AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2018/2019

18.04.2019 7:00 by admin

Uwaga Rodzice - konsultacje

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wolborzu zaprasza wszystkich rodziców na indywidualne konsultacje z nauczycielami, które odbędą się 24 kwietnia 2019 roku (środa) w godzinach 17.00-18.30. W ich trakcie będą mogli Państwo uzyskać szczegółowe informacje nt. postępów edukacyjnych oraz zachowania Waszych dzieci. Nauczyciele będą oczekiwać na Państwo w wyznaczonych salach: KLIKNIJ - plik PDF

17.04.2019 21:30 by admin

Życzenia na święta

Aby Wielkanoc w tym właśnie roku,

nadeszła z dużym sukcesem u Waszego boku,

aby życie układało Wam się zdrowo,

zarówno prywatnie jak i zawodowo.

I aby te święta wielkanocne

wniosły do Waszych serc

wiosenną radość i świeżość,

pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

ADMIN

15.04.2019 21:30 by admin

Egzamin ósmoklasisty 2019

Dziś rozpoczął się pierwszy w historii egzamin ósmoklasisty. Przystąpiło do niego ponad 377 tys. uczniów klas VIII z prawie 13 tysięcy szkół w całym kraju. Przed naszymi uczniami trzy dni trudów i znojów w rozwiązywaniu zadań z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Choć egzamin jest obligatoryjny, to jego wynik nie ma wpływu na ocenę uzyskiwaną na koniec roku szkolnego. Nie można go więc po prostu nie zdać. Nasi ósmoklasiści wychodzili dziś z zali raczej zadowoleni. Z zadań otwartych większość wybrała opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia. Mniej osób podjęło się pracy nad rozprawką. W skrócie wyboru serce czy rozum? Życzę naszym ósmoklasistom samych twórczych i pozytywnych wyborów oraz najwyższych wyników. Arkusz z pytaniami j. polski – KLIKNIJ. Przykładowe odpowiedzi do tego arkusza - KLIKNIJ (F5 - odświeżanie)

Foto: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

14.04.2019 17:50 by admin

Zaginione Rodały - gra HARC

Sobota 8.45 zbieramy się na placyku zabaw. Chociaż pogoda nie rozpieszcza humorki dopisują. Idziemy na Rynek, gdzie melduję drużynę: Diabełki Łysego. W sumie to wiem dlaczego diabełki, ale za co łysego??? xD. Tak jak i my na starcie stoi 106 osób zgrupowanych w 16 patroli. Wśród nich takie ciekawostki jak „Sowa i przyjaciele”, „Chata Leśnych Ludzi”, „Opryszki”, czy „Pierogi ruskie”. Wystrzał z armaty rozpoczyna inscenizację. Całość troszkę zagłuszały mi moje „diabełki”. Jak na złość buciki były takie akuratne do pogody i potrzebowaliśmy posiłków w kształcie kozaczków przywiezionych przez rodziców. Może właśnie dlatego nie usłyszałem, że należy zjeść ciasteczka i szukać mapy? No, ale ruszamy na mój nos. I dobrze! Nos mnie nie zawiódł. Wędrowaliśmy przez 9 punktów zbierając sztabki złota, woreczki z kasą, guziki, pieniądze, szklanki, jałowcowy płyn. Łowiliśmy złote rybki w Strawce, szyliśmy i przesiewaliśmy mąkę. Przydały się też umiejętności podsłuchiwania, ale wszystkie chwyty dozwolone by zaliczyć zadanie. Po drodze grasowali gangsterzy z zadaniem zatrzymywania graczy i zabierania cennego czasu. Zabrakło nam jednego punktu. Po prostu nie daliśmy rady przejść na Cmentarz. Ojej jak nogi, kostki, kolana i co tam Niewinem jeszcze bolało. Więc choć mieliśmy jeszcze 50 minut skoczyliśmy do muzeum browarnictwa. Nie na browar lecz dzięki uprzejmości sprzedającego poznaliśmy historię płynu o nazwie „Jałowiec”. Po odszukaniu gangstera, podstępem udało nam się zdobyć ostatnią część mamy z ukrytymi rodałami. Szukaliśmy ich w podziemiach. Były ukryte za przewalonymi drzwiami i tylko ten wyschnięty szczur… Jeszcze tylko coś na ząb i o 17.40 zameldowaliśmy się w Wolborzu. Zapraszam do fotek. No nie mogę się powstrzymać… Mam nadzieję, że tekst nie jest zbyt wesoły i nie otrzymam polecenia, aby go usunąć.

Zobacz foto - kliknij na przycisk -

10.04.2019 15:10 by admin

11.04. Akcja protestacyjna - Informacje

W dniu dzisiejszym podczas głosowania podjęta została decyzja o:

1. przedłużeniu protestu o dzień jutrzejszy, czyli 12 kwietnia.

2. Zawieszeniu akcji protestacyjnej na czas egzaminów klas 8 oraz rozmów "okrągłego stołu Związki - MEN"

W związku z tym przypominamy, że dni: poniedziałek, wtorek, środa z powodu egzaminów, są dniami wolnymi od nauki dla uczniów klas I - VII.

Tu był tekst, w którym życzyłem ósmym klasom powodzenia!

Tych słów jednak nie skasuję. Rodzic ma prawo dziecko ma prawo, a nauczyciele też ludzie: KLIKNIJ.

10.04.2019 21:30 by admin

VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 5 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Tryb. odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Pioseni Obcojęzycznej “Sing me your song again”. Naszą gminę reprezentowały Zuzanna Kusideł i Julia Kozar ze Szkoły Podstawowej w Wolborzu oraz Katarzyna Ruszkiewicz i Izabela Druszcz z Publicznego Gimnazjum w Wolborzu. Serdecznie gratulujemy Kasi Ruszkiewicz, która zdobyła III nagrodę. Uczennice przygotowali: Ewelina Ogrodnik, Aleksandra Przybył i Paweł Przybył

Foto: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |