AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2018/2019
   
 


08.02.2019 13:00 by admin

Wnioski z nadzoru - informacja dyrektora

Dyrektor szkoły przedstawia ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacje o działalności Szkoły Podstawowej w Wolborzu w I półroczu roku szkolnego 2018-19. KLIKNIJ

 


08.02.2019 12:45 by admin

Bezpiecznie ze SpongeBobem. Na drodze i w Ferie

W ciągu jednego roku, na skutek nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego i ignorowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, kilka szkolnych klas znika z powierzchni ziemi. Stąd pomysł na kampanię społeczną z wykorzystaniem popularnego bohatera kreskówki SpongeBoba Kanciastoportego, znanego widzom kanału dziecięcego Nickelodeon.
Jej celem jest ograniczenie liczby wypadków w drodze do przedszkola i szkoły. "Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba" oraz bezpieczne spędzanie czasu wolgego wpodczas ferii i wakacji. Przez zabawę i interakcję, ma wyrabiać nawyk bezpiecznego zachowania dzieci na drodze. W zależności od wieku dziecko poznaje lub utrwala zasady ruchu drogowego, które obowiązują go jako pieszego, rowerzystę, a także jako pasażera.
W związku ze zbliżającymi się feriami zawitaliśmy SpongeBoba i my. Akcję wśród uczniów wszystkich klas przeprowadził koordynator d.s. bezpieczeństwa ruchu drogowego Michał Kędziora. Foto: | 1 | 2 | 3 | 4 |

 


08.02.2019 12:45 by admin

Trampolinowe szaleństwo czyli... klasy 7 i 8 w Warszawie

We wtorek 5 stycznia klasy siódme oraz ósme uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Choć poranek powitał naszych wycieczkowiczów chłodem i mrozem, humory dopisywały. Początek zwiedzania to spotkanie ze znanymi, ale jakże ważnymi dla Polaka miejscami. Spacer po Starym Mieście, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Syrenka. Na rozgrzewkę wskoczyliśmy do MacDonalda na małe co nieco. Zaraz potem obserwowaliśmy zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza oraz złożyliśmy cześć pod pomnikiem ofiar katyńskich. Klu programu była wizyta w parku trampolin przy ulicy Domańskiej. Oj zaszaleliśmy... Zmęczeni, wróciliśmy do domu.

 


08.02.2019 12:45 by admin

Mistrzostwa Gminy w Piłkę Siatkową Dz. i Chł.

W środę odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłkę Siatkową Dziewcząt i Chłopców rocznik 2003-2005. Do rywalizacji zgłosiło się 5 reprezentacji męskich oraz 4 drużyny żeńskie ze szkół z Komornik, Golesz, Proszenia, Gimnazjum w Wolborzu oraz nasi zawodnicy, czyli wolborskiej podstawówki. Rywalizacja była bardzo zacięta, każdy mecz kończył się time-breakiem.

Oto wyniki rywalizacji:

Dziewczęta

Chłopcy

I miejsce - Gim. Wolbórz

II miejsce SP Wolbórz

III miejsce - SP Komorniki

IV miejsce - SP Proszenie

(dziewczęta z Proszenia zajęły miejsce 4 ze względów regulaminowych. Nie miały pełnego składu startowego. W rywalizacji chyba było to miejsce II)

I miejsce - Gim. Wolbórz

II miejsce - SP Golesze

III miejsce SP Wolbórz

IV miejsce - SP Komorniki

V miejsce - SP Proszenie

Zobacz foto - kliknij na przycisk -


04.02.2019 18:45 by admin

Rekrutacja dzieci do klas 1

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wolborzu informuje, że do 29 marca 2019 r. będą prowadzone zapisy dzieci do szkoły do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020.

  1. Obowiązek szkolny z dniem 1 września 2019 r. rozpoczynają dzieci, które w roku kalendarzowym 2019 kończą 7 lat.

  2. Na wniosek rodziców obowiązek szkolny może podjąć dziecko 6-letnie, które korzystało z wychowania przedszkolnego w roku poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej lub uzyskało opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia edukacji w szkole (jeżeli nie było objęte wychowaniem przedszkolnym)

W załączeniu regulamin rekrutacji oraz karta zgłoszenia dziecka do szkoły, którą należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Wolborzu w terminie do 29 marca 2019 r. W załącznikach:

  • Regulamin rekrutacji do szkoły 2019 - KLIKNIJ

  • Klauzula informacyjna do Karty zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej - KLIKNIJ

  • Karta zgłoszenia dziecka do szkoły 2019-2020 - KLIKNIJ

  • Zarządzenie Burmistrza Wolborza - KLIKNIJ

 


03.02.2019 21:15 by admin

XVII Piotrkowski Zlot Turystyczny

01.02 – 02.02.2019 – XVII Piotrkowski Zlot Turystyczny. Kolejna turystyczna impreza za nami. Tym razem gościliśmy w III Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim. Zlot rozpoczął się od mocnego ekologicznego uderzenia. „…Nie bądź dziki, nie wyrzucaj śmieci…”. Chwilę po powitaniach poszliśmy na małe co nieco i zaraz rozpoczęło się szkolenie przed grą miejską. Losujemy „Aniołka”, wybieramy nazwę drużyny "Wiewiórki w Oleju" i idziemy. Humory dopisują. Odszukujemy punkty, odpowiadamy i losujemy kolejne docelowe miejsca. maszerujemy Słowackiego. Khhhmmmm!!! Z 7, 8 razy człapiemy... No co? Szczęścia w losowaniu nam zabrakło, ale zadania wykonujemy prawie wszystkie. Nogi lekko bolą, nic to! Zaraz po ukończeniu gry idziemy "na konkursy". A jest ich bez liku. Tu ekologiczne eliminacje, tam o Piotrkowie. Budujemy szachy z recyklingowych materiałów, odgadujemy kalambury i wreszcie coś dla kreatywnych miłośników tańca, czyli wygibańce „na podłodze”. Wieczorkiem, tak po 22:00 ruszamy do Maca, by nabrać siły na dyskotekę i otrzęsiny. Oj działo się, działo… Turbany, taniec z Julianem, golenie twardzieli i tor „dreszczowiec”. Hmm, no… ogień w donicy, slalom ławkowy, całuśny Franek, gwoździe fakira i wreszcie łażące po otrząsanych żółwie. Tak około 2:00 kładziemy się lulu. Dla mnie miejsca brak. No... „ja Cię nie mogę…” jak mawiał klasyk. Nie mam gdzie spać „motyla noga”. Ranek, jak zawsze ciężki. Przed nami prelekcja o walorach Ziemi Łódzkiej. Nagrody i ruszamy z powrotem do domciu. Dla mnie bomba!

Zobacz foto - kliknij na przycisk -


31.01.2019 10:50 by admin

Apel porządkowy

Dziś 31 stycznia na hali sportowej odbył się apel porządkowy przeznaczony dla uczniów klas I - VIII. Pan dyrektor Grzegorz Adamczyk poruszał tematy ważne dla społeczności szkolnej.

1.

 

 

 

 

 

 

2.

3.

4.

5.

 

nagrodzeni zostali uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu oraz za 100% frekwencję

- najlepsi uczniowie - KLIKNIJ
- średnie klas z nauki oraz statystyki z czytelnictwa - KLIKNIJ
- uczniowie ze 100% frekwencją - KLIKNIJ

wręczono nagrody za udział w konkursach plastycznych i wiedzowych.

poruszona została sprawa dotycząca higieny

czytelnictwo wśród uczniów naszej naszej szkoły

zasady zachowania podczas nadchodzących ferii - KLIKNIJ

oraz te nieprzyjemne jak nagany na forum społeczności szkolnej za zachowanie.

   AKTUALNOŚCI