ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2009/2010
   
 


10.03.2010 9:50 by admin

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły. 50 rocznica nadania szkole imienia, 600 - letnia, bitwy pod Grunwaldem to zobowiązuje. Jeszcze na sierpniowej radzie pedagogicznej podejmowane były niektóre kluczowe decyzje. "Pokażmy co mamy najlepszego..." mówił nasz dyrektor Grzegorz Adamczyk. A co mamy najlepszego? Oczywiście naszym skarbem, NASZE DZIECI!!! Liczne konkursy, te szkolne oraz te o randze wojewódzkiej, oraz próby, próby, próby. Tylko czasu mało bo ferie w tym roku w ostatnim możliwym terminie. A po nich trzy dni i impreza. Kto nam to zrobił, że te ferie w ostatnim terminie są? Takie słowa od czasu do czasu słychać było z ust pań przygotowujących czyli pani Danusi Jaskulskiej, Beaty Zygier, Anny Banaszczyk, Katarzyny Molki oraz Olgi Adamowicz. Dał, czy nie dał próby, próby, stroje!!! Przywieźli stroje, ale brzydkie, widział Pan??? Nie, co naprawdę do niczego? - pytam. Ja na pewno tego nie założę krzyczy Madzia. Nie dość, że brzydkie to jeszcze sukienki, no i ten granat. Ten kolor  to nie dla mnie... Trwają próby. Gra na fletach, dzwonkach, gitarach, prezentacje. Ćwiczymy, gramy, poprawiamy. Jako informatyk szykuję małe "co nieco" o Jagielle. Prace uczniów przedstawiają naszego patrona od "berbecia" do władcy. Proszę pana, ale ja tego tak nie powiem. Mówi do mnie w pewnym momencie tak jakoś dziwnie uśmiechnięta Iza. Ale dlaczego? Cała rzecz w czytaniu. Dalsza relacja w następnej zakładce...

Zobacz zdjęcia w Fotogalerii - kliknij na przycisk -


27.02.2010 11:00 by admin

Ferie zimowe - Przesieka 2010

Przesieka 2010. Zbiórka o 2:00 w nocy!!! Tragedia. Kto to wymyślił??? No nic wstaję i idę. Grupę zbieramy w Wolborzu, Srocku i Woli. Jedziemy, gadamy, śpimy. Ranek w przesiece wita nas przepiękną pogodą. Śniadanko, jabłuszka i... poznajemy Pana Mariana ;-). Nasz kierownik to dusza ferii. Kieruje zapoznawaniem się z regulaminem, wyznacza kierunki działań. Pobyt opiszę krótko. Dyska na dziko, Charachow, jabłuszka, narty, basen, lodowisko, turnieje w tenisa i bilard, śnieżne rzeźby, kulig, turniej pokojów, otrzęsiny. A!!! I zwiedzanie Jeleniej - rewelacja *;-)))). A teraz zapraszam do zdjęć. W galerii ogrom. Wstawiłem ich ponad 400, ale to i czas dosyć długi i grupa spora bo ponad 87 osób. Koniec gadania - zapraszam do oglądania.

Zobacz zdjęcia w Fotogalerii - kliknij na przycisk -


13.02.2010 17:50 by admin

Bal karnawałowy 2010

12.02.2010 - szkoła. Dzień dobry Panu. Jaki miły poranek mamy! A jak się Pan czuje?... Tak rozpoczęła się infa w jednej z klas IV. A może dzisiaj zrobimy temat "Poruszamy się po stronach internetowych? Ach i to my dzisiaj będziemy wybierali!" Co jest? Jakieś święto czy co? Pytam z głupia. "No co Pan. Z choinki się urwał czy co? Dzisiaj ostatni dzień, to dajmy sobie luza..." (Cytat prawie dosłowny więc w cudzysłów to dałem). Cóż było robić? Poszaleliśmy. Przerwy też nie gorsze. Śpiewająca Iza. A właśnie Iza.! "...Od rana mam dobry humor, tra la, la, la, la, la, la, la...". Podchodzę więc doń i pytam, co jest takiego dzisiaj wesołego. A nie wiem. Tak od rana wstałam. Dzisiaj choinka (zabawa), ostatni dzień przed feriami i takie tam. Takie tam? Nie ustępuję. Odpowiada mi Martyna - "...przecieki, przecieki, tylko Gabrysia nie ma bo chory!" No, ale choinka... Zaczęło się od "Wielkiego wejścia" klas 1-3. Piraci, Rambo, Doda, Batmani, Spidermeni, księżniczki, baletnice, wróżki. Ruszali się w rytmach Kaczuch, Makareny oraz Jedzie pociąg z daleka. Zabawa ruszyła i dorosłych. Sam widziałem panie Andrzejewską  i Dąbrowską. Tu musicie zdjęcia koniecznie zobaczyć bo mi nie uwierzycie, ale królowały na parkiecie. Dyskę od samego początku bujał "DJ Sajmon" znany ze szkolnych dyskotek. Konkursiki z krzesełkami, "Walentynkowy taniec" najsympatyczniejszych i tak szybko zaczęli pojawiać się starsi. Dalsza relacja w następnej zakładce...

Zobacz zdjęcia w Fotogalerii - kliknij na przycisk -


13.02.2010 9:50 by admin

Gminny etap konkursu PP - młodzież zapobiega pożarom

Etap Gminnego Konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom" za  nami. Brak mi dokładnej relacji. Jak na razie z moich źródeł wynika, że szkołę reprezentowali uczniowie: Mateusz Rytych, Dawid Stańczyk oraz Magdalena Czapla. Do etapu powiatowego kwalifikowało się pięć osób. Z naszej szkoły, z pierwszym wynikiem eliminacji, do kolejnych zmagań konkursowych zakwalifikował się uczeń klasy VIB Mateusz Rytych i to on właśnie reprezentować będzie nas w etapie powiatowym. Mateusz tak trzymaj!!!

 


13.02.2010 9:40 by admin

Wesoła szkoła - Dień niebieski

W czwartek w naszej szkole zaroiło sie od "niebieskich". Kolejny kolorowy dzień, i to jeszcze w święto pączka. Dla co poniektórych to było tego za dużo. Krzyczeli więc już od wejścia: "A ja to wczoraj byłem, tylko się omyliłem... A dzisiaj to pączki mam, ale nadzienie mają różane..." Pomyślałem więc, że banerek pod to hasełko przygotuję. Ale, ale niebieski co to za kolor i z czym się kojarzy?  Jak zdążyłem sobie przeczytać na stronach opisujących znaczenie kolorów to coś dla chłopaka. Szczególnie te ciemniejsze odcienie koloru. W zależności od barwy może oznaczać: inteli-gencję, mądrość, wiedzę, naukę, pewność, siłę, bezpie-czeństwo, zaufanie, profesjonalizm, niezawodność, stabilność, trwałość. Mówi się również o niebieskiej krwi jako symbolu arystokracji. Ciekawostka:

Na Rugii dziewczyna paradująca w niebieskim fartuszku dawała w ten sposób znać, iż jej serce jest już zajęte. Jeżeli natomiast zawiesiła niebieski fartuch przed domem, oznaczało to zaproszenie chętnych "facetów" do ożenku. Dziś niebieskie kwiaty mówią: „Zawsze chcę być tylko z tobą”. Kamienie odpowiadające tej barwie to: turkus, hiacynt, szafir.

Zobacz zdjęcia w Fotogalerii  - kliknij na przycisk -


11.02.2010 7:10 by admin

Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek ;-)))

Tłusty Czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. W ten dzień objadamy się pączkami i faworkami czasami nazywanymi chrustem. Jeszcze jakiś czas temu w polskich domach obok słodkości przygotowywało się też tłuste kiełbasy, kasze, słonine, skwarki i inne potrawy jak najbardziej tłuste. W regionie podkrakowskim tłusty czwartek znany jest również jako "Combrowy Czwartek", było to święto wszystkich krakowskich kramarek i służących. I choć każdy pączuś ma od 250 do 500 kal. to ja i tak życzę wszystkim SMACZNEGO!!!

 


10.02.2010 20:30 by admin

Ja w jako woj w wojsku Władysława Jagiełły

Mam zaszczyt przekazać w Państwa ręce tę księgę, stanowiącą opowiadań zbiór zebranych. Spisana przez rzesze bakalarzy naszych, traktuje o ich przygodach, perypetiach i psotach w wojsku króla wielkiego - Władysława Jagiełły. A, że przez krotochwilną brać pisane, też i dziwne czasem przekazuje nam dzieje. Często krwią spisane podczas walk grunwaldzkich. Ja zaś wszystkie ich karty w jedną całość zebrałem i topografię ich zaplanowawszy, w jeden traktat ułożyłem. Zapraszam więc do czytania. Plik ma 4.9MB i zapisany jest jako PDF.

Czytaj opowiadania  - kliknij na przycisk -



  AKTUALNOŚCI