AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2018/2019
   
 


19.06.2019 5:57 by admin

Ortograficzne zmagania

30 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Wolborzu odbył się dwuetapowy Konkurs Ortograficzny o Pióro Dyrektora. W zmaganiach udział wzięło 36 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klas 4 – 5 oraz 6 – 8. W tekstach dyktand z podchwytliwymi pułapkami ortograficznymi umieszczono wiele trudnych wyrazów, z życia harcerzy i urzędników. Pojawiły się w nim takie, które są rzadko używane oraz te, których pisownia zawsze budzi wątpliwości. W części drugiej uczniowie rozwiązywali test ze znajomości zasad ortograficznych i polskich przysłów. Celem konkursu była popularyzacja zasad poprawnej polszczyzny, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego oraz integracja społeczności szkolnej. Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców konkursu. W kategorii klas IV – V nagrodę główną i tytuł Mistrza Ortografii 2019 przyznano Kindze Dudzie z klasy VB. II miejsce zajęła Maja Burda z klasy IVA. Trzy równorzędne III miejsca przyznano – Jakubowi Plichowi z IVA, Oliwii Cukiernik z VA i Oliwii Stacherze z IVB.

W kategorii klas VI – VIII nagrodę główną i tytuł Mistrza Ortografii 2019 przyznano Oliwii Ciesielskiej z klasy VIIB. II miejsce zajął Jakub Niźnikowski z VIIB. Dwa równorzędne III miejsca otrzymali Sylwia Dziubałtowska z VIIB i Maja Siwek z VIA. Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz słodkie upominki.
Organizatorami konkursu była Anna Stachera, Kinga Szelka-Błaszczyńska i Iwona Ziemnicka.

 


18.06.2019 21:00 by admin

Apel dyrektora szkoły na zakończenie roku

Dzisiaj 18 czerwca na hali sportowej odbył się apel dyrektora szkoły. Związany był on z licznymi konkursami, które odbywały się w drugim półroczu roku szkolnego. Dyrektor szkoły Grzegorz Adamczyk zapoznał społeczność uczniowską z wynikami pierwszego po reformie oświaty Egzaminu 8-klasisty. Rozdane zostały również nagrody za konkursy szkolne i gminne w piosence patriotycznej, z języka angielskiego, w konkursie ortograficznym oraz zdobyte podczas gry terenowej. To tylko nieliczne z nagrodzonych szkolnych imprez. W drugiej części odwiedził nasz policjant, który przedstawił społeczności szkolnej zasady zachowania podczas wakacji. Zapraszam do fotek

Zobacz foto - kliknij na przycisk -


17.06.2019 21:35 by admin

Wyniki egzaminu 8-klasisty na tle kraju i województwa

W tym roku po raz pierwszy uczniowie klas 8 zdawali egzamin ósmoklasisty. Egzamin ten jest kończącym sprawdzianem i podsumowaniem ich nauki w szkole podstawowej. Wyniki nie mają wpływu na końcową ocenę na świadectwie, ale jednocześnie mają ogromny znaczenie na otrzymane punkty, które brane są podczas rekrutacji do szkół średnich. Właśnie poznaliśmy ostateczne wyniki naszych uczniów. W dołączonym pliku prezentujemy jak nasi uczniowie wypadli na tle innych uczniów w kraju oraz woj. łódzkim. Są to wyniki procentowe wszystkich, nie pojedynczych osób. RODO obowiązuje xD - KLIKNIJ

 


17.06.2019 18:35 by admin

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w dniu 19 czerwca 2019 według następującego porządku:

8:15 - msza

9:30 - apel, rozdanie świadectw i nagród

11:15 - spotkania z wychowawcami

12:00 - odjazdy (autokary szkolne)

 

 


17.06.2019 18:35 by admin

Wycieczka klasy Ic do Krasiejowa

W czwartek 6 czerwca uczniowie klasy I C wybrali się na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie. Głównym celem było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Pierwszą z atrakcji był tunel czasu, w którym mogliśmy przenieść się do momentu narodzin naszej planety. Tam też dowiedzieliśmy się jak powstały pierwsze formy życia a w ostateczności dinozaury. Następnie udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną. Idąc spotykaliśmy różne gatunki dinozaurów i poznawaliśmy ich charakterystyczne cechy. Kolejnym etapem wycieczki był pawilon paleontologiczny, w którym zgromadzone zostały najstarsze w Europie skamieniałości płazów i gadów. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w oceanarium. Tam mogliśmy zobaczyć trójwymiarowy, podwodny świat przedstawiony na wielkich ekranach. Najwięcej emocji wzbudził widok olbrzymiego rekina, który uderzył z dużą siłą w szybę tak, że pękła a dzieci zostały ochlapane wodą. Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty paleontologiczne, podczas których preparowaliśmy z gipsowego bloku szkielet dinozaura. Na koniec mieliśmy czas na chwile szaleństwa na placu zabaw a także na zakup pamiątkowych gadżetów. Nad naszą opieką czuwały: p. dyrektor Beata Kulińska i p. Angelika Szulc.

Zobacz foto - kliknij na przycisk -


15.06.2019 19:17 by admin

Euroweek - czyli szkoła liderów

Czerwiec to czas wycieczek i wyjazdów. Również i my ruszyliśmy na małą wyprawę. Naszym celem Długopołe Zdrój oraz program edukacyjny Euroweek. Zaraz po przyjeździe i małym co nieco powitanie. Poznajemy zasady. Wśród nich są: szacunek, tylko po angielsku, punktualność oraz… brak telefonów na zajęciach. Poznajemy cele programu, którymi są: budowanie pewności siebie, promocja języków obcych, integracja wielokulturowa. Dzień kończy dyskoteka. Nie będę się rozpisywał nad każdym kolejnym dniem. Dość, że napiszę iż poznaliśmy wiele różnych zabaw integracyjnych. Pracowaliśmy w grupach nad problemami dotyczącymi nałogów, złych nawyków. Przedstawialiśmy scenki naszych rodzimych programów rozrywkowych. Był i Mam Talent i Gra terenowa i poznanie krajów pochodzenia wolontariuszy. Dla mnie BOMBA. Nawet ja poznałem jedno nowe słowo. Mam ich już teraz w słowniku coś około trzynastu. To… MASAKRA xD. A tak na poważnie. Widziałem kilka osób na lekcji cichych i spokojnych, tu prawdziwych liderów swoich zespołów. Widziałem zaangażowanie naszej grupy. Widziałem uśmiech i luz. Wielkie podziękowanie dla Mai i Kubyy. Kto był wie dlaczego. A teraz by nie przynudzać zapraszam do fotek.
P.S. Widziałem też hejt na necie. Powiem tak... byłem na wszystkich zajęciach. Wszystkich!!! Nie zauważyłem niczego, co potwierdzało by słowa i opisy zawarte w wielu netowych artykułach i zarzutach. O naszym wyjeździe i prowadzących wolontariuszach wypowiadać się będę z szacunkiem i zapamiętam ten wyjazd jako bardzo udany.

Zobacz foto - kliknij na przycisk -


13.06.2019 7:07 by admin

VI Matematyczny As III Klas - konkurs Gminny dla klas III

6 czerwca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Uczniowie pisali teksty leksykalno - gramatyczne w dwóch grupach wiekowych: klasy I - IV oraz V - VIII. Zwycięzcami zostali:

Kategoria klas V - VIII

I. miejsce Maja Kobierska, SP Wolbórz
II. miejsce Siergiej Tobias, SP Golesze Duże  
III. miejsce Filip Pełka, SP Wolbórz

Kategoria klas I - III

I. miejsce Jakub Plich, SP Wolbórz
II. miejsce Filip Kawnik, SP Wolbórz 
III. miejsce Oliwia Jasińska, SP Wolbórz

   AKTUALNOŚCI