AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2019/2020
   
 


22.10.2019 21:25 by admin

Co wiesz o transplantologii?

„Mamy w sobie niejedno życie” to tytuł kampanii informacyjnej, realizowanej przez Stowarzyszenie Transplantacji Serca im. prof. Zbigniewa Religi. Stowarzyszenie działa od 30 lat, również na terenie powiatu piotrkowskiego, zrzeszając ok. 100 osób po przeszczepie serca. W ramach kampanii, w szkołach na terenie powiatu piotrkowskiego odbywają się spotkania mające na celu poszerzenie wiedzy młodzieży na temat transplantologii. W jednym z takich spotkań wzięli udział uczniowie klas VIII naszej szkoły. Poprzez rozmowę z osobami, które żyją dzięki przeszczepom serca, uczniowie mogli uświadomić sobie jak wielką rolę odgrywa oświadczenie woli – niewielki dokument wyrażający zgodę na pobranie po śmierci swoich tkanek i narządów do przeszczepienia. Taka decyzja może uratować życie nawet kilku osób. Być może popularyzacja wiedzy na temat transplantologii już od najmłodszych lat, spowoduje wzrost świadomości i zwiększy liczbę przeszczepów w Polsce.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


21.10.2019 21:25 by admin

Cudowna lampa Aladyna - spektakl profilaktyczny

W czwartek 10 października uczniowie klas II i III wybrali się do MOK w Piotrkowie Trybunalskim. Tam mieli okazję zobaczyć „magiczne” przedstawienie pt. Cudowna lampa Aladyna w wykonaniu aktorów Teatru FORTE z Wrocławia. Inscenizacja znanej baśni miała charakter profilaktyczny Jej treść skłaniała do refleksji i była drogowskazem do kształtowania właściwych postaw moralnych. Widzowie uświadomili sobie, że marzenia spełniają się tylko tym, którzy naprawdę na to zasługują i tym, którzy podejmują wysiłek, by je spełniać. Tym zaś, którzy wybierają „drogę na skróty” i posługują się kłamstwem marzenia nie ziszczą się. Oprawą musicalu była barwna scenografia średniowiecznego Bagdadu wspaniałe piosenki i bogato zdobione stroje aktorów. Jednak największym uatrakcyjnieniem dla młodych widzów była multimedialna wizualizacja gra świateł i dym towarzyszący wyłanianiu się Dżina z cudownej, zaczarowanej lampy. Oczywiście (jak zawsze) nad bezpieczeństwem dzieci czuwały wychowawcy i opiekunowie wycieczki. Zobacz fotki: 1 | 2 | 3 | 4 | 5| 6 | 7 | 8 | 9 | 10| 11 | 12 | Ścieżka muzyczna: Kliknij

 


21.10.2019 20:15 by admin

Gminne Mistrzostwa w Piłkę Ręczną dz. i chł.

W dniu 18 października 2019r. w hali sportowej naszej szkoły odbyły się Gminne Mistrzostwa w Piłkę Ręczną dziewcząt i chłopców rocznik 2006 i młodsi. W zawodach startowały 2 drużyny żeńskie, tj. SP z Golesz i SP z Wolborza oraz 4 drużyny męskie: SP z Proszenia, SP z Golesz, SP z Komornik oraz SP z Wolborza. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym" 2X10 min. Już na początku gry można było spodziewać się dużych emocji oraz ciężkiego boju ponieważ zawodnicy ze szkół z Komornik i Golesz prezentowali wysokie umiejętności techniczne i rzutowe. Ostatecznie po krótkich uwagach nauczyciela R.Popielawskiego drużyna chłopców zwyciężyła zajmując I miejsce. W przypadku dziewcząt, to od początku nasza szkoła dyktowała warunki nie dając szans zawodniczkom z Golesz i również zajęła I miejsce.
Dziewczęta naszej szkoły będą reprezentowały gminę na Mistrzostwach Powiatu już niebawem, bo 24.10.2019, zaś chłopcy 28.10. Gratulujemy!

 


21.10.2019 19:55 by admin

Półfinał Wojew. Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełaj.

16 października 2019 r. w Tomaszowie Maz. odbył się półfinał wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły po zaciętej walce zajęła VI miejsce, natomiast chłopców VIII. Naszym zawodnikom gorąco gratulujemy, gdyż poziom zawodów był bardzo wysoki, a rywale nie pozostawili żadnych szans. Opiekę nad uczniami sprawowała Agnieszka Justyna.
Skład drużyny żeńskiej: Daria Bergunder, Małgorzata Majek, Lena Pełka, Joanna Piwowarska, Aleksandra Pełka, Wiktoria Lula, Amelia Plich, Martyna Raczkowska, Wiktoria Izydorczyk.
Skład drużyny męskiej: Michał Dziubałtowski, Tobiasz Krawczyński, Orest Tupchii, Jakub Olejnik, Wiktor Goszcz, Hubert Raczkowski, Kacper Pipiński, Igor Leśniewski.

 


12.10.2019 08:55 by admin

Dzień Edukacji Narodowej

W piątkowy poranek 11 października odbyła się w naszej szkole krótka akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Potocznie nazywany Dniem Nauczyciela jest tak naprawdę świętem wszystkich pracowników związanych z oświatą. Nauczycieli, pracowników obsługi, woźnych, wszystkich co z edukacją związali swój życiowy los. Tym razem uroczystość przygotowywali uczniowie klasy IIc pod okiem pań Angeliki Szulc oraz Aleksandry Przybył. Tematem przewodnim była przyszłość i zawody wymarzone przez naszych podopiecznych. A każde z nich chciało zostać... nauczycielem. Bo wszyscy by taką osobę słuchali. Bo nie trzeba zbyt długo pracować, bo tyle wolnego, bo się bardzo dużo zarabia. Tak dużo że co roku można sobie wyjechać na ten przykład... na Karaiby! I nie ważne, że mąż to polityk z górnej półki. On przecież tylko gada, a za to się przecież chyba nic nie zarabia. Istny Dzień... Świra albo Świstaka. Były też piosenki - KLIKNIJ. Na koniec dwa niepełne cytaty. Niepełne bo to przeddzień wyborczy i całość mogłaby być uznana za agitację LOL.

Jan Zamoyski - Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…

Stanisław Staszic - Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada.

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


10.10.2019 10:03 by admin

Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców

W dniu 08.10.209 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. To już 2-gie z rzędu zawody sportowe organizowane w Wolborzu, na których nasi uczniowie mogli sprawdzić swoje możliwości biegowe. Sukcesem może się pochwalić młodsza grupa wiekowa (rocznik 2007 i młodsi), ponieważ tak sztafeta dziewcząt, jak i chłopców zajęła 2 miejsce w powiecie. Równie dobre miejsce, bo 3 w powiecie zajęła starsza młodzież - dziewczęta i chłopcy, jednakże im pozostaje tylko satysfakcja ze zdobytego pucharu oraz dyplomu, gdyż tylko dwie pierwsze lokaty mogą reprezentować powiat na zwodach rejonowych, które odbędą się już niedługo, bo 16 października w Tomaszowie Maz. Dlatego też serdecznie gratulujemy młodszym zawodnikom i życzymy udanego startu na kolejnym etapie. Opiekę na uczniami sprawowały Panie: Agnieszka Justyna i Agnieszka Mierzejewska.
Skład sztafety dziewcząt z rocznika 2007 i młodsi:

Wiktoria Lula, Aleksandra Pełka, Lena Pełka, Joanna Piwowarska, Daria Bergunder, Wiktoria Izydorczyk, Małgorzata Majek.

Skład sztafety chłopców z rocznika 2007 i młodsi:

Matusz Pipiński, Tobiasz Krawczyński, Mateusz Bąbol, Szymon Biniek, Kacper Pipiński, Jakub Olejnik, Hubert Raczkowski, Orest Tupchii

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -  AKTUALNOŚCI