jaki pozostał jeszcze na mapie imprez PTSM, to XII Rajd Ekologiczny "Barbórka w Kleszczowie". Tradycją już jest, że rajd rozpoczyna się ekologicznym przedstawieniem. Tym razem tematem przewodnim jest woda. Rozkładamy się na sali gimnastycznej i zaraz wędrujemy na posiłek. Ktoś rzuca, że ryba. Mam popłoch w drużynie. Ja nie jem, ja też... Ale nie... to zupa... gulaszowa. Pychotka! Zaraz po ruszamy na konkursy, a później zwiedzamy. Solpark z główną atrakcją, czyli pizzą oraz taras widokowy na kopalnię i elektrownię Bełchatów. Wieczorem dyskoteka. W trakcie otrzęsiny dla "nowych", czyli rewia mody papierowo toaletowej, test na odwagę, golenie trapera i taniec połamaniec. Wrescie kładziemy się lulu. He, he, he... LULU ;-D xD... Lulu to było tak około 3:00 dla młodszych i 4:00 dla starszych. Ranek bywa ciężki, ale nic to. Jest basen. Zmęczeni, ale zadowoleni wracamy do Wolborza. Zapraszam do fotek.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


26.11.2017 12:35 by admin

Wycieczka klas Va, Vb i IIIc w Tarnowskie Góry

22 listopada uczniowie klas II i III wyruszyli na wyprawę w Tarnowskie Góry. Odkrywanie skarbów ziemi śląskiej rozpoczęli od zwiedzania Sztolni Czarnego Pstrąga. Podziemia zabytkowej kopalni rud srebra, cynku i ołowiu oglądali płynąc łódkami przez ponad 600 metrowy korytarz, jednocześnie słuchając opowieści przewodnika o historii tarnogórskiego górnictwa. Przechodząc od sztolni do sztolni trafili na główną atrakcję wycieczki, którą była Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, uznana za pomnik historii. Wspomnieć należy, że w bieżącym roku kopalnia została wpisana na światową listę zabytków UNESCO.
Końcowym punktem programu wycieczki było Muzeum Chleba w Radzionkowie, będące jedynym takim obiektem na obszarze Europy Wschodniej. Tam nasi uczniowie, w formie warsztatów, poznali proces wypieku chleba.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


26.11.2017 10:35 by admin

Konkurs plastyczny "Barwy jesieni"

W minionym miesiącu odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny "Barwy jesieni". Do komisji wpłynęło kilkadziesiąt prac plastycznych z klas IV - VII, wykonanych różnymi technikami. PO burzliwych obradach jury przyznało:

I miejsce: Zuzia Kusideł VIIa, Oliwia Sońta VIa

II miejsce: Krystyna Podkomórka VIb, Klaudia Plich Va

III miejsce: Ola Rogalska Vb, Zuzia Zdulska IVC

wyróżnienie:

Bartek Łaski VIIB, Zuzia Kusideł VIIA, Krzysztof Szczepanik VIIA, Milena Kołodziejczyk VIIB, Zuzanna Jarek IVC, Małgorzata Mazurkiewicz VA

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


26.11.2017 10:35 by admin

Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną Dziewcząt

Wczoraj, 23.11.2017r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Wśród 6 zespołów, zwycięzców rozgrywek gminnych były również nasze zawodniczki. Dziewczyny walczyły bardzo dzielnie, wygrywając z drużynami z Niechcic, Gomulina, Boryszowa, Bab i Sulejowa ostatecznie zajęły I miejsce i awansowały do kolejnego etapu -rejonowego. Gratulujemy.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI