AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2021/2022

23.09.2021 05:50 by admin

Wycieczka klas 5 do Warszawy

Hurrrra! Po powrocie do nauczania stacjonarnego można organizować wycieczki szkolne. Uczniowie klas piątych wyrwali się na jeden dzień ze szkolnych murów i pojechali do stolicy. Wczesnym rankiem, jeszcze nieco zaspani, ale pozytywnie nastawieni punktualnie przybyli na zbiórkę. Gdy podjechał autokar, rozpoczęła się walka o miejsca na tyle pojazdu, a nieco później wybrzmiały pierwsze dźwięki głośnej muzyki z x-boksów. Głośno i wesoło było też w Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie wszyscy mogli poznać prawa nauki dzięki samodzielnie przeprowadzanym doświadczeniom na interaktywnych wystawach. Uczniowie poruszali się bez przewodnika, więc wszystkiego dotykali, sprawdzali i testowali różne urządzenia. Po wizycie w muzeum przyszedł czas na zwiedzanie Starego Miasta. Było oglądanie Zamku Królewskiego, starych kamienic, zabytkowego barbakanu, pomnika Małego Powstańca, malowniczego rynku z syrenką na środku, Grobu Nieznanego Żołnierza. Najbardziej utkwiły wszystkim w pamięci ciekawe anegdoty i legendy opowiadane prze panią przewodnik, np. mrożąca krew w żyłach opowieść o Piekarskim na mękach. Kolejnym punktem programu była wizyta na Niewidzialnej Wystawie. Niestety, gdy zgasło światło, nie wszyscy potrafili odnaleźć się całkowitej ciemności. Tylko twardziele mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu… Wrażenia niesamowite. W drodze powrotnej nikt nie spał, bo przecież podróże nie tylko kształcą, ale dają tez mnóstwo radości życia.

21.09.2021 19:30 by admin

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców

Dnia 21 września nad wolborskim stawem odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców. Na zbiórce stawiły się przedstawiciele szkół m.in. z Rozprzy, Niechcic, Gorzkowic, Mierzyna, Komornik no i oczywiście my SP Wolbórz w roli gospodarza. Dla zawodników klas IV- VI zarówno dziewcząt i chłopców przygotowano dystans 1000 m. Dla starszych z klas VII- VIII 1000 m dla dziewcząt oraz 1500 m dla chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali chłopcy:

KLASY IV: Jan Mazurek, Alan Derewęda
KLASY VI: A. Moskwa, Michał Dziubałtowski
KLASY VII: Kacper Pipiński
KLASY VIII: Mateusz Bąbol, Filip Kiełb, Mateusz Pipiński, Patryk Mordaka

Gratulacje i wielkie brawa należą się dla wszystkich zawodników, ale największe dla naszego zawodnika Mateusza PIPIŃSKIEGO, który wywalczył wicemistrza powiatu na dystansie 1500 m i tym samym będzie reprezentował naszą szkołę w mistrzostwach województwa już w najbliższy wtorek. Cała szkoła życzy POWODZENIA ;)

21.09.2021 19:20 by admin

28 Akcja Sprzątania Świata - Myślę więc nie śmiecę

Już od 28 lat w Polsce organizowana jest akcja „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna odbywa się pod hasłem „Myślę więc nie śmiecę”. W ostatnich latach plastikowe opakowania zdominowały nasze życie i otoczenie. Plastik jest wszędzie w wodzie, którą spożywamy, w powietrzu, którym oddychamy a także w naszych ciałach. Wychodząc na spacer bardzo często napotykamy porzucone plastikowe butelki (PET), woreczki i reklamówki foliowe, oraz jednorazowe kubeczki. Ich rozkład w środowisku naturalnym zajmuje od 100-1000 lat, a nawet dłużej. Dlatego sprzątamy!
Ze względów pogodowych nasza szkoła przesunęła tę akcję o kilka dni. Za to dziś pogoda dopisała. W bój ruszyły wszystkie klasy od pierwszej do ósmej. Wynikiem były dziesiątki pełnych śmieci worków. "Myślę więc nie śmiecę" – hmmm... Patrząc na wynik sprzątania coś mało tych myślących!

19.09.2021 13:40 by admin

Szkolny zestaw podręczników i programów 2021/2022

Przedstawiamy aktualny, zatwierdzony, zestaw podręczników szkolnych oraz programów nauczania do wszystkich poziomów i przedmiotów nauczania na rok szkolny 2021/2022

Zestaw podręczników - KLIKNIJ

Zestaw programów nauczania - KLIKNIJ

19.09.2021 13:00 by admin

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Uwaga uczniowie, rodzice i nauczyciele! Aktualny kalendarz roku szkolnego 2021/2022. Na stronie znajdziecie:

- daty ferii,

- planowane imprezy szkolne i konkursy,

- daty spotkań z rodzicami itp.

KLIKNIJ

17.09.2021 05:50 by admin

Infolinia dla dzieci i młodzieży

Została uruchomiona całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów. Pod numerem telefonu 800 800 605 można uzyskać pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.

Czytaj więcej - KLIKNIJ

Zobacz plakat - KLIKNIJ

15.09.2021 20:15 by admin

Narodowe czytanie - Moralność Pani Dulskiej

14 września 2021 w wolborskim MOKu odbyło sie spotkanie z literaturą przez duże L. W ramach Narodowego Czytania Polaków Amatorski Teatr Dorosłych w Wolborzu z WCK przygotował spektakl do książki "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Utwór ten na stałe wszedł do kanonu polskiej literatury i mimo upływu czasu nie traci na swojej aktualności. To ponadczasowy i uniwersalny obraz ludzkich przywar, ułomności charakteru. Odsłania hipokryzję, zakłamanie, podwójne standardy moralne i ciasnotę horyzontów umysłowych kryjących się pod maską poprawności i cnotliwości. Główną rolę, czyli panią Dulską zagrała nauczycielka naszej szkoły p. Maria Makowska-Cegła. Po przedstawieniu młodzież wysłuchała koncertu muzyki klasycznej w nowoczesnej aranżacji z elementami popu i rocka w brawurowym wykonaniu zespołu Antidotum Quartet, który tworzą absolwentki Akademii Muzycznej w Łodzi oraz artystki Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej. którego realizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Wolborzu. Wszystkiemu przyglądali się uczniowie naszej szkoły, a były to klasy 8 oraz 7. To była wspaniała i ciekawa lekcja promująca czytelnictwo, a jednocześnie przyjemny czas relaksu.