AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2023/2024
   
 


29.11.2023 22:17 by admin

Warsztaty profilaktyczne w klasie Ic

W dniu 23 listopada odbyły się warsztaty profilaktyczne: " Legenda pewnej wioski" w klasie 1c i " Ściaga do gry słownej nękanie" w klasach siódmych. Mówiliśmy o pozytywnej dyscyplinie, uczyliśmy się reagować na przemoc. Uczniowie dostali przydatne narzędzia do obrony przed przemocą fizyczną i psychiczną. Dziękujemy wolborskiemu MOPS za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


27.11.2023 12:17 by admin

Międzynarodowy dzień osób z niepełnosprawnościami

Święto zostało ustanowione przez ONZ (Organizacja Narodów Zjednoczonych) w 1992 roku i jest obchodzone 3 grudnia. Jego celem jest przybliżenie problemów osób z niepełnosprawnościami oraz pomoc poprzez włączenie ich w życie społeczne. W 2006 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło konwencję o prawach osób niepełnosprawnych.

Nasza szkoła, również włącza się w promowanie w przestrzeni szkolnej dyskusji na temat problemów osób z niepełnosprawnościami i wspieranie pełnej realizacji ich praw, w tym umożliwienia pełnego włączenia tej grupy w życie społeczne. Czytaj więcej - KLIKNIJ

 


26.11.2023 12:17 by admin

Kiermasz książki

Kto pierwszy, ten lepszy! W myśl tego hasła uczniowie rozpoczęli polowanie na ulubioną książkę w kolejnej już edycji kiermaszu, który corocznie odbywa się w naszej szkole. Bajki, baśnie, wierszyki, legendy, poradniki, kolorowanki, beletrystyka młodzieżowa… wszystkie te pozycje były od ręki dostępne dla podekscytowanych czytelników. Dawno biblioteka nie przeżyła takiego oblężenia. Pierwszaki, starszaki, dorośli tłumnie przychodzili, aby móc wyjść z upolowaną książką pod pazuchą i uśmiechem na uradowanej twarzy. Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy przyjemnego czytania. Do zobaczenia za rok!

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


26.11.2023 9:17 by admin

Spotkanie z Widzewem

We wtorkowy poranek delegacja Klubu Widzew w ramach akcji „Widzew On Tour” odwiedziła naszą szkołę i wzięła udział w spotkaniu z uczniami klas I-IV. "Widzew On Tour to nazwa akcji, w ramach której przedstawiciele Klubu z alei Piłsudskiego odwiedzają najmłodszych kibiców czerwono-biało-czerwonych w różnych zakątkach miasta i okolic. Podczas spotkania „Widzew” reprezentowali zawodnicy Dominik Kun i Imad Rondić oraz rzecznik prasowy Marcin Tarociński została ciepło przyjęta w murach tamtejszej placówki przez około 250 uczniów klas I - IV. Przedstawienie historii klubu, pytania publiczności, p[okaz piłkarskich trików konkurs żonglerki dla publiczności. Całość uwieczniła sesja zdjęciowa. Zdjęcie pochodzi ze strony klubu. Naszych brak.

 


21.11.2023 22:17 by admin

Konkurs - Prawa dziecka oczami ucznia

W dniu 20.11.2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Prawa Dziecka oczami dzieci i młodzieży 2023”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Euroaktywni. Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy 1 c, których prace wybrane zostały spośród 211:

  • I miejsce zajęła Natalka Stankowska,

  • II miejsce zajął Kacper Gierczak.

Zasłużone nagrody uczniowie otrzymali z rąk Starosty Piotrkowa Trybunalskiego Piotra Wojtysiaka oraz Prezesa Stowarzyszenia Euroaktywni Michała Tokarskiego.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


21.11.2023 17:15 by admin

Wycieczka do Warszawy klas 4

W czwartek 16 listopada klasy 4 pod opieką nauczycieli: Agnieszki Justyny, Anety Czerwińskiej i Aleksandry Malec wzięły udział w wycieczce szkolnej do Warszawy. Pierwszym punktem naszego programu była Niewidzialna Wystawa. Jest to wyjątkowa podróż w świat całkowitej ciemności, podczas której uczniowie mogą doświadczyć, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku - wyłącznie za pomocą innych zmysłów: słuchu, dotyku, węchu...Czy można nazwać ją w kategoriach fajnej? Raczej nie, bliższe będą sformułowania - ciekawa, obca, dziwna, inna. Jedno jest pewne, choć przez chwilę mogliśmy poczuć świat niewidomych osób. W dalszej kolejności udaliśmy się z Panią Przewodnik na spacer po Starym Mieście mijając Zamek Królewski, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca ("Warszawskie dzieci pójdziemy w bój..."), Krakowskie Przedmieście - część Traktu Królewskiego, a kończąc przy Grobie Nieznanego Żołnierza ze zmianą warty żołnierzy. Następnym, upragnionym punktem programy był Park Trampolin, a tutaj już czyste szaleństwo. Przez pierwszą godzinę uczniowie wraz z instruktorami wykonali rozgrzewkę, następnie poznawali sposoby bezpiecznego lądowania oraz wykonywali skoki z wysokości. Druga godzina przeznaczona była na dowolną aktywność ruchową na trampolinach. Wycieczkę zakończyliśmy pobytem w McDonald's celem uzupełnienia braków energetycznych. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę!

 


20.11.2023 22:25 by admin

Konkurs Bozonarodzeniowy

Szkoła Podstawowa im. Wł. Jagiełły w Wolborzu ogłasza

Konkurs Bożonarodzeniowy

na stroik “Święta zamknięte w szkle” oraz kartkę świąteczną (wymiary 11x16 cm!!).

Prace należy przynosić do świetlicy szkolnej do dnia 15.12.2023.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 grudnia. Zachęcamy do wzięcia udziału! Na zwycięzców czekają nagrody! . Plakat - KLIKNIJ

 


10.11.2023 22:25 by admin

Akademia z okazji 11 listopada

Rocznica odzyskania niepodległości to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu szkolnym. W tym roku uczniowie klasy VII b wraz z wychowawczynią przygotowali spektakl słowno - muzyczny pt.: „Drogi do wolności”. Walorem tego przedstawienia było szerokie spojrzenie na niepodległość. Młodzi aktorzy przybliżyli zebranym skomplikowana historię naszej ojczyzny. Przedstawili nie tylko przyczyny i okoliczności upadku Polski, czas zaborów i odzyskanie niepodległości, ale przypomnieli także okres II wojny światowej i PRL, aż do dzisiejszych czasów. Zaprezentowali trudną drogę Polski do wolności i sukcesów.  Starali się przekonać, że wolność nie jest darem danym nam raz na zawsze, kwestia niepodległości i pokoju nadal nie jest sprawą oczywistą, a patriotyzm - szczególnie ten współczesny - ma wiele barw. Występ wzbogaciły piosenki z różnych epok w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Aleksandry Przybył oraz wspaniała scenografia, której autorką była p. Anna Banaszczyk. Organizatorzy dziękują p. Kindze Błaszczyńskiej-Szelce, p. Jackowi Kopańskiemu, p. Kotlickiemu i pracownikom Wolborskiego Centrum Kultury za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


10.11.2023 22:25 by admin

Dzień wesołego kapcia

Bambosze, kapcie, łapcie, papcie, papucie, pantofle – określeń jest wiele, ale nieważne jak je nazywasz, ważne czy je masz! Wczoraj, czyli 9 listopada Samorząd Uczniowski w ramach comiesięcznej akcji ,,Kreatywny dzień miesiąca” zorganizował w szkole "Dzień wesołego kapcia”. Spacerując po szkolnych korytarzach, siedząc w ławkach czy też jedząc obiad czuliśmy się, jakbyśmy byli w domu. Nasi uczniowie, jak i nauczyciele tym razem także nie zawiedli i pokazali, że potrafią się świetnie bawić.

Ps. Niebawem grudzień więc…szykujcie CZAPECZKI MIKOŁAJA ;)

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI