AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2021/2022

17.01.2022 15:00 by admin

Pluszowy miś – przyjaciel nie od dziś! - Nagrodzeni

25 listopada 2021 r. w ramach Dnia Pluszowego Misia odbył się konkurs wiedzy i umiejętności dla uczniów klas I. Obejmował on zakres materiału wynikający z realizacji podstawy programowej. Laureaci przedsięwzięcia otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i słodkie upominki. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami Przyjaciel Misia oraz czekoladkami. Opiekunami zadania były panie: Milena Andrych, Anna Stachera i Kinga Szelka – Błaszczyńska.

Zobacz listę nagrodzonych - KLIKNIJ

Zapraszam do fotekk - kliknij na przycisk -

17.01.2022 12:42 by admin

Gminne rozgrywki w piłkę siatkową rocznik 2007-2008

14 stycznia odbyły się mistrzostwa gminy w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców rocznik 2007- 2008. Na zbiórce stawiły się zespoły ze SP w Komornikach, SP w Goleszach i SP w Wolborzu. Wydawałoby się, że szanse są równe, ale niestety zarówno dziewczęta jak i chłopcy ulegli swoim przeciwnikom i zajęli II miejsce.

W kategorii dziewcząt i chłopców:

- I miejsce SP Golesze

- II miejsce SP WOLBÓRZ

- III miejsce SP Komorniki

16.01.2022 22:20 by admin

Wspieramy WOŚP - XXX Finał "Przejrzyj na oczy"

30 stycznia po raz XXX zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka pod hasłem "Przejrzyj na oczy" - przeznaczona zostanie na okulistykę dziecięcą. Wzrok to przecież najważniejszy zmysł dla rozwijającego się organizmu. Nasza szkoła również włącza się do akcji. Wolontariusze będą zbierać pieniądze do 28 stycznia. Pokażmy, że mamy wielkie ser ducha!

10.01.2022 17:21 by admin

Nagrodzeni w konkursach bożonarodzeniowych

Dzisiaj, 12.012022r podczas drugiej i trzeciej lekcji nagrodzeni zostali uczestnicy dwóch konkursów świątecznych. Były to: Konkurs na kartkę świąteczną oraz stroik bożonarodzeniowy. O konkursach już pisaliśmy w jednej z wcześniejszych wiadomości, dlatego dzisiaj przedstawiamy zdjęcia z uroczystego wręczenia nagród, dyplomów i... czekolad uczestnikom. Dla przypomnienia lista nagrodzonych – KLIKNIJ. A teraz zapraszam do fotek.

12.01.2022 10:05 by admin

Ogólnopolski Konkurs „Zaczytana Szkoła” – XXXIV edycja

W lutym 2021 r. biblioteka szkolna przystąpiła do XXXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Zaczytana szkoła” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Celem konkursu było rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Przystępując do przedsięwzięcia, przyjęliśmy na siebie zadania, których wykonanie jury oceniało punktowo w skali od 1 do 10. Warunkiem otrzymania tytułu i certyfikatu „Zaczytana szkoła” było uzyskanie co najmniej 80% punktów za wykonanie 5 z 9 zadań. Chcesz wiedzieć więcej - KLIKNIJ.

Koordynatorem zadania była p. Kinga Szelka – Błaszczyńska.

Sześciomiesięczny wysiłek został nagrodzony. Za zrealizowane zadania uzyskaliśmy 100 punktów, a Nasza Szkoła otrzymała:

CERTYFIKAT i TYTUŁ „ZACZYTANA SZKOŁA”.

Zobacz certyfikat - kliknij na przycisk -

10.01.2022 20:45 by admin

Pluszowy miś – przyjaciel nie od dziś!

25 listopada, uczniowie klas I uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem – Misiem. Przybyły pluszaki małe, duże, bardzo duże, wprost bajecznie kolorowe, piękne i wyjątkowe. Towarzyszyły nam podczas zajęć lekcyjnych, przerw, a nawet posiłków. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od przedstawienia każdego z przyniesionych misiów. Pierwszoklasiści zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z pluszakami. Poznali historię święta oraz poszerzyli swoją wiedzę o niedźwiedziach. Powstały prace plastyczne z misiem w roli głównej, oglądali bajki i śpiewali piosenki oraz degustowali ciasteczka z figurkami misia. W przerwie zabaw dzieci przystąpiły do pisemnego konkursu wiedzy i umiejętności, który obejmował dotychczas poznany materiał wynikający z realizacji podstawy programowej. Na zakończenie rozdane zostały dzieciom Wyprawki Czytelnicze w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Koordynatorami zadania były panie: Lucyna Dąbrowska, Olga Troszczyńska, Kinga Szelka- Błaszczyńska, Angelika Szulc i Gabriela Szymańczyk.

Zapraszam do fotekek - kliknij na przycisk -

10.01.2022 18:00 by admin

K>Konkursy na stroik i kartkę bożonarodzeniową

Grudzień jest miesiącem, w którym nasza szkoła podejmuje wiele inicjatyw związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Przygotowujemy jasełka, wigilie klasowe, wspólnie ubieramy sale lekcyjne, a na korytarzach rozbrzmiewają kolędy. Tradycją jest również coroczny konkurs na najpiękniejszą kartę i ozdobę świąteczną, organizowany przez bibliotekę i świetlicę szkolną. Wykorzystując bogactwo technik plastycznych uczniowie wykonali karty bożonarodzeniowe i ozdobne bombki, stroiki, choinki, szopki, krasnale, gwiazdki. Były też własnoręcznie upieczone pierniczki. W przedsięwzięciu wzięło udział 85 uczniów, którzy wykonali 137 ozdób świątecznych. Zadanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży, a pewnie i dorosłych. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasłużyli na uznanie i pochwałę. Wyłonienie laureatów okazało się niezwykle trudne, dlatego też komisja konkursowa zdecydowała się na nagrodzenie tych prac, które wyróżniały się dużą samodzielnością twórczą i estetyką wykonania. Zobacz wyniki - KLIKNIJ