AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2017/2018
   
 


27.02.2018 6:15 by admin

UWAGA RODZICE DZIECI URODZONYCH W 2011 ROKU

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wolborzu informuje, że do 30 marca 2018 r. będą prowadzone zapisy dzieci do szkoły do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

1. Obowiązek szkolny z dniem 1 września 2018 r. rozpoczynają dzieci, które w roku kalendarzowym 2018 kończą 7 lat.

2. Na wniosek rodziców obowiązek szkolny może podjąć dziecko 6-letnie, które korzystało z wychowania przedszkolnego w roku poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej lub uzyskało opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia edukacji w szkole (jeżeli nie było objęte wychowaniem przedszkolnym)

W załączeniu regulamin rekrutacji oraz karta zgłoszenia dziecka do szkoły, którą należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Wolborzu w terminie do 30 marca 2018r.

Karta zgłoszenia dz. do szkoły - KLIKNIJ | Regulamin rekrutacji - KLIKNIJ |


25.02.2018 19:35 by admin

Uwaga Rodzice - zebranie

Już w środę 7 marca, odbędą się w szkole śródroczne konsultacje z rodzicami. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w godzinach:

 

17:00 - 19:00

 

 


25.02.2018 19:35 by admin

Statut szkoły po zmianach związanych z reformą

Jednym z najważniejszych dokumentów regulujących pracę szkoły jest STATUT. W załączonym linku znajdą Państwo uaktualniony akt prawy przyjęty uchwałą Rady Pedagogicznej 29 listopada 2017r. Zawiera on min:

- dane o placówce i akty prawne w oparciu, o które funkcjonuje

- główne cele i zadania szkoły

- zasady wewnątrzszkolnego oceniania

- prawa i obowiązki uczniów

- wszystkie inne zasady regulujące życie szkoły.

STATUT PDF -


25.02.2018 19:35 by admin

Spotkania z muzyką - instrumenty strunowe szarpane

Spotkania z muzyką mają na celu przybliżyć nam świat dźwięków, instrumentów muzycznych, różnych sposobów grania. W piątek miało miejsce kolejne z takich spotkań. Tym razem poznawaliśmy instrumenty z grupy strunowych szarpanych. Dość dziwne i egzotyczne. Były to Mandolina, Charango i Banjo. Naszą lekcję zaczęliśmy od Mandoliny. Instrument ten prawdopodobnie wywodzi się od miniaturowej lutni, a swój współczesny kształt zawdzięcza Orville H. Gibsonowi. Cztery pary podwójnych strun i charakterystyczny sposób grania zwany tremolo inspirowały takich kompozytorów jak Ludwig van Beethoven. Jedne z najstarszych zachowanych do dziś mandolin wyszły spod ręki Stradivariusa w późnym XVII wieku. Z kolei Banjo przypomina troszkę tamburyn z rączka eee… gryfem ;-D. Do dziś jest powszechnie stosowany w muzyce country. Ostatnim poznanym instrumentem było Charango. Pierwotnie pudło wyrabiane ze skorupy pancernika mięsożernego ssaka zamieszkującego tereny Ameryki Południowej. Jest to niewielki andyjski instrument strunowy, podobny do mandoliny. Zazwyczaj posiada 10 strun.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


15.02.2018 11:35 by admin

Zabawa choinkowa w ostatki karnawału

Dnia 13 lutego, w ostatni dzień Karnawału odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Jako pierwsi wystartowali uczniowie klas I – III. W barwnych, baśniowych strojach prezentowali się wspaniale. A był to prawdziwy korowód znanych i kochanych postaci. Były jednorożce, oczywiście różowe, rycerze Jedi, lord Darth Vader, księżniczki, zajączki, żołnierze, wampirki i wiele innych ciekawych bajkowych oraz filmowych bohaterów. O 18:00 zaczęli pojawiać się starsi. I tu również nie brakowało przebranych postaci. Mnie najbardziej utkwił w wyobraźni „dziadek”. Mówię Wam re.wel.ka! Co za pomysłowość! A jak tańczył z tą laseczką! xD. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie super zabawy i… zapraszam do fotek. Miłego oglądania.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


13.02.2018 17:00 by admin

Ostatki w szkole

Na początku był… apel. A później było… słowo: „Kto się przebierze w ostatki, ten nie będzie pytany”! No więc już od rana jak się zapewne domyślacie pojawił się na naszych szkolnych korytarzach korowód jak z bajek. Najwięcej przybyło różowych jednorożców. I tu okazało się, że podpadłem! No… jednorożcom podpadłem. „…Jak Pan mógł! Jak Pan mógł założyć tę koszulkę!”. „Bo co?” „Przecież Pan nas zabija”. Ja? „Przecież wiadomo, że każde Oj tam, oj tam zabija jednego jednorożca!” Upssss…!!!! Czyżbym właśnie zniszczył kolejne magiczne zwierzątko? Zapraszam do fotek.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


 

07.02.2018 8:20 by admin

A Bartkowa uwierzyła...

Zbliża się tłusty czwartek! Co powiecie na pączkowe szaleństwo? Pełne różnych smaków, ukrytych wewnątrz pulchnego ciasta. A może jesteście miłośnikami faworków lub jeszcze innych kalorycznych smakołyków? A wiecie, że tłusty czwartek w Polsce zadomowił się w XVII wieku? Jest to tradycja jedzenia do sytości smakołyków, która przypada w ostatni czwartek Karnawału. Jako że Wielkanoc jest świętem ruchomym, tłusty czwartek co roku wypada w innym tygodniu. Wg tradycji, kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, będzie skazany w przyszłości na niepowodzenia... Na co czekasz??? Do dzieła!

Pączek w tłusty czwartek nie tuczy! On... odchudza ;-D


28.01.2018 15:30 by admin

Plan lekcji na II półrocze

Uwaga uczniowie, rodzice i nauczyciele!

W II półroczu następuje zmiana planu lekcji. Oto aktualny plan. Aby go zobaczyć: Kliknijcie na link znajdujący się poniżej tej wiadomości lub ten z lewego MENU -> uczniowie -> plan lekcji 17/18 - KLIKNIJ.

 

Plan został wykonany w programie z technologią FLASH i ten dostatek jest potrzebny by móc go oglądać.

Plan lekcji II półrocze KLIKNIJ -  AKTUALNOŚCI