AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2019/2020
   
 


18.12.2019 5:25 by admin

Skarpetowy Konkurs Mikołajkowy

W planie działań Samorządu Uczniowskiego na ten rok szkolny znalazł się Konkurs Mikołajkowy. Przypadł on na dzień 16 grudnia 2019 r. Polegał on na odnalezieniu 10 Skarpet Mikołaja, których należało szukać w trakcie przerw międzylekcyjnych. W środku oczywiście była słodka niespodzianka. Dlatego też od samego rana uczniom towarzyszyło lekkie podekscytowanie. Już po pierwszej godzinie lekcyjnej niemalże wszyscy uczniowie wyruszyli w poszukiwaniu pierwszych 3 Skarpet. Szybko okazało się, iż dwoje z nich odnalazła upominki jeszcze przed przerwą, co było niezgodne z wcześniejszymi ustaleniami. W związku z tym po 2-ej godzinie lekcyjnej nastąpiła dogrywka. Tym razem 5-ciu słodkich niespodzianek. I tu nie było kłopotu z odnalezieniem upominków. Szczęśliwymi zwycięzcami okazali się następujący uczniowie: Wojciech Piwowarski (IIB), Jakub Łach (IIB), Fabian Jagodziński (IIB), Bartosz Dajcz (IIB), Kinga Jarnut (IIC), Łukasz Badowski (VIIIA), Adam Moskwa (IV), Jakub Sońta (VIA), Mikołaj Czapla (VIB), Krzysztof Mierzejewski (VIB).

 


15.12.2019 20:05 by admin

Wyprawa na lodowisko

W dniu 12 grudnia 2019r. odbył się wyjazd na lodowisko do Bełchatowa. W wycieczce wzięło udział 55 uczniów z klas I-VIII. Celem wycieczki było propagowanie sportów zimowych i aktywnego stylu życia, integracja klas, doskonalenie techniki jazdy na łyżwach oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Wszyscy bawili się znakomicie, ponieważ całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Opiekunami wycieczki były Agnieszka Justyna, Małgorzata Pełka, Angelika Szulc, Agnieszka Mierzejewska.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


13.11.2019 20:25 by admin

Uwaga rodzice!

Z okazji Dnia Profilaktyki Szkolnej Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wolborzu zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców na konsultacje ze specjalistami z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Tematem konsultacji będzie: Uzależnienie dzieci od telefonów. Konsultacje zaplanowane zostały na: Poniedziałek 16 grudnia 2019 r., w godzinach 11:00 - 11:45.

 

Zapraszamy

 


10.11.2019 5:25 by admin

Mikołajki w kinie

Wyjazd uczniów naszej szkoły do kina Helios w ramach SZKOLNYCH MIKOŁAJEK przypadł w tym roku szkolnym na dzień 04 grudnia. Zrealizowany był zgodnie z założonym we wrześniu Planem Działań Samorządu Uczniowskiego. Klasy zostały podzielone na 3 kategorie wiekowe, a uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w projekcjach 3 różnych filmów. I tak:

- uczniowie klas I - III - obejrzeli "Krainę lodu 2",
- klas IV - VI - obejrzeli film "Jestem M Misfit",
- klas VI- VII - "Old Boys".

W wycieczce do kina wzięło udział łącznie 378 uczniów, co można uznać za sukces, gdyż tylko nielicznym osobom stan zdrowia lub też wizyta u lekarza uniemożliwiła wspomniany wyjazd. Był to fajny, radosny dzień, nastawiony na relaks i integrację. Opiekunem SU oraz organizatorem dnia była Pani Agnieszka Justyna

 


06.12.2019 21:05 by admin

Apetyt na zdrowie - konkurs kulinarny

We wtorek, 3 grudnia nasza stołówka zmieniła się w studio Masterchefa. Pierwszoklasiści mieli okazję pokazać swoje umiejętności kulinarnie. Grupy pierwszoklasistów, pod okiem dietetyka – Pani Kasi Popielawskiej wraz z rodzicami, przygotowali stanowiska pracy i czuwali nad bezpieczeństwem przebiegu konkursu. W efekcie powstały pyszne, zdrowe i kolorowe dania: kolorowe kanapki, ślimaczki z kolorowych naleśników z warzywami i czosnkowym serkiem, szaszłyki owocowe, warstwowe desery z jogurtem, musem owocowym, owocami i domową granolą. Podczas konkursu obecna była komisja w składzie: Pani Jadwiga Banaszkiewicz – Prezes WTKiT, Pani Marta Smejda – Sołtys i członkini Koła Gospodyń Wiejskich, Pani Marlena Sońta – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Dyrektor Szkoły – Pan Grzegorz Adamczyk. Komisja oceniła przygotowane przez dzieci dania. Wszystko było estetycznie przygotowane i podane, smaczne i kolorowe. Każdy uczestnik konkursu otrzymał w nagrodę pudełko śniadaniowe (lunchbox), które (wiemy to z tajemnego źródła) było wykorzystane już na drugi dzień podczas wycieczki szkolnej do kina na seans mikołajkowy. Konkurs odbyły się w ramach Programu Mikrogranty "Łódzkie na plus" 2019 realizowanego przez Centrum Opus, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2010 r.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


02.12.2019 22:15 by admin

Trzecie spotkanie z dietetykiem klas I

W piętek 28.11.2019 odbyło się trzecie i ostatnie spotkanie zorganizowane w ramach projektu "APETYT NA ZDROWIE" Pani dietetyk Katarzyna Popielawska opowiedziała dzieciom jakie są składniki pokarmowe i do czego są nam potrzebne. Pierwszoklasiści już wiedzą co to są węglowodany, błonnik i za co odpowiadają witaminy i składniki mineralne. Podczas części praktycznej wspólnie przygotowano cieciorelle - zdrowszą alternatywę dla nutelli. Wszystkim bardzo smakowała. Zajęcia odbyły się w ramach Programu Mikrogranty "Łódzkie na plus" 2019 realizowanego przez Centrum Opus, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2010.
Zajęcia odbyły się w ramach Programu Mikrogranty "Łódzkie na plus" 2019 realizowanego przez Centrum Opus, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2010.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI