AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2018/2019
   
 


07.12.2018 11:20 by admin

Konkurs plastyczny - nagrodzony. "Ja i mój przyjaciel"

W dniu 3 grudnia 2018 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego: „Mój niepełnosprawny przyjaciel  i ja”. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych dla dzieci uczęszczających do klas I - III oraz dzieci i młodzieży klas V-VIII. Łącznie w konkursie wzięło udział 187 prac dzieci ze szkół podstawowych z terenu powiatu piotrkowskiego.

W kategorii młodzieży klas V-VIII laureatką została uczennica klasy VI-VIII Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Wolborzu – Kinga Krasoń, zajmując w konkursie

I miejsce. Brawo Kinga! GRATULUJEMY!

 


07.12.2018 6:35 by admin

Katar Świętego Mikołaja

W czwartek 6.12.2018 r na deskach sceny w wolborskim WCK odbył się niezwykły spektakl pt.: "Katar Świętego Mikołaja". Na widowni najbardziej wymagająca, z wymagających publiczności, czyli dzieci. Na scenie... nauczyciele ze szkół w Goleszach, Komornikach, Wolborza, zaprzyjaźnieni pracownicy Urzędu Miejskiego oraz Wolborskiego Centrum Kultury. Wszyscy starali się ratować sytuację. Bo jakże to? Mikołajki, prezenty, święta tuż, tuż, a Mikołaj... chory. Strasznie chory, okropnie chory. Katar, chrypka, kaszelek i ogromna gorączka, aż po sufit. No jednym słowem... jak to 36.6 u każdego faceta. Tylko do szpitala xD. Jakie to próby nie były podejmowane, jakie środki! Pelargonia, Piwonia i Baj i Pani Ampułka z wieeeelkim TERMOMETREM i znachorka Malwina z kotłem pełnym uroków i wreszcie Matka Natura, a tu Aaaaa-psik! Katar i już! Spektakl będzie można zobaczyć jeszcze raz. W niedzielę 16 grudnia na scenie WCK. No... w każdym razie, wyleczony już Mikołaj, jak należy rozdawał prezenty. Czyli wszystko wróciło do normy! Uuufff!!!! Zapraszam do fotek.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


05.12.2018 19:25 by admin

Mikołajki w kinie

Tradycją już jest, że z okazji Mikołajek organizowany zostaje w naszej szkole wyjazd do kina. W tym roku w mikołajkowym seansie wzięły udział wszystkie klasy w szkole. Pierwsi wyjechali najmłodsi. Klasy I-II obejrzały film "Grinch - świąt nie będzie". gdzie złośliwy stwór postanawia pozbawić mieszkańców wszystkiego, co związane jest ze świętami. Starsi, czyli klasy III-VI, to historia Clary, która poszukuje klucza mogącego pomóc otworzyć jej tajemnicze pudełko - prezent od zmarłej mamy. Wreszcie najstarsi zobaczyli nową odsłonę Planety Singli 2. Miło spędzony czas był odskoczną od codziennego szkolnego życia.

 


05.12.2018 19:25 by Angelika Szulc

XIII Ekologiczny Rajd - Barbórka w Kleszczowie

W piątek 30.11.2018 r. dziesięcioro uczniów z klasy V i VI pod opieką p. Angeliki Szulc wybrało się na XIII ekologiczny rajd do Kleszczowa. Po dotarciu na miejsce uczestnicy zakwaterowali się w budynku tamtejszej szkoły podstawowej. Pobyt w najbogatszej, polskiej gminie zainicjowała wizyta w pizzerii. Rajd rozpoczął się uroczystym wyjściem pod Pomnik Niepodległości w celu złożenia kwiatów i zapaleniu zniczy. Ceremonii towarzyszył akompaniament Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Po powrocie, odbyły się rajdowe konkursy, takie jak: wiedzy o gminie Kleszczów, literacki, plastyczny, historyczny i o Polskim Towarzystwie Schronisk Młodzieżowych. Uwieńczeniem dnia była dyskoteka a po niej dłuuuuuga „cisza nocna” upływająca na wielogodzinnych rozmowach, chrupaniu chipsów i korzystaniu z zasobów telefonów komórkowych. Rankiem po małym co nieco uczestnicy wyruszyli na pieszą wycieczkę do kompleksu dydaktyczno-sportowego „Solpark”. Tam mieli możliwość wykazania się sprawnością ruchową podczas zabaw na pływalni, a także biorąc udział w turnieju pływackim. Podsumowanie imprezy oraz wręczenie nagród odbyło się w auli. Jak się okazało „nauka nie poszła w las”…, co udowodnili uczestnicy poprzez osiągnięte wyniki, i tak: Aleksandra Pełka zajęła I miejsce w konkursie wiedzy o gminie Kleszczów, Klaudia Plich II miejsce w turnieju pływackim, Kinga Kozar zajęła III miejsce w konkursie wiedzy o PTSM i Jakub Batóg zajął VI miejsce w turnieju pływackim. Gratulujemy i zapraszamy na kolejne rajdowe przygody.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


01.12.2018 12:00 by admin

Dyskoteka andrzejkowa 2018

Wróżby i zabawy to dwa najważniejsze symbole andrzejek. We wszystkich typach szkół z okazji listopadowego święta organizowane są dyskoteki. Tak było również i u nas. 30 listopada ruszyła dyskoteka andrzejkowa. Odpowiednio dobrane stroje, ułożone fryzury, szaleństwo w odnowionej szkolnej stołówce. Radość z pozalekcyjnego spotkania oraz przede wszystkim szerokie uśmiechy uczestników, to kilka dominujących cech tego wieczoru. Klasy 7a oraz 7b, które były organizatorami tegorocznej imprezy, przygotowały szereg atrakcji. Były wróżby z kart, kubeczków, nakłuwanie serduszek, czarodziejska kula oraz ogórkowe karteczki z niespodzianką xD. Był sklepik i oczywiście muza, bez której żadna dyskoteka obyś się nie może. Zabawę urozmaiciły konkursy taneczne i zręcznościowe. Jako wychowawcy klas 7 dziękujemy wszystkim rodzicom i nauczycielom za pomoc w opiece i sprzątaniu oraz jakżeby inaczej uczestnikom za miłą atmosferę i dobrą zabawę. Zapraszam do fotek.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


24.11.2018 21:20 by admin

Mistrzostwa powiatu w mini piłkę ręczną chłopców

23 listopada w Gomulnie odbyły się mistrzostwa powiatu w mini piłkę ręczną chłopców. Tym razem na zbiórce stawiło się 7 drużyn. Gra toczyła się w dwóch grupach. Po szczęśliwym losowaniu ;) w grupie A znalazły się drużyny: SP Łęczno, SP Bujny i my SP Wolbórz. W grupie B: SP Wola Kamocka, SP Straszów, SP Gorzkowice i SP Szynczyce.
Końcowe wyniki:

I m-ce SP WOLBÓRZ

II m- ce SP Straszów

III m- ce SP Bujny

Walka zacięta, wyrównana, a nerwy chyba nie do opisania, no i oczywiście zamiast w końcówce spokojniej to jeszcze na koniec w meczu finałowym dogrywka, ale ostatecznie MISTRZOSTWO POWIATU NALEŻY DO SP WOLBÓRZ!!! PANOWIE WIELKIE GRATULACJE!!!

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


24.11.2018 21:20 by admin

Mistrzostwa powiatu w mini piłkę ręczną dziewcząt

Dnia 22 listopada w Gomulinie odbyły się mistrzostwa powiatu w mini piłkę ręczną dziewcząt. Na zbiórce stawiło się osiem drużyn. Gra toczyła się w dwóch grupach. Tak oto po losowaniu w grupie A znalazły się drużyny: SP Włodzimierzów , SP Baby, SP Boryszów i my SP Wolbórz. W grupie B: SP Szynczyce, SP Straszów, SP Gorzkowice i SP Bujny. Nasze reprezentantki rozegrały świetne zawody. Świetne oprócz pierwszego meczu, w którym uległy 1:2. I tak z drugiego miejsca w grupie mogły powalczyć jedynie o III miejsce. Najlepszą zawodniczką całego turnieju była nasza szczypiornistka Klaudia Plich, która w drugim meczu swoimi umiejętnościami totalnie rozbiła przeciwniczki. Zresztą cała drużyna w każdym meczu zacięcie walczyła do samego końca. Dla Naszych dziewczyn WIELKIE GRATULACJE!!!

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI