15.02.2018 11:35 by admin

Zabawa choinkowa w ostatki karnawału

Dnia 13 lutego, w ostatni dzień Karnawału odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Jako pierwsi wystartowali uczniowie klas I – III. W barwnych, baśniowych strojach prezentowali się wspaniale. A był to prawdziwy korowód znanych i kochanych postaci. Były jednorożce, oczywiście różowe, rycerze Jedi, lord Darth Vader, księżniczki, zajączki, żołnierze, wampirki i wiele innych ciekawych bajkowych oraz filmowych bohaterów. O 18:00 zaczęli pojawiać się starsi. I tu również nie brakowało przebranych postaci. Mnie najbardziej utkwił w wyobraźni „dziadek”. Mówię Wam re.wel.ka! Co za pomysłowość! A jak tańczył z tą laseczką! xD. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie super zabawy i… zapraszam do fotek. Miłego oglądania.

13.02.2018 17:00 by admin

Ostatki w szkole

Na początku był… apel. A później było… słowo: „Kto się przebierze w ostatki, ten nie będzie pytany”! No więc już od rana jak się zapewne domyślacie pojawił się na naszych szkolnych korytarzach korowód jak z bajek. Najwięcej przybyło różowych jednorożców. I tu okazało się, że podpadłem! No… jednorożcom podpadłem. „…Jak Pan mógł! Jak Pan mógł założyć tę koszulkę!”. „Bo co?” „Przecież Pan nas zabija”. Ja? „Przecież wiadomo, że każde Oj tam, oj tam zabija jednego jednorożca!” Upssss…!!!! Czyżbym właśnie zniszczył kolejne magiczne zwierzątko? Zapraszam do fotek.

07.02.2018 8:20 by admin

A Bartkowa uwierzyła...

Zbliża się tłusty czwartek! Co powiecie na pączkowe szaleństwo? Pełne różnych smaków, ukrytych wewnątrz pulchnego ciasta. A może jesteście miłośnikami faworków lub jeszcze innych kalorycznych smakołyków? A wiecie, że tłusty czwartek w Polsce zadomowił się w XVII wieku? Jest to tradycja jedzenia do sytości smakołyków, która przypada w ostatni czwartek Karnawału. Jako że Wielkanoc jest świętem ruchomym, tłusty czwartek co roku wypada w innym tygodniu. Wg tradycji, kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, będzie skazany w przyszłości na niepowodzenia... Na co czekasz??? Do dzieła!

Pączek w tłusty czwartek nie tuczy! On... odchudza ;-D

28.01.2018 15:30 by admin

Plan lekcji na II półrocze

Uwaga uczniowie, rodzice i nauczyciele!

W II półroczu następuje zmiana planu lekcji. Oto aktualny plan. Aby go zobaczyć: Kliknijcie na link znajdujący się poniżej tej wiadomości lub ten z lewego MENU -> uczniowie -> plan lekcji 17/18 - KLIKNIJ.

Plan został wykonany w programie z technologią FLASH i ten dostatek jest potrzebny by móc go oglądać.

Plan lekcji II półrocze KLIKNIJ -

28.01.2018 15:30 by admin

Nie pal przy mnie proszę

Dnia 24.01.2018 rodzice klas I uczestniczyli w prelekcji poświęconej profilaktyce chorób płuc ze szczególnym zwróceniem uwagi na astmę oskrzelową i gruźlicę. Henryka Szost - główny koordynator programów edukacyjnych zleconych przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Piotrkowie Tryb. podczas spotkania zwracała uwagę na skutki samego palenia, a przede wszystkim na szkodliwość tzw. "biernego palenia" dla dzieci. Omawiane zagadnienia przedstawione zostały w formie prezentacji multimedialnej, ulotek oraz filmu pt. "Zadbaj o swoje płuca".

22.01.2018 19:10 by admin

Spotkania z muzyką - gitara elektryczna

Dzisiejszego dnia odbyło się kolejne już w tym roku szkolnym spotkanie z muzyką. Latynoskie rytmy karnawałowe stała się tłem do poznania dźwięków gitary elektrycznej. I tu zaskoczenie. Bez prądu daleko na tym instrumencie nie pojedziesz. Nic nie słychać. Nooo.. może nic to taka przesada, ale... prawie nic. Drgania stalowej struny umieszczonej w polu magnetycznym są przekształcane w zmiany napięcia elektrycznego za pomocą przetwornika elektromagnetycznego. Uffff!!! Historia instrumentu sięga 1931r i George Beauchampa. Po utracie pracy eksperymentował w kuchni łącząc druty z magnesami. No i wynalazł... Powstał pierwszy przetwornik. Samą gitarę skonstruował przyjaciel Beauchampa, Paul Barth przy tym samym kuchennym stole. Może dlatego nazwano ją "patelnią"? A może dlatego, że jest płaska? Jak myślicie? Zapraszam do fotek. W tle utwory na gitarę elektryczną.

21.01.2018 09:20 by admin

XIX Noworoczny Rajd z Mikołajem w Dłutowie

W sobotę 20 stycznia odbył się kolejny w tym roku kalendarzowym rajd. Tym razem gościliśmy w Dłutowie. Jak wszyscy widzimy zimowa pogoda nas jak na razie nie rozpieszcza. A jakiż to rajd z Mikołajem, po śniegu kiedy śniegu brak? Ale właśnie Mikołaj się postarał! Spadł śnieg! Jes, Jes, Jesss!!!! Na miejscu byliśmy akurat. Po konkursach wiedzowych ruszyliśmy w las i wtedy się zaczęło... Śnieżki, aniołki, zaspy, gonitwy, istne szaleństwo. Sam się włączyłem do zabawy. Każda zaspa nasza! Na nieszczęście dla mnie, ktoś wpadł na pomysł, aby mnie "kupą" obalić ;-D. Odgryzałem się jak potrafiłem. Zziajani i lekko zmęczeni wróciliśmy na ognisko i tu... niespodzianka. Są nagrody! Łaaaał!!! Było II w czytelniczym i IV w profilaktycznym. Każdy zaś dostał wieeelgachną paczkę ze słodkościami, a wolborska pizzeria uwieczniła dzieło. Zapraszam do fotek