AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2022/2023
   
 


26.03.2023 21:35

Pierwszy dzień wiosny

W polskich szkołach 21 marca, Pierwszy Dzień Wiosny, jest też zwany Dniem Wagarowicza. Z tej okazji nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali na hali rozgrywki sportowe. Na dzień dobry klasy 1- 3 rozpoczęły rywalizację na poziomie klas, grając w ,,dwa ognie”. Po grze zespołowej przyszedł czas na wyścigi rzędów. Bieg w kaloszach, ze szczotką (od razu było widać kto w domu sprząta ;)), wiązanie kokardek, przeciąganie liny. Cóż to były za emocje…Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na topienie marzanny, a na halę wkroczyli Ci nieco starsi. Uczniowie klas 4-6. Swoją rywalizację zaczęły od gier zespołowych: piłka koszykowa i siatkowa. Po nich przyszedł czas na wyścigi rzędów. Kalosze, bieg z rakietką, wieża z kubeczków z użyciem balonika. Oj było momentami wesoło ;)

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


24.03.2023 18:00

Dni tematyczne - kolor zielony

Wtorek, 21 marca obfitował w naszej szkole w różne wydarzenia. Nie ma się co dziwić przecież to pierwszy dzień wiosny. Tego dnia Samorząd Uczniowski w ramach „Kreatywnego dnia tygodnia” ogłosił Pierwszy Dzień Wiosny „Dniem koloru zielonego”. Nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły tym razem także nie zawiedli i włączyli się do wspólnej zabawy. Zarówno w klasach, jak i na szkolnych korytarzach było tego dnia zielono co można zobaczyć na zdjęciach. Zapraszamy do fotogalerii

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


24.03.2023 11:50

Wycieczka do Aquaparku "Fala" w Łodzi

Są takie dni w tygodniu,
że wszystko się nam układa
I nawet szkoła
nie jest taka zła…

Zwłaszcza wtedy, gdy mamy zaplanowaną wycieczkę. Nawet taką krótką – półdniową jak w czwartek, tj. 2 marca, kiedy to udaliśmy się liczną grupą do Aquaparku „Fala” w Łodzi. Tego miejsca nie trzeba reklamować… Było świetnie, o czym świadczyło 45 uśmiechniętych młodych buziek. Przez dwie godziny każdy relaksował się tak, jak lubi najbardziej, ale największym jednak zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie oraz basen z falą. Każdy, po intensywnym wchodzeniu na wysokie piętra zjeżdżalni, mógł odpocząć w wannach jacuzzi i zrelaksować się w bąblującej wodzie. Po wspaniałej zabawie wszyscy w dobrych humorach i bardzo głodni bezpiecznie wróciliśmy do szkoły, pod którą czekali na nas nasi kochani Rodzice. A dokąd pojedziemy niebawem, hmm…? Może do ENERGYLANDII??? Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele wychowania fizycznego.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


24.03.2023 11:50

Rekolekcje Wielkopostne

„W dniach od 13 do 15 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych organizowanych w parafii św. Mikołaja biskupa w Wolborzu. Był to czas przepełniony różnego rodzaju dynamikami, które miały na celu pogłębienie ich wiedzy odnośnie Ducha Świętego. Wspólnie śpiewaliśmy, czy też oglądaliśmy fragmenty filmu ,,Matrix Rewolucje”. Uczniowie klas I-V przygotowali dla siebie nawzajem piękne zakładki do Pisma Świętego. Jedną z nich otrzymał rekolekcjonista brat Grzegorz Korczak.”. Relację pisał dla Was Ks. Piotr Kałuszka

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


21.03.2023 08:13

I rajd pieszy "Na tropach wiosny"

W sobotę 10 marca w Tomaszowie Mazowieckim odbył się kolejny już rajd PTSM. Tym razem był to I rajd pieszy „Na tropach wiosny”. W programie zwiedzanie Skansenu Rzeki Pilicy, Niebieskie Źródła, leśna gra terenowa z mapą, konkursy oraz ognisko. Pogoda przepiękna, wręcz wymarzona do przebywania wśród przyrody. Szybkie zwiedzenie skansenu, kilka słów o eksponatach i ruszyliśmy. Zadania nie były łatwe. Rozpoznawanie roślin po kwiatach, określanie czasu odlotu i przylotu ptaków, tropienie zwierząt po śladach. Chociaż nie dotarliśmy do wszystkich punktów radziliśmy sobie nieźle. III miejsce Ali i Magdy za Panią Wiosnę, III Ali w konkursie PTSM. Józio też coś tam wywalczył. Całkiem, całkiem. Imprezę zakończył obowiązkowy punkt programy, czyli McDonald. Zapraszam do fotek.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


14.03.2023 08:33

Młodzież zapobiega pożarom

W czwartek 9 marca, w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem eliminacji był Zarząd Miejsko – Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wolborzu. Uczestnicy konkursu rywalizowali w trzech grupach wiekowych: klasy I – IV, klasy V – VIII oraz szkoła ponadpodstawowa. Eliminacje podzielono na dwa etapy, w pierwszym uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań. Pięciu uczestników z każdej grupy przeszło do drugiego etapu i odpowiadało na 5 pytań.
Spośród uczniów naszej szkoły najlepiej poszło Justynie Stepień, która przeszła do drugiego etapu a ostatecznie zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy tak dobrego wyniku. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w każdej grupie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa, którego na turnieju reprezentował Zastępca Burmistrza – Dymitr Jędryka. Turniej przeprowadzili Komendant Gminny dh Ryszard Mazurkiewicz i inspektor ds. ppoż Urzędu Miejskiego w Wolborzu Jan Badek.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


12.03.2023 10:33

Klasowy Turniej Rodzin

7 marca 2023 r. w hali sportowej naszej szkoły odbył się Klasowy Turniej Rodzin zorganizowany w ramach Dnia Patrona Szkoły. Celem imprezy było promowanie zdrowej żywności, sportu jako alternatywy wobec apatii, niechęci, braku pomysłu na siebie, ale przede wszystkim integracja środowisk klasowych. Rodziny Klasowe rywalizowały w 3 kategoriach: wiedzowym, kulinarnym i sportowym. W ramach konkurencji wiedzowej uczniowie mogli wykazać się wiadomościami z zakresu żywienia, zdrowia i sportu. Konkurs kulinarny polegał na wykonaniu sałatki wiosennej z dowolnych produktów pod nazwą "Sałatka dla Króla Władysława". W tym miejscu należy wspomnieć, iż zarówno uczniowie, jak i Rodzice pokazali ogromny kunszt kulinarny. Wykonanie, smak sałatek oraz dekoracja stolików, to już wyższy stopień wtajemniczenia. Ogromne gratulacje! Rozgrywki sportowe, to kolejna część wspólnej zabawy, w których nie zabrakło emocji i chęci pokazania się z jak najlepszej strony. Duże zainteresowanie wywołała konkurencja strzelania z łuku, w której uczniowie choć przez chwilę mogli poczuć się rycerzami naszego Patrona. Turniej zakończył się podsumowaniem wyników wszystkich konkurencji. Na poziomie klas 4-5 zwycięską Rodziną Klasową została 5B, 2m. zajęła klasa 4B, 3m. 5A, natomiast w klasach 6-8: 1m. zajęła 8B, 2m. klasa 6B, 3m. 8A. Nagrody oraz dyplomy wręczył Dyrektor Szkoły Grzegorz Adamczyk, który zakończył obchody Dnia Patrona Szkoły. Organizatorami imprezy były Panie Agnieszka Justyna, Monika Dylewska - opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI