AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2018/2019

13.03.2019 10:10 by admin

Bo ćwiczenie czyni mistrza

W piątek 8 marca do naszej szkoły zawitali przedstawiciele szkółki piłkarskiej Gol Academy, która jest szkółką piłkarską opartą o doświadczenie sportowe oraz najlepsze wzorce organizacyjne i szkoleniowe. Założycielami są trzej koledzy z boiska dobrze znani, gdyż mieli możliwość kilkakrotnie zagrać z orzełkiem na piersi godnie reprezentując nasz kraj a mianowicie PAWEŁ GOLAŃSKI, PRZEMYSŁAW KAŹMIERCZAK oraz KRZYSZTOF NYKIEL. Wraz z trenerami przyjechali ich podopieczni, aby pokazać jak odbywają się ich treningi i zachęcić naszych do stworzenia szkółki Gol Academy w Wolborzu. Po treningu odbył się krótki mecz, gdzie przeciwnikami byli nasi uczniowie, którzy na boisku świetnie sobie radzili. Po meczu trenerzy rozdawali zdjęcia z autografami.

09.03.2019 9:20 by admin

Sposób na nękacza

Sposób na nękacza, czyli jak pomóc dzieciom bronić się przed mobbingiem rówieśniczym. Co to jest nękanie? Czym jest mobbing rówieśniczy? Jak widzą nas postronni w różnych sytuacjach? Jak reagować na zaczepki słowne, uporczywe. Jakie są moje prawa? Jak znaleźć się w różnych sytuacjach i jak postępować? Różne postawy i zachowania w sytuacjach konfliktowych. O tym i nie tylko rozmawiali uczniowie wszystkich klas od czwartej do ósmej podczas warsztatów profilaktycznym prowadzonym przez przedstawiciela ROKOMI zajmującego się rozwojem kompetencji społecznych panem Sylwestrem Jankiem. A jak wyglądało takie spotkanie w jednej z klas przedstawiam na zdjęciach.

KLIKNIJ - Taka sobie kreskówka. A może poczytasz również komentarze pod filmikiem?

KLIKNIJ - "Nikt nie zasługuje na nękanie". Filmik daje do myślenia.

09.03.2019 9:20 by admin

Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłkę Koszykową Chłopców

W czwartek  7 marca odbyły się mistrzostwa powiatu w mini piłkę koszykową chłopców. Na zbiórce stawiło się 6 drużyn: SP Bujny, SP Wola Kamocka, SP Baby, SP Łęczno, SP Niechcice i my SP Wolbórz w roli gospodarza dzisiejszych rozgrywek. Mecze grane były w 2 grupach.

Grupa A: Wola Kamocka, Łęczno, Wolbórz.

Grupa B: Bujny, Baby, Niechcice.

Waleczność i umiejętności naszych chłopców sprawiły, że pokonaliśmy naszych rywali z grupy i mecz finałowy graliśmy z Bujnami wygrywając go... ojej! JEST ZDJĘCIE BO JUŻ NIE PAMIĘTAM DOKŁADNIE WYNIKU!
Wyniki końcowe:

I m-ce SP WOLBÓRZ

II m-ce SP Bujny

III m-ce SP Wola Kamocka

Skład zwycięskiej drużyny: Wiktor Pełka, Mateusz Węgrzynowski, Kamil Jaros, Kuba Rybak, Marcel Sońta, Czarek Bąbol, Michał Klauz, Jonasz Balcerzyk, Mateusz Pipiński, Szymon Biniek, Mateusz Bąbol, Mateusz Bąbol, Kacper Sońta, Jakub Biniek.

06.03.2019 20:00 by admin

Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłkę Koszykową Dziewcząt

Dziś 6 marca odbyły się mistrzostwa powiatu w mini piłkę koszykową dziewcząt. Na zbiórce stawiło się 6 drużyn: SP Bujny, SP Boryszów, SP Baby, SP Łęczno, SP Straszów i my SP Wolbórz w roli gospodarza dzisiejszych rozgrywek. Mecze grane były w 2 grupach.

Grupa A: SP Boryszów, SP Straszów, SP Wolbórz.

Grupa B: SP Bujny, SP Baby, SP Łęczno.

Pierwszy mecz był zdecydowanie nasz. Wygraliśmy z Boryszowem 28: 12, ale co się stało z naszymi dziewczynami w 2 meczu hmmm… ???Przegraliśmy ze Straszowem 6:5. W każdym razie wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca i walczyliśmy o miejsce 3. Ten mecz także należał do nas, wygraliśmy z Bujnami 28:10.
Wyniki końcowe:

I m-ce SP Straszów
II m-ce SP Łęczno

III m-ce SP WOLBÓRZ

Skład naszej drużyny: Klaudia Plich, Maja Siwek, Amelia Sipińska, Natalia Sońta, Weronika Szafirska, Paulina Szost, Amelia Plich, Milena Rytych, Asia Piwowarska, Asia Kortus.

06.03.2019 18:00 by admin

Bal karnawałowy, czyli choinka w marcu xD

Wczoraj 5 marca miało w naszej szkole niezwykłe wydarzenie. Otóż w progi naszej placówki zawitały księżniczki, wróżki, elfy, rycerze i.... oooogrom jednorożców. No cała bajkowa brać się zjawiła, by wziąć udział w corocznym, magicznym, kolorowym balu karnawałowy. Basy dudniły, mury drżały, szyby pękały, a dymy wprost snuły się po szkolnych korytarzach. Były kaczuchy w nowej aranżacji i kankan, tańce na gazecie, z balonem. Nooo działo się działo. Nad bezpieczeństwem czuwali rodzice i mali policjanci, co zobaczyć możecie na fotach. A jest ich w galerii ponad czterysta!!! Zapraszam.

05.03.2019 22:35 by admin

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona to dla każdej szkoły wielkie wydarzenie. Tak było i tym razem w naszej placówce. Otóż zawitali do nas wprost z zaświatów, król Jagiełło wraz z królową Jadwigą. Byli rycerze, damy dworu. Ochroniarze wraz z miejscowymi stróżami prawa pilnowali bacznie wejścia do wolborskiej hali. Przy dźwiękach fanfar, prowadzeni przez trefnisiów, wkroczyli w nasze skromne szkolne progi. A potem zaczął się koncert. Młodzież naszej szkoły śpiewała i grała dla ich Królewskich Mości. Młode talenty prezentowały opanowanie skrzypiec, akordeonów, fletów, pianina. były trele na gitarach i wspólne 100-lat. Po wyjściu króla oraz królowej najlepsi z najlepszych otrzymali odznakę wzorowego ucznia. Za przygotowanie imprezy dziękujemy klasom 4a oraz 4b, paniom Alinie Adamczyk, Annie Banaszczyk, Aleksandrze Przybył, szkolnej świetlicy za dekoracje i wszystkim osobom, których udział uświetnił tę uroczystość.Zapraszam do fotek, które wykonała dla was Katarzyna Sałata uczennica klasy 8.

03.03.2019 13:15 by admin

Gminne mistrzostwa w piłkę koszykową dz. i chł.

W czwartek 28 lutego odbyły się Gminne mistrzostwa w mini piłkę koszykową dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział zespoły ze Szkół Podstawowych z Golesz, Komornik i Wolborza.  Oto wyniki:

Dziewczęta:

I miejsce - SP Wolbórz