AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2017/2018
   
 


28.01.2018 15:30 by admin

Nie pal przy mnie proszę

Dnia 24.01.2018 rodzice klas I uczestniczyli w prelekcji poświęconej profilaktyce chorób płuc ze szczególnym zwróceniem uwagi na astmę oskrzelową i gruźlicę. Henryka Szost - główny koordynator programów edukacyjnych zleconych przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Piotrkowie Tryb. podczas spotkania zwracała uwagę na skutki samego palenia, a przede wszystkim na szkodliwość tzw. "biernego palenia" dla dzieci. Omawiane zagadnienia przedstawione zostały w formie prezentacji multimedialnej, ulotek oraz filmu pt. "Zadbaj o swoje płuca".

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


22.01.2018 19:10 by admin

Spotkania z muzyką - gitara elektryczna

Dzisiejszego dnia odbyło się kolejne już w tym roku szkolnym spotkanie z muzyką. Latynoskie rytmy karnawałowe stała się tłem do poznania dźwięków gitary elektrycznej. I tu zaskoczenie. Bez prądu daleko na tym instrumencie nie pojedziesz. Nic nie słychać. Nooo.. może nic to taka przesada, ale... prawie nic. Drgania stalowej struny umieszczonej w polu magnetycznym są przekształcane w zmiany napięcia elektrycznego za pomocą przetwornika elektromagnetycznego. Uffff!!! Historia instrumentu sięga 1931r i George Beauchampa. Po utracie pracy eksperymentował w kuchni łącząc druty z magnesami. No i wynalazł... Powstał pierwszy przetwornik. Samą gitarę skonstruował przyjaciel Beauchampa, Paul Barth przy tym samym kuchennym stole. Może dlatego nazwano ją "patelnią"? A może dlatego, że jest płaska? Jak myślicie? Zapraszam do fotek. W tle utwory na gitarę elektryczną.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


21.01.2018 09:20 by admin

XIX Noworoczny Rajd z Mikołajem w Dłutowie

W sobotę 20 stycznia odbył się kolejny w tym roku kalendarzowym rajd. Tym razem gościliśmy w Dłutowie. Jak wszyscy widzimy zimowa pogoda nas jak na razie nie rozpieszcza. A jakiż to rajd z Mikołajem, po śniegu kiedy śniegu brak? Ale właśnie Mikołaj się postarał! Spadł śnieg! Jes, Jes, Jesss!!!! Na miejscu byliśmy akurat. Po konkursach wiedzowych ruszyliśmy w las i wtedy się zaczęło... Śnieżki, aniołki, zaspy, gonitwy, istne szaleństwo. Sam się włączyłem do zabawy. Każda zaspa nasza! Na nieszczęście dla mnie, ktoś wpadł na pomysł, aby mnie "kupą" obalić ;-D. Odgryzałem się jak potrafiłem. Zziajani i lekko zmęczeni wróciliśmy na ognisko i tu... niespodzianka. Są nagrody! Łaaaał!!! Było II w czytelniczym i IV w profilaktycznym. Każdy zaś dostał wieeelgachną paczkę ze słodkościami, a wolborska pizzeria uwieczniła dzieło. Zapraszam do fotek

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


21.01.2017 06:53 by admin

Kilka słów o babciach i dziadkach

21 stycznia - Dzień Babci

22 stycznia - Dzień Dziadka

Dzień Babci rozpowszechnił się w Polsce już pod koniec lat 60 ubiegłego wieku. Ktoś słusznie spostrzegł, że dziadkowie są w tej sytuacji nieco poszkodowani, dlatego pod koniec lat 80 w kalendarzu świąt pojawił się również Dzień Dziadka. W niektórych krajach na świecie obchodzi się „za jednym zamachem” Dzień Dziadków – w Stanach Zjednoczonych jest to nawet święto oficjalnie zatwierdzone przez prezydenta i Kongres. Wszystkim Babciom i Dziadkom: Zdrowia, zdrowia, zdrowia, młodzieńczej energii, pociechy z wnucząt i nadziei w to, że każdy dzień będzie lepszy.

A TY czy pamiętasz o swoich dziadkach????


19.01.2018 20:40 by admin

Uroki zimy - konkurs plastyczny

Uwaga, Uwaga

Ogłaszamy konkurs dla uczniów klas IV - VII.

Tematyka: Uroki zimy - praca plastyczna

Termin: do 16.02.2018r

Technika: dowolna  (bez materiałów sypkich)

Format: karton A3

Podpisane prace należy składać u organizatorów, pań Aliny Adamczyk oraz Anny Banaszczyk

SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN KONKURSU -


17.01.2017 22:00 by admin

Uwaga Rodzice - zebranie

Już w środę 24 stycznia, odbędzie się w szkole śródroczne spotkanie z rodzicami.

HARMONOGRAM:

17:00 - "Bezpieczeństwo dzieci w Internecie" - szkolna stołówka. Spotkanie profilaktyczne poprowadzi przedstawiciel Śląskiego Centrum Profilaktycznego z Katowic.

18:00 - spotkania profilaktyczne dla klas IA i IB (sala nr 10)

18:00 - spotkania z wychowawcami

18:30 - spotkania z wychowawcami uczniów klas IA, IB i IIIB

18:40 - zebranie RR - szkolna stołówka

ZAPRASZAMY

 


17.01.2018 15:10 by admin

Szczypta historii - "Szare Szeregi"

Wczoraj, 16 stycznia w naszej szkole gościliśmy młodzież reprezentującą grupę rekonstrukcyjną „Szarych Szeregów” z Warszawy. Jest to grupa pasjonatów historii Polski, szczególnie czasu II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. W ramach swej działalności grupa prowadzi zajęcia historyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Są one realizowane w projektach plenerowych i żywych lekcjach. Tak było i tym razem. Młodzi ludzie przebrani w mundury z epoki, wyposażeni w zrekonstruowaną, acz działającą broń przedstawiali nam scenki z życia powstańczej Warszawy. Jak wyglądała harcerska poczta, szpital polowy, punkty łączności. Po prelekcji wszyscy mogliśmy dotknąć przygotowanej ekspozycji: granatników, moździerzy, manierek i innych powstańczych akcesoriów.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI