AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2023/2024
   
 


12.04.2024 07:30 by admin

Mistrz. Pow. Piotrk. w drużynowych biegach przelajowych

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SPORTOWCÓW. W przepięknej scenerii przyrody, przy sprzyjającej pogodzie odbyły się dziś Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego Szkół Podstawowych w Drużynowych Biegach Przełajowych w Parku ZSCKU w Wolborzu. Mamy powody do dumy, gdyż nasi uczniowie wywalczyli 5 pucharów i mnóstwo medali (30). Aby dowiedzieć się więcej o zawodach, składach drużyn i zajętych miejscach kliknij na link - KLIKNIJ (plik PDF)

 


10.04.2024 07:30 by admin

Targi edukacyjne dla uczniów klas 8

We wtorek 09 kwietnia, w naszej szkole odbyły się TARGI EDUKACYJNE. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor Szkoły Podstawowej- pan Grzegorz Adamczyk. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Wolborza- pan Andrzej Jaros. Podczas spotkania, szkoły średnie zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2024/2025. Ósmoklasiści mogli poznać oferty szkół średnich z powiatów piotrkowskiego, tomaszowskiego i Piotrkowa Trybunalskiego oraz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało 14 placówek oświatowych. W części oficjalnej uczniowie klas VIII oraz rodzice wysłuchali krótkich prezentacji każdej ze szkół. W części drugiej, ósmoklasiści mogli indywidualnie zapoznać się z ofertą każdej ze szkół. Wszystkie stoiska edukacyjne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W sumie nasze targi odwiedziło ponad 100 uczniów ósmych klas z ośmiu szkół podstawowych z Gminy Wolbórz i gmin ościennych. Dziękujemy Wszystkim za tak liczne przybycie.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


04.04.2024 19:00 by admin

Wojewódzki konkurs z biologii

Natalia Czapla z klasy VIII oraz Justyna Stępień z klasy VIIb uzyskały tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Dojście do ostatniego etapu rywalizacji wymagało od nich wiele pracy. Pod kierunkiem nauczyciela biologii pani Bożeny Walaszkiewicz, uczennice przygotowywały się do etapu szkolnego, następnie rejonowego, aby 22 marca w Łodzi zmierzyć się z najlepszymi w finałowym etapie wojewódzkim. Uzyskany tam wynik zapewnił im tytuł finalisty i dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej.

 


29.03.2024 21:10 by admin

Życzenia na święta

Po maleńku, przez podwórze
idą sobie dzieci kurze.
W kropki, w ciapki, malowanki,
bo to miały być pisanki!

Najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się święta Wielkiejnocy. Dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku!

wszystkiego najlepszego!

 

tego wam życzy: ADMIN

 


29.03.2024 20:50 by admin

Wycieczka klas II do pasieki w Lipce

W ramach projektu ekologicznego pt. „Słodkie sekrety pszczół”. Program realizowany jest ze środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Urzędu Miejskiego w Wolborzu uczniowie klas drugich udali się na wycieczkę do Pasieki w Lipce. Dzieci wzięły udział w lekcji na temat życia pszczół. Dostały pyszne drugie śniadanie (kanapki z miodem). Na warsztatach wykonali świece z wosku pszczelego. Obejrzeli pasiekę oraz pobawili się na świeżym powietrzu. Na zakończenie Pani Marzenka poczęstowała dzieci pyszna zupą pomidorową.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


29.03.2024 20:50 by admin

Wręczenie nagród za konkursy wielkanocne

26 marca nastąpiło uroczyste wręczenie nagród za dwa wielkanocne konkursy: na kartkę oraz stroik wielkanocny. W załączonych plikach znajdziecie państwo pełne listy uczestników oraz osoby nagrodzone i wyróżnione.

Konkurs na stroik - KLIKNIJ

Konkurs na kartkę - KLIKNIJ

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


29.03.2024 20:50 by admin

Konkurs pozarniczy

20 marca 2024 roku w murach naszej szkoły odbył się konkurs o wiedzy przeciwpożarowej. W szranki stanęli uczniowie naszej gminy. Nie otrzymałem dokładnych informacji, zapewne zwycięzcami okazali się uczniowie z Proszenia jak zresztą od kilkunastu już lat. Konkurs jest „diabelnie” trudny, a pytania zaskakują nawet zawodowych strażaków więc gratulacje dla wszystkich uczestników.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


26.03.2024 07:50 by admin

Pożegnanie zimy w klasach I - III

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Po długich, ciemnych zimowych miesiącach chętnie tę porę roku przywoływano różnorodnymi zwyczajami. Za pierwszego zwiastuna uważano skowronka, którego to wyglądano i nasłuchiwano już od lutego. Najbardziej znanym z ludowych zwyczajów powitania wiosny jest topienie Marzanny. A z ludowymi zwyczajami tak to bywa, że niepostrzeżenie wędrują przez lata, dziesięciolecia i wieki. Marzanna jest jednym z takich przykładów kultywowanych po dziś dzień. Z okazji pierwszego dnia wiosny spragnione ciepła i zieleni dzieci z klas I – III, wyszły ze słomianą kukłą Marzanny, aby pożegnać zimę. W całym przedsięwzięciu towarzyszył uczniom Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. W drodze powrotnej do szkoły dzieci spostrzegły pierwsze kwiaty wiosenne. Miejmy nadzieję, że wiosna zagości już u nas na dobre.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI 

 

darmowe liczniki