AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2018/2019
   
 


20.10.2018 6:30 by admin

NAUCZYCIEL NA MEDAL Wybieramy najlep. nauczy. w woj łódzk.

Nauczyciel na medalnominowana Katarzyna Gruszczyńska! Celem akcji jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Belfrów, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, cieszą się sympatią, autorytetem i szacunkiem. Nauczycieli z pasją, którzy swoją pracą wychodzą poza ustalone w etacie ramy, często poświęcając swój czas wolny. W czwartek otrzymaliśmy list od redaktora naczelnego „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego”. o nominowaniu pani Katarzyny Gruszczyńskiej – KLIKNIJ. Akcja odbywa się w formie plebiscytu – czytaj więcej. Im więcej głosów tym większe prawdopodobieństwo wygranej. Kandydatów do plebiscytu "Nauczyciel na Medal" można zgłaszać do 23 października. Zagłosuj! Pierwszy etap trwa tylko do 9 listopada!. Wybierz: Piotrków i piotrkowski, Odszukaj nauczyciela i oddaj swój głos! - KLIKNIJ. Oddaj codziennie 1 głos! Dziękujemy!!!

 


15.10.2018 21:00 by admin

Aikido Aikikai - czyli szlachetna sztuka samoobrony

Dawno, dawno temu w żył sobie w Japonii wielki wojownik Morihei Ueshiba. W ciągu swego życia mistrz zdobył aż 32 certyfikaty różnych szkół walk. Po wielu latach studiowania stwierdził, iż sztuki walki to nie brutalna siła i agresja a harmoniczna droga do wypełnienia własnego ja pozytywną energią. Samo słowo "aikido" tłumaczy się jako drogę (do) do harmonii wewnętrznej energii (ki). Stworzona przez Morihei sztuka samoobrony rozwija ogólną sprawność fizyczną, uczy zaangażowania, konsekwencji, dyscypliny i koncentracji. Dziś w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli tej szlachetnej sztuki reprezentujących szkołę Aikido Aikikai. Wzięliśmy udział w rozgrzewce no i oczywiście ćwiczyliśmy ekhm… próbowaliśmy ćwiczyć. W tajniki wprowadzali nas instruktorzy (sensei) Michał Wąs, Marta Wąs oraz Dominik Jarecki, którym towarzyszyli Patrycja oraz Bartosz Olejnik. W pokazie, jeśli się nie mylę zobaczyliśmy m.in: Ushiro Ryote Dori, Morote Dori, Tsuki, nie pamiętam, ale chyba było Ushiro Kubishime i Gyakute Dori. Zapraszam do fotek.

Zapraszam do fotekk - kliknij na przycisk -


12.10.2018 7:50 by admin

Dzień Edukacji Narodowej

"Komu nieba były wrogiem

zrobiły go pedagogiem.

Ja się jednak z tym nie zgadzam,

swoje zdanie wypowiadam

Chlubą jest i wyróżnieniem,

być - nauczycielem!"

14 października jest Świętem Wszystkich pracowników Oświaty. Nie tylko nauczycieli, ale również woźnych, kucharzy, pedagogów, bibliotekarzy nooo…. wszystkich pracowników szkoły. Dzieci są jakieś takie miłe, uprzejme, uśmiechnięte xD. Przynoszą kwiaty, składają życzenia nawet na kartkówce – zero biadolenia. Oooo!!! Jest nawet akademia! Uczniowie z klasy 6a wspomagani przez szkolny chórek przygotowali pod kierunkiem pani Anny Karbownik krótki, acz interesujący scenariusz. Kilka scenek z trudnego szkolnego życia, życzenia, sporo uśmiechu i radości. Dziękujemy za tę chwilę wytchnienia, odskoku od codzienności i życzliwość. I za herbatkę z pączkiem też ;-D

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


11.10.2018 21:30 by admin

Jedziemy walczyć dalej!!! - przełaje sztafetowe

W środę 10.10.2018 r. w naszym wolborskim parku odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH dziewcząt i chłopców. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych Igrzyska Dzieci rocznik 2006 i młodsi oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej rocznik 2003-2005, zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Tym razem także mamy podium i to nie jedno, bo aż 3 no i oczywiście awans do kolejnego etapu jakim jest rejon! Dwa pierwsze miejsca jadą dalej. Opiekunami drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego: Monika Dylewska, Agnieszka Justyna oraz Hubert Nowacki.

Chcesz wiedzieć więcej - KLIKNIJ

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


07.10.2018 8:00 by admin

X Jubileuszowy Jesienny Rajd Pieszy „Sobota z Reymontem”

W sobotę 6 października odbyła się kolejna w tym roku turystyczna impreza. Tym razem gościliśmy w Będkowie na X Jubileuszowym Jesiennym Rajdzie Pieszym „Sobota z Reymontem. Dziesiąty a w zasadzie XXX, gdyż impreza istniała już dużo wcześniej pod inną nazwą jako rajd rowerowy. Po tradycyjnych przemowach, które jakżeż wszyscy kochamy, rozpoczął się Quiz o Będkowie. Ruszyliśmy z mapą na poszukiwanie skarbu. Po drodze poznając historię i tajemnice miejscowości. Doszliśmy do Wolbórki, gdzie garnec ze skarbem z epoki brązu i do katedry Spinków. Szukaliśmy wmurowanych pocisków, oczami wyobraźni wypatrywaliśmy pałacu. Odwiedziliśmy rynek gdzie podobno „pierwsza zbożowa giełda” się odbywała xD. Wreszcie znaleźliśmy miejsce ukrycia skarbu – małą, ptasią budkę. Zaraz po Queście rozpoczęły się konkursy. Walczyliśmy dzielnie, ale jak powiedział jeden z organizatorów: „Konkurs nie był łatwy jak niełatwa była droga Polski do Niepodległości” LOL. Ale i tak możemy się pochwalić 4 miejscem w konkursie o Reymocie i piątym w ekologicznym. Obiad, rozdanie nagród i wracamy całkiem zadowoleni. UWAGA! Ze względu na zbliżające się wybory kalendarz imprez został całkowicie „pokręcony”. Najbliższy z 20 października został przeniesiony na 17 listopada. Zapraszam do fotek.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


Konkurs plastyczny - Początki zjednoczonego Państwa Izraela

3 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w ramach Dnia Głośnego Czytania. Konkurs skierowany był do uczniów Archidiecezji Łódzkiej, a patronat honorowy nad konkursem objęli: Metropolita Łódzki Arcybiskup Grzegorz Ryś, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak. W tym roku z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości tematyka konkursu skupiała się na biblijnej pierwszej Księdze Samuela, która podkreśla, jak wielkie znaczenie ma ona w życiu człowieka. Uczniowie naszej szkoły zostali w konkursie docenieni i zauważeni, a uczeń klasy 4a HUBERT DĄBROWSKI zdobył pierwsze miejsce w kategorii wiekowej. Wyróżnieni również zostali: Klaudia Sęk oraz Tymoteusz Kudra z klasy II B. Opiekunem uczniów jest Paulina Rybińska – Rosiak. DYPLOM | PRACA

 


30.09.2018 14:00 by admin

II Rajd Pieszy - Strasznie fajny weekend w Straszowie.

W dniach 28 i 29 września odbył się w Straszowie II Rajd Pieszy. Impreza została zorganizowana pod strasznie wdzięczną nazwą: „Czy w Straszowie straszy?”. Po tradycyjnych już przemowach rozpoczęliśmy realizację programu. Konkursy historyczny, plastyczny, ekologiczny o gminie i PTSM. Zrobiłem kilka fotek testom i przyznam się bez bicia, że na niewiele z pytań znam dobrą odpowiedź. No, ale ja na szczęście tu nie startowałem ;-D. W międzyczasie odbywały się rozgrywki w kosza. "...Proszę Pana, proszę Pana widział je Pan??? O…. a tych tam? I my z nimi mamy grać?..." Dość walczyliśmy dzielnie i nawet zdobyliśmy cztery punkty!!!! Zaraz po kiełbaskach z grilla rozpoczął się festiwal piosenki. Jeszcze w szkole stwierdziłem, że my, to może lepiej dajmy szołł... niż piosenkę. I tak się stało. W trakcie dyskoteki zaś odbył się prawdziwy bojowy chrzest „pierwszo-rajdowców”. Golenie, strzyżenie, taniec połamaniec oraz gwóźdź programu, czyli straszny tor przeszkód. Miska z łatwopalnym olejem, przejścia pod i nad przeszkodami i to najstraszniejsze czyli dywan z „glistami i pinezkami”. Tak tylko wtrącę, że to nie glisty tylko dżdżowniczki, ale co tam semantyka i już xD. Pogaduchy trwały do 3 nad ranem. Trudno się więc dziwić temu, że niektórzy przegapili wizytę strasznego MOMO z kosą, a ranek okazał się prawdziwym wyzwaniem. Po śniadaniu „Strasznie straszna gra w Straszowie”. Kacperki, Wampirki, Czarownie, Klauni. Oj dział się działo. Rajd uwieńczyła wizyta w KFC na małym co nieco. Acha! Dziękuję rodzicom Ani za pomoc w przejeździe do i ze Straszowa. Zapraszam do fotek!

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI