AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2017/2018
   
 


22.11.2017 21:30 by admin

Uwaga Rodzice - zebranie

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wolborzu zaprasza wszystkich rodziców na indywidualne konsultacje z nauczycielami, które odbędą się 29 listopada 2017 (środa) roku w godzinach 17.00-19.00. W ich trakcie będą mogli Państwo uzyskać szczegółowe informacje nt. postępów edukacyjnych oraz zachowania Waszych dzieci. Chcąc zapewnić w miarę komfortowe warunki spotkania ustalono następujący przydział sal i pomieszczeń, w których nauczyciele będą na Państwa oczekiwać: KLIKNIJ - plik PDF

 


16.11.2017 17:15 by admin

Gminne Rozgrywki w Piłkę RęcznąDz. i Chł.

Wczoraj, czyli 15 listopada w gościnnej hali sportowej odbyły się Gminne Rozgrywki w Piłkę Ręczną Dziewcząt i Chłopców. W szranki stanęli zawodnicy z czterech szkół: Proszenia, Golesz, Komornik i Wolborza. Chłopcy pomimo starań tym razem ulegli drużynie z Golesz i zajęli miejsce II, natomiast dziewczęta wygrały wszystkie spotkania i z miejscem I awansowały do kolejnego etapu - rozgrywek powiatowych.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


11.11.2017 11:45 by admin

99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości. Na początku była... sonda. We wszystkich klasach padały pytania o symbole narodowe, święta państwowe. O to, czym jest patriotyzm. Skojarzenia były różne. A to, że święto narodowe, a to że 99 rocznica, a to że walka z okupantem, że dzień wolny. Niektórzy tak zwane "wolne elektrony" wymieniały Boże Narodzenie i Wigilię, a Dzień Niepodległości kojarzyły z wizytą u babci lub jazdą na kładzie. Nikt jednak nie wspomniał o mowie. O naszej pięknej polszczyźnie. A przecież to właśnie mowa i tradycje były tym, co scalało nasz naród przez wieki niewoli. I właśnie to Mowie Ojczystej poświęcona została tegoroczna akademia. By nie spłycać tego co piękne, kwieciste, wieloznaczne wyrazami, fajna, fajnie i spoko. Tegoroczną akademię przygotowywali uczniowie klas 4B oraz 4D. W występach gościli rodzice Państwo Barbara i Piotr Duda, Ilona i Roman Plichowie oraz Pan Dawid Sońta, którzy zaprezentowali nam interpretacje słowno-muzyczne wierszy Jasturna, , Norwida, Mickiewicza oraz "Syberiady". Gościnnie słuchaliśmy niezwykłego wykonania "Zbójnickiego" granego na akordeonach przez naszego nauczyciela muzyki pana Wojtka Jędrzejca oraz... jego nauczyciela muzyki Pana Daniela Baranowskiego. A nad wszystkim czuwały Panie Beata Justyna wraz z wychowawczyniami klas czwartych paniami Katarzyną Gruszczyńską i Moniką Dylewską. Fotki zaś wykonała dla nas Kasia Sałata z klasy VII. Zapraszam

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


05.11.2017 7:45 by admin

Wolbórz kibicuje Widzewowi Łódź

Sobotnie popołudnie - Wolbórz. To był taki spokojny, cichy dzień. Cichy, ale tylko do 15:40. O tej właśnie godzinie na placu szkolnym oraz na wolborskim rynku zaczęli gromadzić się kibice Widzewa Łódź. Łącznie 6 autokarów młodzieży szkolnej i tych starszych wytrawnych wyjadaczy boiskowych spotkań. Już na miejscu zostawiamy pod bramką całą "kibicowską amunicję". Są więc butelki z Coca-Colą, butelki z Kubusiami i wodą mineralną. Na trybunach ponad 16.000 widzów. Rozpoczyna się mecz. Widzew w ataku pozycyjnym. Goście kontratakują. Padają bramki. Śpiewamy, krzyczymy, klaszczemy. Mimo przegranej zespołu humory nas nie opuszczają. Fotki średniej jakości, ale co zrobić? Zapraszam.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


05.11.2017 7:45 by admin

Komunikat dla rodziców klas I - programy edukacyjne

Szkolny koordynator programów edukacyjnych - Henryka Szost w imieniu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim i dyrekcji szkoły informuje rodziców klas pierwszych, iż w bieżącym roku szkolnym 2017/2018 pierwszoklasiści realizować będą dwa programy edukacyjne:

- "Zadbaj o swoje płuca" - poświęcony profilaktyce chorób płuc;

- "Nie pal przy mnie proszę" - o tematyce antynikotynowej. Obowiązkowe szkolenie dla rodziców odbędzie się w styczniu 2018 roku. O dokładnej dacie oraz godzinie szkolenia rodzice zostaną poinformowani odrębną wiadomością.

 


01.11.2017 13:15 by admin

Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa - Po prostu WIERZĘ

Co miesiąc w Łodzi księża Jezuici organizują fantastyczne spotkanie dla młodzieży pod nazwą UWIELBIENIOWA ŁÓDŹ RATUNKOWA. Jest to wydarzenie wysokonakładowe, wykonane z rozmachem. Profesjonalne w każdym tego słowa znaczeniu. Na które zapraszane są wyjątkowe osoby. Tym razem gośćmi UŁR byli ks. abp Grzegorz Ryś oraz ksiądz arcybiskup Konrad Krajewski. Wyjątkowy wieczór pełen światem, muzyki i tańców, w którym uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły, a sfotografowała dla was Kasia Sałata z kl. VIIB. FILMIK

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


01.11.2017 13:15 by admin

Dzień Anioła

„Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna, co (…) was, zjadacze chleba - w aniołów przerobi.” – to fragment hymnu „Testament mój” Juliusza Słowackiego. Fragment jakże aktualny w naszej szkole. Dlaczegóż to? Otóż od samego rana szkolne korytarze stały się miejscem zlotu „aniołków” wszelkiej maści ;-D. Były aniołki młodsze i były te bardziej doświadczone w anielskim dziele. Uśmiechy od ucha do ucha, białe stroje i nieodzowne skrzydełka. Była muzyka i tańce i wspólna zabawa. Aniołki miały swój zlot podczas dużej przerwy kiedy to wybierani byli ci najbardziej reprezentatywni. Wyniki tych wyborów poznamy podczas jasełek. A już teraz zapraszam do fotek. Wspomnieć jeszcze należy, że zlot ten zorganizowały panie katechetki wraz z opiekunem SU. Zdjęcia Kasia Sałata z kl. VIIB. Troszkę zamazane, ale uczciwie mówiąc  w tych warunkach i przy takim ruchu lepszych sam bym też nie zrobił.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -



  AKTUALNOŚCI