AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2020/2021
   
 


14.10.2020 06:20 by admin

Uwaga - KONKURS - powalczmy o książki dla szkoły!

Wygrajmy 1000 książek do szkolnej biblioteki

Szkoła Podstawowa w Wolborzu przystąpiła do konkursu pod nazwą „1000 powodów, by czytać”, który jest organizowany przez Empik. Wykonaliśmy powierzone zadania konkursowe i przesłaliśmy je organizatorowi. W związku z tym zwracamy się do wszystkich: Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, mieszkańców Wolborza i okolic z gorącą prośbą o głosowanie na plakat wykonany przez uczniów naszej placówki. Głosować można wyłącznie przez aplikację mobilną Empiku (do pobrania tutaj: KLIKNIJ) raz dziennie - w okresie

od dnia 28 października 2020r, od godz. 12:00, do dnia

30 listopada 2020r, godz. 23:59

Na stronie Empiku jest dostępny szczegółowy regulamin i terminarz konkursu: KLIKNIJ. Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciem naszej pracy konkursowej oraz do systematycznego głosowania. Warto! Istnieje możliwość wzbogacenia biblioteki o 1000 książek i bezpłatne kody dostępu do lektur i audiobooków (szczegóły w regulaminie).

1. Jak głosować - PLAKAT

2. Nasza praca konkursowa - PRACA

1000 nowych, ciekawych, fantastycznych książek czeka tylko na nasz głos - wystarczy zagłosować

 


14.10.2020 06:20 by admin

Dzień Edukacji Narodowej

Jedno dziecko, jeden nauczyciel, jedna książka, jedno pióro mogą zmienić świat. /Malala Yousafzai/

Dzień Edukacji Narodowej, tradycyjnie przypada w pierwszej połowie października. W tym roku jest to środa. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Co ciekawe Dzień Edukacji Narodowej obchodzi większość państw na świecie. Przykładowo w Albanii święto to przypada 7 marca, w Argentynie 11 września, w Czechach i na Słowacji 28 marca, a w Meksyku 15 maja. W tym roku ze względu na ogłoszony stan pandemii święto obchodzimy inaczej. Nie ma akademii, apeli, konkursów. Są za to wspaniałe, twarzowe maseczki. Wczoraj, na gimnazjalnym korytarzu odbył się mini apel, na którym dyrektor szkoły wręczył pracownikom oświaty podziękowania i nagrody za pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą. Za wszystkie życzenia, miłe słowa, kwiaty serdecznie dziękujemy! Cytatu:

„Uczenie jest niekończącą się podróżą.” Donna Bulger/

Zapraszam do fotek - kliknij na przycisk -


05.10.2020 08:30 by admin

Wyniki konkursu: "Dzień na zikelono"

Sprawozdanie i wyniki konkursu

Regulamin konkursu organizowanego przez SU na "Najciekawszy strój w kolorze zielonym" w pierwotnym swoim założeniu zakładał dwóch zwycięzców (dziewczynę i chłopaka) w kategorii klas 1-3, dwóch w kategorii klas 4-6 i dwóch w kategorii klas 7-8. Z uwagi na większe zainteresowanie, jak również  zaangażowanie uczniów klas młodszych jury postanowiło nagrodzić większe grono tychże uczniów. Osoby nagrodzone i więcej szczegółów znajdziecie po kliknięciu na link - KLIKNIJ.

Zdjęć kilka niestety w małym formacie:

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

 


04.10.2020 07:00 by admin

ZZbieramy kasztany!

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie!!!

Ogłaszamy akcję zbierania kasztanów na leki oraz kosmetyki. Zachęcamy do spacerów z dziećmi (w lesie, na działce, przy drodze… wszędzie tam gdzie rosną kasztanowce). Akcja trwa od 30.09.2020r. do... a właśnie to... nie wiem do kiedy. To musicie się dowiedzieć u wychowawców. Prosimy o dostarczanie przesuszonych, pozbawionych łupinek kasztanów w przewiewnych woreczkach. Jak wiemy z poprzednich lat mokre szybko się psują i nie są przyjmowane przez odbiorców.
Każda klasa zbiera kasztany dla siebie!!!
Trzymamy kciuki za zebranie jak największej ilości tego wspaniałego surowca.

 


02.10.2020 12:05 by dyr Grzegorz Adamczyk

KKomunikat dyrektora szkoły!

Szanowni Państwo,

informuję, że po konsultacji z piotrkowskim sanepidem i uzyskaniu zgody organu prowadzącego, tj. Gminy Wolbórz, w szkole zostaje wprowadzone nauczanie hybrydowe, które oznacza że:

  • uczniowie klasy 7a będą przebywali w kwarantannie do 9 października (powrót do szkoły 12 października)

  • uczniowie klasy 7b będą przebywali w kwarantannie do 9 października (powrót do szkoły 12 października)

  • uczniowie klasy 7c będą przebywali w kwarantannie do 4 października (powrót do szkoły 5 października)

  • uczniowie klasy 7d będą przebywali w kwarantannie do 5 października (powrót do szkoły 6 października)
    uczniowie klas 8a i 8b będą przebywali w kwarantannie do 9 października (powrót do szkoły 12 października)

W tym czasie dla ww. klas będzie się odbywało nauczanie w trybie zdalnym za pomocą platformy edukacyjnej Librus, komunikatora ZOOM oraz poczty elektronicznej. Lekcje będą się odbywały zgodnie z tygodniowym planem zajęć poszczególnych klas. We wszystkich pozostałych klasach 1-6 lekcje będą się odbywały w sposób tradycyjny.

Grzegorz Adamczyk

   AKTUALNOŚCI