AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2019/2020

15.01.2020 10:30 by admin

XIX Noworoczny Rajd z Mikołajem w Dłutowie

Rajd Noworoczny w DłutowieKolejna impreza rajdowa za nami. Choć śniegu brak rajd Dłutowie cieszy się niezmiennie dużym powodzeniem. Niezmiennie celem rajdu jest zimowy rozruch poświąteczny. Idziemy tak około 7km pięknymi, malowniczymi szlakami. Tym razem punktem docelowym był ŁOŚ. Ale nie ten łoś z rogami, tylko ŁOŚ. Samolot bombowy z drugiej wojny światowej. Ognisko z kiełbaskami, nagrody za konkursy, mikołajkowe paczki i... co nieco w KFC (tak bez lokowania produktu oczywiście xD.). Zapraszam do fotek.

09.01.2020 10:40 by admin

Rozstrzygnięcie konkursów Bożonarodzeniowych

Znamy już wyniki konkursów przeprowadzonych przed świętami na najładniejszy, najciekawszy stroik Bożonarodzeniowy oraz na najciekawszą kartkę Bożonarodzeniową. Oto one:

Stroik Bożonarodzeniowy

GRATULUJEMY!

05.01.2020 7:00 by admin

Polacy kresowym rodakom - podziękowania

Tradycją stało się, że nasza szkoła wspiera aktywnie akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Łagierników polskich: „Polacy kresowym rodakom.” Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w zbiórkę i selekcję darów, które pojechały do potrzebujących. Organizator akcji przesłał do nas zdjęciową relację i w takich oto słowach podziękował za zaangażowanie: „...Czy dobro coś waży? Tak xD: ponad 2,5 tony. Tyle udało nam się wspólnie zebrać produktów spożywczych, chemii, zabawek itd. które trafiły do Kombatantów i polskich wielodzietnych rodzin na Wileńszczyźnie i Białorusi. Część darów, w tym kilka wózków i 300 paczek pieluch dla maluchów dotarła do wspieranego przez nas, pierwszego hospicjum dziecięcego na Litwie. Prowadzą je Polacy. Nie zapomnieliśmy również o uczniach z polskich szkół działających na Kresach. To w ich ręce trafiły zabawki, no i słodycze ;) Natomiast dla starszych, samotnych Rodaków, Kombatantów zorganizowaliśmy spotkania opłatkowe, w trakcie których Wasi rówieśnicy zaprezentowali programy artystyczne a my wręczyliśmy im od Was dary oraz wyrazy pamięci, tak pięknie wyrażone na kartkach świątecznych”. Czytaj więcej – KLIKNIJ.

03.01.2020 10:00 by admin

Uwaga Rodzice - zebranie

Już w środę 8 stycznia, odbędzie się w szkole półroczne zebranie z rodzicami.

HARMONOGRAM:

17.00 zebrania w klasach I-IV
17.30 zebrania w klasach V-VIII
18.15 zebranie RR w stołówce szkolnej.

31.12.2019 7:00 by admin

XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek w Szydłowie

13 grudnia w Szydłowie odbył się XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek. W szranki stanęło ponad 200 uczestników z powiatu piotrkowskiego. Wśród laureatów znaleźli się reprezentanci Wolborza: w kat. solistów klas 4-6 Aleksandra Pełka zdobyła I miejsce, w kat. zespołów Zespół No Name w składzie: Anita Drożdżowska, Oliwia Długosz, Kinga Kozar, Lena Pełka, Aleksandra Pełka, Daniel Pawłowski-Błażejewicz, Helena Koncka, Oliwia Sońta, Klaudia Plich, Kinga Krawczyńska, Anita Sady oraz Natalia Sońta zajął III miejsce. Również III miejsce zdobył zespół Żelki w składzie: Zuzia Mierzejewska, Kinga Rybak, Asia Spik, Hania Midera, Julita Kubacka, Iga Jaros, Julia Ksyt, Maja Goworek, Justyna Stępień, Kinga Jarnut, Otylia Latocha oraz Marika Mirowska reprezentujący Wolborskie Centrum Kultury.  W kat. przedszkola I miejsce zajęła Kinga Rybak z Domowego Przedszkola w Wolborzu. Artystów przygotowała Aleksandra Przybył. Foty:

23.12.2019 19:25 by ADMIN

Życzenia na Święta i Nowy Rok 2020

Niech się spełnią

świąteczne życzenia,
te łatwe i trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i małe,
te mówione głośno lub wcale

Tego Wam życzy... ADMIN

23.12.2019 19:25 by admin