18.10.2017 20:00 by admin

Pracownicy szkoły oczami uczniów"

Przed Dniem Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs plastyczny pod tytułem: "Pracownicy szkoły oczami uczniów". Do komisji konkursowej, którą stanowiły panie Anna Banaszczyk oraz Magdalena Masiarek napłynęła "lawina" prac. SUPER PRAC!!! Mnie bardzo podobała się na przykład moja sylwetka z czołgiem, a może samochodem na łysej czaszce oraz napisem: "Gdzie by tu jeszcze pojechać?" ;-D. No nawet czapkę na boczku i koszulę w kratę dzieciaki zauważyły. Super, super prace. Jednak jak wiadomo wszystkie wygrać nie mogą. Komisja nagrodziła 10 prac. Ale jak wiem wszyscy biorący udział w zabawie coś tam otrzymają.

Lista nagrodzonych oraz biorących udział w konkursie - KLIKNIJ

18.10.2017 20:00 by admin

Smartfon przyjaciel, czy wróg?

„Smartfon - przyjaciel czy wróg? – czyli jak żyć w świecie nowych technologii? - to tytuł programu profilaktycznego. Ma on zachęcić dzieci do świadomego i racjonalnego korzystania ze smartfonów. Podczas zajęć poruszane są zagadnienia związane z coraz częściej występującym uzależnieniem od tego typu urządzeń. Zajęcia zwracają także uwagę na zjawisko zaniedbywania realnych kontaktów na rzecz wirtualnych. Prowadzący starają się uświadomić młodym ludziom, że rozmowa przez komunikator nie jest w stanie zastąpić spotkania z drugim człowiekiem. Program został zrealizowany przez specjalistów ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach na zaproszenie szkolnego pedagoga.

Teatr profilaktyczny - zaczarowany świat Klary

Wczoraj w szkolnej stołówce gościliśmy aktorów Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja z Białegostoku, którzy zaprezentowali nam spektakl pod tytułem: "Zaczarowany Świat Klary". Akcja przedstawienia przenosi Klarę, uczennicę szkoły z przeszłości do czasów nam współczesnych. Dziewczynka jest zagubiona w świecie komputerów, internetu, smartfonów, telefonów komórkowych. Nie rozumie zasad ich działania, które to zasady usilnie starali się wytłumaczyć nasi uczniowie. Jednocześnie Klara pokazuje współczesnym dzieciom, że istnieją inne formy spędzania wolnego czasu oraz zabawy, które nie wymagają użycia urządzeń elektronicznych. Dzięki Klarze uczniowie dowiedzieli się, że nawet najfajniejszy „wypasiony” telefon czy komputer nie zastąpią prawdziwego kolegi a wspólne zabawy są źródłem wielu radości.

Zapraszam do fotekk - kliknij na przycisk -

13.10.2017 19:00 by admin

Ucz się, ucz dziewczyno, póki na to czas,
Uroda przeminie, będziesz krowy paść.

Takimi oto słowami uczniowie klasy VB przybliżali nam trudy i z znoje nauczycielskiego i uczniowskiego żywota. W humorystycznym widowisku słowno - muzycznym młodzi aktorzy przekazali życzenia dla nauczycieli, ale również wszystkich pracowników oświaty. Bo cóż warta szkoła bez woźnej pani w bibliotece, na świetlicy czy innych pracowników oświaty. Dziękujemy za nie, za kwiaty, za uśmiech i życzenia. w trakcie uroczystości mogliśmy również zobaczyć rysunki nauczycieli. Wyniki konkursu nie są jeszcze znane, gdyż prac było wiele, a wszystkie wspaniałe! Zapraszam do fotek.

08.10.2017 19:50 by admin

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Dnia 10 października w parku przypałacowym w Wolborzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Od tego roku w regulaminie tych rozgrywek następują pewne zmiany. Otóż w drużynowej sztafecie biorą udział roczniki 2005 i młodsze. W każdej drużynie startowało 8 zawodników. Doskonale wypadła sztafeta dziewcząt zajmując 3 miejsce - SKŁAD, tuż za Mierzynem - I oraz Trzebnicą - II. Sztafeta chłopców miała mniej szczęścia. W niej najlepszymi okazali się najmłodsi czyli Orest Tupchii, Marcel Kozar i Hubert Raczkowski, uzyskując czasy zdecydowanie lepsze niż 5 i 6 kl. - SKŁAD. Ostatecznie chłopcy uplasowali się na V miejscu

08.10.2017 19:50 by admin

IX Jesienny Rajd Sobota z Reymontem

IX Jesienny Rajd Sobota z Reymontem. Kolejna turystyczna impreza za nami. Tym razem gościliśmy w Będkowie. To drugi najstarszy rajd organizowany przez PTSM, czyli Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych. Nieskromnie dodam, ze najstarszy jest nasz - wolborski. Niech Was nie zmyli numer IX. Po prostu organizatorzy postanowili lekko zmodyfikować nazwę oraz schemat imprezy.  Rajd rozpoczynamy basenem w Tuszynie. Rura, jacuzzi i brodzik.  Później czekał na nas posiłek - pierogi oraz konkursy widzowie i mini sportowe zmagania. Walczyliśmy dzielnie choć ze zmiennym szczęściem. Wizyta w wolborskiej pizzerii uwieczniła dzieło. Zapraszam do fotek.